Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Ciecz wygląda jak żadki przepalony olej... Normalnie jadac po tym skoku motocykl mi spadł z obrotów i zgasł. gdy wyczysciłem swiece była ciemna osmolona i zalana benzyna. po wyczyszczeniu motocykl odpalił i jak nalałem uzdatniacza zaczał wchodzić na obroty ale nie równo ale cały czas ciekła ta dziwna ciecz. przejachałem się i nie równo adal wchodzi i nagle zgasł normalnie jak bym zapłon podczas jazdy wyłączył. fajkę sprawdzałem wszytskie przewody... paliwo również dochodzi.... tylko nie mam pojecia skąd ta ciecz w tłumniku...

 

Hmpf :/ Dziwne. Kompresje pewnie ma bo jak pamietam to ten twoj motorek jest nowy i jakis klopotliwy. Ja bym zrobil tak: Zdjal wydech i zobaczyl czy sie w nim nie nazbieralo syfu i odrazu przeczyscil. Dopiero po tym znow probowal zapalic motor. Jesli nie pomoze sprawdzilbym jeszcze raz kolor swiecy, iskre i czy po przekopaniu swieca jest zalana paliwem. Zalalbym bezposrednio pod swiece troche wachy i sprobowal odpalic. Jak juz i to zawiedzie to albo traci kompresje (niekoniecznie zajezdzony silnik ale tez np padnieta uszczelka pod glowice) albo iskre. POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. prosze pomozcie zebym mial wkoncu moje pierwsze enduro. Potrzebuje silnik od dt 125. Moze byc od bardzo starej. Wazne zeby cylinder byl zeliwny. Na allegro nic ciekawego i taniego wmiare nie ma. Moze ktos z was ma na sorzedaz jais silnik. Piszcie prosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm może poszedł ci simmering gdzieś na wale i zasysa wiecej oleju niz wahy i nie zachodzi reakcja spalania??????tylko olej dławi ??????miałem chyba podobnie. Sprobuj na zastrzyk weź do strzykawki troche wahy i tryśnij pod swiece jeżeli to nie pomoże to wymień w cholere simmering od strony sprzęgła czy gdzie tam moze olej ciągnac ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jaki ma byc wymiar :-|Nie da sie tak od reki powiedziec ile dokaldnie... Wymiar ma byc taki zeby pasowal do cylindra razem z pierscieniami bez luzu - moze to ci uswiadomi infantylnosc twojego pytania :icon_razz:) POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez wycieka "cos" na laczeniu cylinder - wydech. Nie wiem czy nie przepala mieszanki czy tez moze to olej ze skrzyni biegow.

Gdyby to byl wlasnie simering to czy do jego wymiany trzeba rozkrecac cylinder, wyciagac wal, czy wystarczy ze odkrece pokrywe od str. sprzegla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAnowie wazne pytanie odnosnie dt 125:D

otoz chcialbym sie dowiedziec od ktorego roku w dt 125 pojawily sie cylindry nicasilowe. I jak mozecie powiedzcie czy w kazdym roczzniku wystepowaly zypelne inne czesci czy sa jakies przedialy rocznikowe gdzie sa one zamienne. Np czy do dt 95 mona dac CDI od innego rocznika. (to jest tylko przyklad)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej blokady w dt 125 ze wkręca sie na 7 tys obr też miałem ten problem tyle że w tdr 125 a to są te same silniki modułu samemu niedarady odblokować prubowałem te sposoby z niemieckiej stronki i to nic niedało w ostródzie odblokowywują dt 125 koszt 300-400 zł i trzeba czekac ok 2 dni tu masz linka do ich stronki http://www.moto-doktor.pl/kontakt.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Zauwazylem dziwna rzecz ...

Patrze na dt 125 i widze np 92 r i stary silnik ma ... patrze z 88 roku i ma ten nowy silnik ... o co chodzi ? czy ludzie przezucaja te silniki czy jakies rozne wersje sa ?

hmmmm.... wiem tylko ze w DT 125 ten sam silnik siedzi od 1989 do dzis... po minimalnych modyfikajcach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...