Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

szukam szukam i konkretnej odpowiedzi nie ma... :( prosze dajcie jakies linki, albo konkretna porade... bo juz nie mam pojecia co moze byc zle... :/ tulejke dorabiałem nowa... cala kopke kupilem... :/ i nic:((

SOKU11 dzieki za poparcie... :) PIKUS 91, NITRO pomóżcie...

Edytowane przez cuadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest walek od kopki, walek od kopki rusza zebatka a nasetpnie zebatka rusza koszem a kosz walem i ta zebatka miedzy walkiem a koszem nie jest na lozysku tylko na miedzianej tulejce i ta wlasnie tulejka Ci sie wyrobila i zebatka lata na walku i nie zazebia kosza. Musisz spuscic plyn chlodniczy, olej nastepnie odkrecic prawa pokrywe silnika. Sciagnac sprzeglo (nic trudnego tylko tak groznie brzmi :)). Sciagnac zabezpieczenie z walka ktory trzyma zebatke ta srodkowa i wyciagnac zebatke wybic tuleje, dotoczyc nowa i wbic w zebatke zalozyc nowe zabezpieczenie i wszystko skrecac tak z 2-3h roboty nie wliczjac szukania tulejki i toczenia

 

 

Szymonski dt ma wade jedyie ta zebatka przez ktora bardzo czesto nie lapie kopka silnik moge powiedziec ze bez awaryjny raz mi swica poszla i to wszystko:] oczywiscie wymiany oleju, czyszczenie filtra powietrza to tam normalka:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można by było zrobić tą tulejke z jakiegoś mocniejszego stopu niż miedź, np stal albo coś :bigrazz: ??Nie zaszkodziło by to silnikowi ,bo miedzianą już kilka razy dorabialem i po 6-10 kopnięciach znowu było to samo :bigrazz:

Edytowane przez cuadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka :banghead:

 

wiem ze pewnie ponawiam pytanie no ale odpowiedzcie mi i usuncie moja wypowiedz :crossy:

Jaki silnik najlepiej wsadzic i do ramy yamahy dt 50 z 89r. Mysle od dt 125 a czy podchodza jakies inne ?? I czy ciezko jest wsadzic i co trzeba dokupic jeszcze do silnika /?

 

 

Pozdrawiam i przepraszam za spam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka :D

 

wiem ze pewnie ponawiam pytanie no ale odpowiedzcie mi i usuncie moja wypowiedz :clap:

Jaki silnik najlepiej wsadzic i do ramy yamahy dt 50 z 89r. Mysle od dt 125 a czy podchodza jakies inne ?? I czy ciezko jest wsadzic i co trzeba dokupic jeszcze do silnika /?

Pozdrawiam i przepraszam za spam

od dt 125 nie wejdzie bo ejstz a duży trzeba ramę przerabiać od dt80mx/rd80mx wchodiz bez problemu mozęszsprobowac z minarelli am6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy problem kupiłem Yamahe dt rozebraną i jest do niej cilinder Polini i tłok i zastanawiam sie jak tłok ma byc załozony bo nie ma szczałki na nim ani nic tylko wyciecie w czesci prowadzacej tłoka i czy to wyciecie ma byc ustawione do kanału wydechowego czy sacego?? :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy problem kupiłem Yamahe dt rozebraną i jest do niej cilinder Polini i tłok i zastanawiam sie jak tłok ma byc załozony bo nie ma szczałki na nim ani nic tylko wyciecie w czesci prowadzacej tłoka i czy to wyciecie ma byc ustawione do kanału wydechowego czy sacego?? :biggrin:

nikt by się nie obraził gdybyś to udokumentował :clap:

 

 

Widziałem kiedyś w dt 50 mx silnik od wski była na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy problem kupiłem Yamahe dt rozebraną i jest do niej cilinder Polini i tłok i zastanawiam sie jak tłok ma byc załozony bo nie ma szczałki na nim ani nic tylko wyciecie w czesci prowadzacej tłoka i czy to wyciecie ma byc ustawione do kanału wydechowego czy sacego?? :buttrock:

ale ten tłok co masz to nie jest oryginalny orginał Polini powinien miec dwa okna takie jakby trójkątne a widocznie ten tłok co ty masz to jest dopasowany od czegoś innego.Pozdr wyciecie do kanału ssącega,a czy mógłbyś zapodać jakąś fotkę jego,wtedy by było wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Baro :icon_mrgreen:

 

A probowal ktos z forum juz zakladac wiekszy silnik do DT ??

nie wejdzie i koniec ...

To juz sa grubsze przerobki mocowan, i trzeba dorobic mocowanie do chlodnicy, ktora nie wejdzie, bo w motorycklu enduro nie moze wystawac chlodnica, bo jak sie wywalisz to masz po chlodnicy...

Sam mialem dylemat i kupilem silnik od rd 80 mx ... pasuje bez problemu ...

Wlasnie moj tata 15 minut temu pojechal do servisu Yamahy odebrac silnik bo przekladali mi wal od 50 do 80 ...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wejdzie i koniec ...

To juz sa grubsze przerobki mocowan, i trzeba dorobic mocowanie do chlodnicy, ktora nie wejdzie, bo w motorycklu enduro nie moze wystawac chlodnica, bo jak sie wywalisz to masz po chlodnicy...

Sam mialem dylemat i kupilem silnik od rd 80 mx ... pasuje bez problemu ...

Wlasnie moj tata 15 minut temu pojechal do servisu Yamahy odebrac silnik bo przekladali mi wal od 50 do 80 ...

Pozdrawiam

 

aha :icon_mrgreen: dziex :notworthy: to nawet nie bede kombinowal ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. MAM pytanie. Kuplem rozlozony sionik i musialbym sie cos dowiedziec. Tu macie zdj cylindra od dt 125 lc z 87 roku. i w nim jest ten taki otwor jak na zdjeciu i w nim ten walek, on czesciowo jak sie ogreeci zamyka okno wydechowe. Po co to jest? i jakie linki pod to sie podczepia, czyli z kad one maja odchodzic i wogole wytlumaczci mi to. Wiem ze odchadza z tego 2 linki, tylko jakie i dokad?

 

http://www.winogrono.net/plik/3722414e2b80...c24542.JPG.html

http://www.winogrono.net/plik/4ae394e5e591...da6287.JPG.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to zawor wydechowy zwiekszajacy moc na niskich obrotach (poprzez domykanie lub otwieranie okna wydechowego) tzw. YPVS(Yamaha Power Valve System). Przy niskich obrotach jest on calkowicie zamkniety podobnie jak i przy odpalaniu co ulatwia odpalanie. Jest on podlaczony tymi linkami z serwomotorem czyli silniczkiem poruszajacym linkami i otwierajacym zawor.Ten silniczek powinien byc wysoko przy ramie w tamiej gumie (calkiem sporych rozmiarow). Silniczek ten powinien znow byc przyczepiony dwoma kablami tak aby mogl dzialac. Jesli jest wszystko w porzadku podlaczone po przekreceniu kluczyka powinno byc slychac bzyczenie czyli ruch kontrolny calego ukladu.

Link do tematu pokrewnego: http://forum.motocyklistow.pl/YPVS-sterowa...-97-t64525.html

 

POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...