Skocz do zawartości

Przeróbka ogara 205


tomason2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedys miałem zamair zrobić remont silnika w moim ogarze 205. Po zmianie karterów na lepsiejsze :), gdy przyszedł czas na założenie wału dostrzegłem "cos" Zauwazyłem ze wa trzeba zregenerować a wiadomo to wiąze sie z kosztami. Nie miałem w palnie zmiany wału. To mnie jakoś zniechęciło, bo szkoda w sumie dokładać kasy na taki (słaby) silniczek. Po dłuuugim zastanawianiu sie postanowiłem przerobic mojego ogarka, nawet powiem bardzo... Postanowiłem załozyc mocniejszy silnik oraz wzmocnić ramę.

 

Przedstawiam tu 6 odsłon mojego bullet'a który jest ciągle w budowie. Te zdjęcia mają za zadanie pokazać mniej więcej jak będzie wyglądał. Oczywiście wyglad i konstrukacja sie zmienią.

 

bullet 1

bullet 2

bullet 3

bullet 4

bullet 5

bullet 6

 

Jak sie wam podoba i co sądzicie ?

 

Fotki robione telefonem N 6600

Honda CBR F4 99

 

http://www.cbrf4.blogspot.com - moja przygoda z motocyklem Honda CBR F4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BULLSON FOREVER

Pierwszy lepszy glina zabierze dowód z miejsca za takie cos. Kazdy wie jak wyglada silnik od WSK. Nie przejdzie jezdzenie na kartę z sinilnikiem 125ccm. A swoja droga, pomysł oryginalny. Kiedys widziałem motorynke z silnikiem od WSK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie. Wiadomo ze jak bedzie spotkanie z policją to bedzie przerąbane, ale jakos bede ich omijał. Oczywiście nie jest i nie będzie rejestorwany. Bullet nielegal :lol::lol:

Honda CBR F4 99

 

http://www.cbrf4.blogspot.com - moja przygoda z motocyklem Honda CBR F4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prerabiasz go bardziej w strone sciganta? mała informacja musisz uwazac na przełozenie mocy na tylnie kolo jesli dasz za mała zebatke to silnik bedzią sie rezały łozyska, zebatki sie psuja itp. ja przełozylem silnik ogara 200 do motorynki. Ramy nie przerabialem wolałem zostawic orginalny styl Chopera :) i jedyne co zle zrobile to to ze dalem orginalna tynia zebatke na koło. silnik zaczal padac i nie chcial wchodzic na obroty po rozłozeniu wrzystkie lozyska siadły i zebatki dobrze ze dostalem drugi silnik zaczynam remoncik:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wiecie co-jedno w takich "potworach " jest bardzo pozytywne.Jak czlowiek sam go sobie zrobi,to lyknie przynajmniej conieco mechaniki,bedzie mial zajecie, i jakis cel.Z reguly efekty takich prac sa mizerne-bo to ani za dobrze jezdzic nie chce,ani tego nikt nie kupi,ani to legalne.Ale od czegos trzeba zaczac! A taki projekt wlasnie sie do eksperymentowania nadaje.Tutaj nie chodzi zbytnio o efekt koncowy,ale wlasnie o te nowe doswiadczenia ktorych czlowiek nabiera.Sam majac pierwsza ETZ 150 totalnie ja wyremontowalem,wymienilem wszystko co sie dalo-nie bylo rzeczy nietknietej przeze mnie w tym motocyklu.walczylem z tym ustrojstwem przez cala zime i wiosne. I co?Efekt zaden-bo to nadal tylko etka 150tka byla,a kupe czasu i pieniedzy w nia poszlo.Ale wlasnie na tym motocyklu zlapalem podstawy mechaniki,poznalem jej budowe, jak mi sie cos zepsulo to zawsze wiedzialem co.A potem wykorzystalem zdobyte doswiadczenie w nastepnej etce(ktora do dzis posiadam) i przynajmniej nie jest ona dla mnie "czarna magia".Takze warto sie bawic.Jak tylko czas i pieniadze pozwalaja to warto poznac moto "od srodka". I nie przejmuj sie glupimi komentarzami-bo nie wiem czy Ci ktorzy je rzucaja potrafia sami zrobic cokolwiek przy motocyklu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomason2 cieszy cie ze nie masz na to dokumentów? Jestes zalosny. W sumie nie wzmacniaj tego mocowania bo i na ch*j ci sie to przyda. To ze peknie ci rama na jakies polnej wiejskiej drodze (bo tylko tam to sie ewentualnie nadaje) jest pewne. Moze jak sie porządnie jebniesz w łeb to ci sie klepki poustawiają

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...