Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Siema!Mam problem ze swoja Yamaha DT 125 2001 rok a mianowicie yamaha przegrzała się i zatarła, zrobiłem szlif cylindra i kupiłem nowy tłok, luzy na wale sprawdziłem ciągnąc korbą w góre i w dół i wszystko było ok.Ale po jej odpaleniu coś strasznie stuka w silniku ale tylko na wolnych, dźwięk dochodzi z cylindra jest on bardzo głośny cos jakby na wale było 0,5 cm luzu (ale go tam nie ma bo sprawdzałem), a więc co to może być, obstawiam zawór bo on wibruje w rytm tych stuków, ale co w nim może stukać przestawianie go nic nie dało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko, chciałbym nabyć swoje 1 moto i tak się składa że kolega ma na sprzedanie Yamahe DT, wczoraj do niego napisałem i oto co mi odpisał, powiedzcie czy się opłaca ją kupić ew jakieś negocjacje w cenie, ogólnie co o sprawie myślicie...

 

no popatrz trafiłeś w idealnym momencie chce właśnie sprzedać bo szukam sobie większej pojemności a więc tak krotki opis

bo trochę się zmieniła od tego czasu co ja widziałeś a wiec tak:

z wizualnych to nowe tylne kierunki mini carbon

nowy czarny lakier ale profesjonalny,a nie spray

obite siedzenie czarna skóra

ogólnie prezentuje się bardzo ładnie a no i jeszcze podwyższona

teraz to ciekawsze mechanika

-kit tuningowy 70ccm airsal świeżutko byś mail założony

odblokowany dyfuzor

odblokowany moduł

odblokowana końcówka wydechu tzw zrobiona przelotowa

nowa linka od prędkościomierza jakieś 100km temu wymienione wszystkie płyny i w serduszku jej i hamulcowy

nowe zimeringi to na chwile dzisiejsza było by wszystko wiec tylko wsiadasz i jeździsz

(dodam że DT 93r. 12tyś przebiegu)

 

a cena 2500zl

Edytowane przez Grzybss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam zamiar w najbliższym czasie jechać po yamahe dt 80 przerobioną na 110, na co zwrócić szczególną uwagę przy kupnie?

Pozdrawiam

 

Ogolnie temat na fomum byl poruszany pare razy. Ja teraz jak lece po jakies moto to pozyczam z serwisu w goleniowie ten smieszny cisnieniomierz, wtedy wiesz jak mu serducho puka, stan napedu dosc wazny (widac przy tym dbalosc wlasiciela o cacucho), Jak wymienial jakies czesci to najlepeij zeby pokazal stare, bo jednak w tych czasach to jest cos. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie chciałem zapytac odnosnie nieszczesnej tulejki od kopniaka która duzo osób juz wyrabiało. Wiem ze o tym juz było pare razy, bo wszystko przejrzałem. Ale tak naprawde nie ma podanego konkretnego wymiaru, przykładowo ze wałek ma 12mm a tulejka ma miec np 12.1.mm Raz juz ja robiłem i bez wymiaru to nie robota, bo powiedziałem dla tokarza zeby dobrze siedziałą na takim wałku ale sie obracała i co? 2 kopniecia i znowu to samo. Takze mam nadzieje ze ktos sobie przypomni ile tam miał robione. Mysle zeby dac do wytoczenia na 12.03mm ale nie wiem czy to nie bedzie za ciasno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja dałem tez do tokarza dzisiaj odebrałem i mam 12.04 tez z brazu. Teraz trzeba wszystko porzdanie zmonotwac, tylko nie wiem jak to zrobic zeby juz sie nie zj**ało. Ktos tam pisał zeby pomiedzy seger a te 2 fabryczne podkładki jeszcze cos wcisnac zeby bardzo dobrze sie trzymało ale nie da rady tam za mało miejca nie znajde takiej cienkiej podkladki, chyba ze cos dorobic. Pokombinuje jeszcze i powinno hulać. p.s wam tez cos sie je*ie forum bo mi sie czasem wyswietla jak klikne np na Yamaha 1 temat czasem dwa, tak samo wszedzie. Tez tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast 3 podkładek daj jedną fabryczną i jakąś inną 12mm ale grubszą i powinno działać. Ja zmontowałem kopa i kopie kopie a On dalej działa :) Nawet magneto już naprawiłem.

 

Tylko kurde nadal obroty falują, nie trzyma wolnych i trudno go wyregulować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...