Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Gość xsyniu147

a wiec tak.. czy te 4 srubki ze sprezynkami przy sprzegle muszą byc do konca dokrecone czy tak pól na pól moze byc ? ?... a i jescze jedno ta srubka przy górnej póce co trzyma wszystko ta taka od góry mi sie zgubila ;/ mozna smigac czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak.. czy te 4 srubki ze sprezynkami przy sprzegle muszą byc do konca dokrecone czy tak pól na pól moze byc ? ?... a i jescze jedno ta srubka przy górnej póce co trzyma wszystko ta taka od góry mi sie zgubila ;/ mozna smigac czy nie ?

 

 

Bosze jak zwykle mnie przerażają twoje posty ;]

 

Śrubki jak były zanim je odkręciłeś??? Mają być do końca dokręcone mocno (najlepiej z odpowiednim momentem ale wątpię żebyś miał klucz dynamometryczny :P)

 

a ta śróbka na górze to która to? Jak ta co "trzyma wszystko" to nie bo ci się przód rozleci albo rozjedzie... jak tylko pokrywka z góry to nie ma problemu ale i tak bym najpierw ją wkręcił przed jazdą ;]

 

 

Co do oleju... Polecam Lotosa 10W40 (semisynthetic) ale nie lejcie oleju firmy LUKoil (to rosyjska firma) sprzęgło się ślizga na wyższych obrotach

Edytowane przez Jackuzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tyle,że w stacyjce jest to wszystko razem,czyli przekrecasz odpowiednio klucz i już .

a co do stacyjki to poszukaj na allegro tam napewno znajdziesz bo czesci od DT jest pod dostatkiem wiec stacyjke tez ktos powinien miec

a to nie masz jej czy nie sprawna?

 

 

 

 

mam ale niesprawna. da sie przekrecic nawet moneta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam prosbe. wczoraj zdjalem pokrywe od sprzegla bo mi kopka nie odbijala, ale wszystko jest wporzo wiec potrzebuje uszczelke. Chce dorobic sobie sam z jakiegos grubego papieru(wczesniej tez taka zalozylem i olej nie ciekl, ale wczesniej wyjalem kape calkiem odczepilem linke itd. a teraz nie mam zamiaru tego robic) jak ktos ma z was uszczelke do dt 80 to niech mi zeskanuje ale taka wielkoscia jak ma byc. wyslijcie na meila [email protected]

z góry dzieks mysle ze ktos ma uszczelke na stanie i skaner ;)

 

pozdro

 

co do stacyjek to moja jest tez taka ze nawet moneta sie da przekrecic. ale znalazlem na allegro za 50zl z kluczykiem :notworthy: wystarczy wpisac dt 80 i znajdziecie gosci co maja czesci piszcie do nich. beda mieli z kluczykiem, bez lub w ogóle bo juz sprzedali :notworthy:

Edytowane przez krystian_9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tylko ze jak dokrece do konca to niewyszprzegla;/ dokrecilem pól na pól niech sie dzieje co chce najwyzej sie rozleci ;]

 

 

Cholera ;/ Jak Ci nie wysprzegla to sprawdź wyprzęgnik....jak będą nie dokręcone to albo nie zamkniesz pokrywy albo bedzie ci sie slizgac na wyższych obrotach a na koniec jak ci sie wykreci i wyleci sprezynka to ci pol skrzyni rozpierdoli a w najlepszym wypadku któraś z zębatek ;].....

 

FACET!!! ZRÓB TO POŻĄDNIE :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xsyniu147

ty dziakuzi.. nie moge dokrecic do konca.. bo mi nie ten kosz koles wysłał jest troche zamały bo wchodza tylko 4 a nie 5 tarcz ale i tak wcisnelem 5 bo na 4 nie chodził a wysprzeglik dobry ;/.. pokrywe zamknolem bez problemu.. i sie nic nie slizga a sprzeglo jest takie czule ze huhuhu ;]

 

i troche wyrozumienia to mój 1 lepszy motor :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie dokręcisz ich do końca, czyli swobodnie kluczem mozna je będzie obracać to po jakimś czasie Ci sie odkręci i będziesz miał kłopot. musisz zmienić ten kosz bo rozwalisz silnik tylko.. chyba że będziesz tak kombinował że np wstawisz jakies krótsze sprężyny i śrubki. tak żebyś mógł dokręcić do końca. wtedy coś może z tego będzie.. ale nie wiem lepiej za dużo nie kombinowac..

Edytowane przez yamahadt80lc2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xsyniu147

ale sie nie obracają są równo wkrecone tak jak sie koszyk zaczyna i lepek srubki jest ten dolny ;] jak sie rozwali to wymienie a jak narazie nie ma kasy.. a jakie buty polecacie wkoncu trzeba cos kupic pod choinke ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=33196&st=0 xsyniu tu masz temat o butach. Nie zaśmiecaj tego.

 

Ja mam pytanie. Czy muszę czymś (jakimś smarem czy co) przesmarować ten bolec/śrubę/ośkę która trzyma przednie koło, czy mogę ja wsadzić suchą. Pytanie może głupie ale wole żebyście mnie zbesztali, niż bym miał potem bulić za swoją głupotę. Dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xsyniu147

tera jak zrobilem juz to sprzegło to moto daje dzwiek jak sie da gazu jak by mial turbine od suva ;/.... co zrobic zeby uzyskac bardziej croossowy dzwiek;] jak macie pisac glupoty i po mnie smigac to nie piszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...