Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś może na sprzedaż rączke gazu do DT 80. tzn chodzi o ten plastki do którego zaczepia sie linke.

 

Bo mi pękł ten plastik i nie mam jak jeździć.

 

Jak ktoś ma to pisać 9282155

 

Wez lutownice do ręki i z lutuj. Mialem ten sam problem. Dosyc dlugo wytrzymuje takie cos, lecz do lc2 powinno sie dostac to ustrojstwo... bo do MXa nie moglem znalezc.

Słuchajcie, jak zdjąć tylne koło w DT z 2000r? :/ Dokładnie chodzi o DT 125 RN. Łańcuch zdjęty i patrząc z tyłu na motor po prawej stronie wszystko ładnie odkręcone i zdjęte, odkręcone jakieś śrubki 'ściskające' wahacz, tylko po lewej stronie mam problem - nie da się odkręcić śruby i zdjac tego czegos do regulacji napiecia lancucha. Probowalismy jakos tam chwytac (za tuleję chyba, sam nie wiem jak sie tam te rzeczy nazywaja :icon_mrgreen: ) zeby zablokowac i odkrecic ale nic z tego. Moze po prostu jest jakos konkretnie zapieczone? Napiszcie moze nawet i fachowym jezykiem jak zdjąć te koło, to moj wujek przynajmniej zrozumie co mamy robic :biggrin:

Nie mozesz wyciagnac tej szpilki to wchodzi w koło ? Moze jeszcze hamulec sie zacisnął z tylu i nie pusci koła :biggrin:

Nie no zart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha no sorry... ok a teraz poważnie.... koło trzyma się na osce któa jest na wylot :icon_twisted: jak z jedne strony wszystko odkręciłeś i masz gwint to trzepnij w niego młotkiem pare razy a sam zobaczysz ze wysunie się z drugiej strony :biggrin:

 

 

patryk3860 tam jest napisana kompresja w stosunku objętości cylindra do objętości komory spalania... oznacz ato ze przy 6:1 cylinder ma 6 razy większą pojemność od komory spalania. Z tego nie wysztasz jaka jest kompresja i jaka ma być... generalnie we wszystkich sinikach powinna wynosić około 10-12 bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez lutownice do ręki i z lutuj. Mialem ten sam problem. Dosyc dlugo wytrzymuje takie cos, lecz do lc2 powinno sie dostac to ustrojstwo... bo do MXa nie moglem znalezc.

 

Właśnie o to chodzi, że tego sie nieda zlutować, bo sie rozleciało w drobny mak. Dlatego chce kupić.

 

KUPIE ROLGAZ DO DT 80!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, że tego sie nieda zlutować, bo sie rozleciało w drobny mak. Dlatego chce kupić.

 

KUPIE ROLGAZ DO DT 80!!!

 

No to KUP co to za problem wejść na allegro czy tez do sklepu motocyklowego kupić... naprawde nie rozumiem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko.

Jako, że mam przy mojej DTce nowy błotnik to i mam mały problem.

Otóż w oryginalnym tuż pod lampą jest wprofilowany taki dołek by pewna 'rurka z kablami' (hehe) mogła spokojnie się przecisnąć. Ja muszę mieć odstęp pomiędzy lampą a błotnikiem bo inaczej będzie mi lampa i błotnik miażdzył te rurkę. Czy macie może jakieś pomysły by zlikwidować ten prześwit i zrobić tak by ta rureczka się gdzieś zmieściła :buttrock:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko.

Jako, że mam przy mojej DTce nowy błotnik to i mam mały problem.

Otóż w oryginalnym tuż pod lampą jest wprofilowany taki dołek by pewna 'rurka z kablami' (hehe) mogła spokojnie się przecisnąć. Ja muszę mieć odstęp pomiędzy lampą a błotnikiem bo inaczej będzie mi lampa i błotnik miażdzył te rurkę. Czy macie może jakieś pomysły by zlikwidować ten prześwit i zrobić tak by ta rureczka się gdzieś zmieściła :)?

 

gdzie kupiles blotnik?? pasuje on do dt 80??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko.

Jako, że mam przy mojej DTce nowy błotnik to i mam mały problem.

Otóż w oryginalnym tuż pod lampą jest wprofilowany taki dołek by pewna 'rurka z kablami' (hehe) mogła spokojnie się przecisnąć. Ja muszę mieć odstęp pomiędzy lampą a błotnikiem bo inaczej będzie mi lampa i błotnik miażdzył te rurkę. Czy macie może jakieś pomysły by zlikwidować ten prześwit i zrobić tak by ta rureczka się gdzieś zmieściła :)?

 

 

Może weź wrzeszczota, albo jakiś pilnik i zepsuj troche błotnik na rzecz miejsca gdzie ten kabel przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha no sorry... ok a teraz poważnie.... koło trzyma się na osce któa jest na wylot :) jak z jedne strony wszystko odkręciłeś i masz gwint to trzepnij w niego młotkiem pare razy a sam zobaczysz ze wysunie się z drugiej strony :)

 

Trzepałem juz młotkiem... też nic :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko.

Jako, że mam przy mojej DTce nowy błotnik to i mam mały problem.

Otóż w oryginalnym tuż pod lampą jest wprofilowany taki dołek by pewna 'rurka z kablami' (hehe) mogła spokojnie się przecisnąć. Ja muszę mieć odstęp pomiędzy lampą a błotnikiem bo inaczej będzie mi lampa i błotnik miażdzył te rurkę. Czy macie może jakieś pomysły by zlikwidować ten prześwit i zrobić tak by ta rureczka się gdzieś zmieściła :)?

 

 

Ja bym proponował wyciąć dziórę w tym błotniku, albo podłożyć jakieś tulejki(wtedy błotnik będzie niżej i może to troszkę gorzej wyglądać ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...