Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Może poprostu nie potrafi, albo nie ma czasu...

Stan napędu bardzo łatwo sprawdzić oglądając łańcuch i zębatki.

 

czytaj dokladnie. zebatki mam dobre. wiem jak wygladaja zużyte bo troche juz jezdzilem. i lancuch tez bo nowy i napiety tak jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE MA KTOŚ DO PRZEDANIA DYFUZORA MOŻE BYC ZABLOKOWANY NAWET???

 

nie mam. ale za to posiadam tłok z pierscieniami, dwie uszczelki pod cylinder. czesci nowe i tanio.

 

przeczytałem twój poprzedni post, możliwe że to sprzęgło sie ślizga.

 

z tym ze ja te tarcze sprzegla wymienilem. niby jest lepiej bo wczesniej nie moglem wrzucic luzu jak stal w miejscu a teraz juz spoko i nie ciagnie na sprzegle ale wciaz cos tam albo sie nie zazębia albo nie wiem bo jak nierozgrzany to slabo jedzie i tylko obroty rosnal.. a moze po prostu tak jak mowisz te sprzeglo sie slizga mimo ze wymieniliem tarcze - wina czegos innego. tam są takie sprezyny cztery.. moze one dobrze nie dociskaja.. bo np mozliwe ze przez skrzynie biegow na nierozgrzanym silniku nie daloby sie jechac? moze dobrze sie skrzynia nie zazebia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam. ale za to posiadam tłok z pierscieniami, dwie uszczelki pod cylinder. czesci nowe i tanio.

z tym ze ja te tarcze sprzegla wymienilem. niby jest lepiej bo wczesniej nie moglem wrzucic luzu jak stal w miejscu a teraz juz spoko i nie ciagnie na sprzegle ale wciaz cos tam albo sie nie zazębia albo nie wiem bo jak nierozgrzany to slabo jedzie i tylko obroty rosnal.. a moze po prostu tak jak mowisz te sprzeglo sie slizga mimo ze wymieniliem tarcze - wina czegos innego. tam są takie sprezyny cztery.. moze one dobrze nie dociskaja.. bo np mozliwe ze przez skrzynie biegow na nierozgrzanym silniku nie daloby sie jechac? moze dobrze sie skrzynia nie zazebia?

 

 

A powiedz no ty mi... Czy regulowałeś to sprzęgło po wymianie tarcz i wczesniej przed wymianą na wszelki wypadek? Czy tylko od tak sobie zmieniłeś tarcze i cheja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz no ty mi... Czy regulowałeś to sprzęgło po wymianie tarcz i wczesniej przed wymianą na wszelki wypadek? Czy tylko od tak sobie zmieniłeś tarcze i cheja?

 

chodzi Ci o regulacje linki rozumiem. tak regulowałem bo tez myslalem ze to wina tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi Ci o regulacje linki rozumiem. tak regulowałem bo tez myslalem ze to wina tego.

linki jak linki a docisk? ta taka mała śrubka po lewej stronie silnika pod kapą magneta? to służy do regulacji nie naciąganie linki ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoje pytanie jest dość często powtarzane, a więc:

jak kupujesz dt to tka jakbyś kupował każdy inny motor

Gdzie i ile rdzy, czy główka ramy jest prosta, nie spawana czy prostowana, nr ramy, czy nic nigdzie nie cieknie, czy lagi są proste, cała elektryka,

Wiem tylko ze jeżeli kupujesz dt i będzie ją trzeba 20 razy kopać i nie będzie chciała chodzić, to masz tłok na wymiane, i nie wierz że to tylko wina gaźnika, sprawdzaj czy motor nie był wcześniej palony- łatwiej zapalić ciepły silnik niż zimny (z np. padnientymi pierścionkami), jeżeli kopniak nie będzie łapać to nie ma co się bać bo to częsta awaria w dt 80, jak coś jeszcze to niech sie inni wypowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ta starsza yamaha troche podejrzana. oczywiscie gość wszystko ladnie wyjasnia ale wedlug mnie nieufnosc trzeba zachowac. jak mowi ze do wymiany naped to mozna cos podejrzewac to nie tylko lancuch i zebatki (tak jak w moim przypadku). czemu sam tego nie wymienil? czy to jakis problem? oczywiscie moze naprawde jest tak jak facet napisal ale do konca wierzyc nie mozna. zawsze lepiej jak sie kupi motor ktory widac ze jezdzi i robi to bez zarzutow. trzeba by bylo obejrzec i dopytac sie dokladnie.

 

i ja mam problem z napedem. mam yamahe dt lcII z 94r. chodzi o to ze na zimnym silniku motor poczatkowo przyspiesza poprawnie a potem gdy dostaje mocy przy jakichs 5 tyś obrotów wbija sie dalej wysoko ale sam nie przyspiesza tak jak powinien - wyje a nie jedzie. dopiero kiedy wkoncu przyspieszy do predkosci adekawtnej do obrotow jest juz dobrze. na cieplym lniku jest juz o wiele lepiej. yamaha tez miewa problemy ale nie na taką skale. mam nowy lancuch i dobre zebatki. myslalem ze to wina tarcz sprzegla wiec je wymienilem. dupa. to nie to. przyszlo mi do glowy ze byc moze te tarcze nie powinny byc w oleju ale zaraz wydalo mi sie to glupie bo przeciezsiez są one w misce z olejem. noze ktos z was tez mial taki problem. moze cos ze skrzynia biegow... pomozcie bede wdzieczny.

Napewno sprzeglo sie slizga. Napęd nie ma nic do tego. Moze zly olej, ale raczej stawiam na zla regulacje sprzegla.

 

Cytat(Nero13 @ 17 październik 2007 - 08:13)

 

Siema.

Mam pytanie w związku z kupnem Yamahy DT 80. Na jakie szczegóły patrzeć aby napewno kupić sprawną.

Proszę o pomoc.

Pozdro

 

 

Moje pytanie jest nadal aktualne!

 

o tym bylo juz napisane wiele wiele wiele razy.

Poszukaj troche.

Patrzy sie na to co w kazdym motorku.

Pomęcz sie trochę.

 

Pozdrawiam

:icon_razz:

Edytowane przez Litrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125 trochę jest szukania bo to ponad 170 stron...

Od tego na dole stony masz wyszukiwarke do tego tematu ograniczona zebys nie musiał przeglądac strona po stronie.....

 

Poza tym Jest 170 dlatego ze ciągle ktoś powtarza pytania które już były i odpowiedzi sa już w temacie....

Edytowane przez Jackuzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...