Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Ja też tak miałem. Źle włożyłeś przepustnicę do gaźnika. Kucnij z prawej strony motoru, odkręć i wyciągnij przepustnicę, w przepustnicy masz taki rowek. rowek musi być z prawej strony motoru. To pewnie przyczyna, a jeśli nie to to nie wiem, bo nie miałem innych problemów z gaźnikiem...

pozdro

 

Jeśli nie rowek to może za bardzo wkręcił śrube wolnych obrotów. YADT jak już włożysz gaźnik wykręć śrube obrotów do końca, tak żeby nawet nie podpierała przepustnicy i odpal ( razem z przekręcaniem manetki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIkt ni e wspomniał o oczywistym?

 

Może łapie lewe powietrze? Poszukaj, może gdzieś być nieszczelność na jakimś łączeniu gaźnika.

 

Stary jak moja łapała byle jakie, nawet tycie lewe to w ogóle już nie odpalała a powietrze brało sie z nieszczelnego połączenia krućca gaźnika i airboxu :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy:

Oznaką ślizgającego się sprzęgła jest wkręcanie się na wysokie obroty od razu po zmianie biegu (moto ryczy ale prędkość i przyśpieszenie nie jest równomierna do ryku) Nie mogę nawet zmielić strzelając ze sprzęgła (podobna sytuacja moto wkręca się na wysokie obroty ale jedzie powoli). Czy to ślizgają się tarcze??

Jeżeli tak to olej czy tarcze do wymiany. Dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy:

Oznaką ślizgającego się sprzęgła jest wkręcanie się na wysokie obroty od razu po zmianie biegu (moto ryczy ale prędkość i przyśpieszenie nie jest równomierna do ryku) Nie mogę nawet zmielić strzelając ze sprzęgła (podobna sytuacja moto wkręca się na wysokie obroty ale jedzie powoli). Czy to ślizgają się tarcze??

Jeżeli tak to olej czy tarcze do wymiany. Dzięki za odp.

 

U mnie w pierwszym moto ślizganie charakteryzowało się tym, że jechalem i jak odwijałem manetke to moto troche pociągneło a potem właziło na obroty. Myśle że najpierw sprawdź olej ( może chłodziwo przecieka ) a jak nie to, to zbadaj tarcze ew. sprężynki dociskowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo tarczki albo olej zly.

W sumie czyscilem gaznik wczoraj bo sie zatkal i tez po odpaleniu ma full obroty.

Meczylem sie z tym troche wsadzalem i wyciagalem przepustnice i nic. Sciagnalem ja z linki pozniej no i okazalo sie ze jedna zylka sie odplątala i blokuje mi przepustnice. Taki idiotyzm a motor usadzony.

Ja jak mialem 50cc wszystko bylo ok. Zalozylem cylek 65cc i sprzeglo sie zaczelo slizgac. Troche wiecej mocy no i przestalo wytrzymywac.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki-czy moze ktos przeslac mi manuala albo link do manuala do DT 125 R?

Niewazne-juz znalazlem:)

Pytanie nr 2:

Skad zamowic dobry korbowod do DT 125 i ile kosztuje dobry? To samo dotyczy tloka kompletnego

Edytowane przez cyborg78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy.. takie pytanie

jak daje cylinder do szlifierni to to jeden dizadek mi powiedizal ze musze najpierw kupic tlok i dopiero do nich isc bo tak to niezrobi... ;/ a to niejest tak ze oni mi mieza srednice i sami szlifuja? a pozniej mowia jaki tlok kupic? bo ta pierwsza wersja chyba bez sensu... ;/ :)

 

 

niewiem czy ten cylinder byl juz po szlifie.. i niewiem jaki tlok kupic.

pzdr

Edytowane przez KarOr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież pisałem wcześniej ;]

 

Kupuje się tłok i szlifują do tłoka, wtedy mogą dopasować luzy .... a tak na ślepo jakby ktoś Ci zrobił to bys miał więcej kłopotów niż pożytku z tego ;]

 

weź ten cylinder i idz do szlifierza niech Ci zmierzy ten cylinder.....po tym powie ci o ile większy tłok kupić....

kupujesz tłok i dajesz go razem z cylindrem do szlifowania koniec całej filozofii ;[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...