Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam krótkie pytanko,co może być powodem mocnego kopcenia (na biało ,siwo) ,po odpaleniu motoru na zimno?? Po zagrzaniu się , kopcenie ustaje ale spadają obroty do zgaszenia silnika ! Czy to może być już tłok z pierscionkami ?

DZIĘKI !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ta woda? Moto tak kopci przez 5-7 minut,pózniej kopcenie ustaje,ale silnik schodzi z wolnych obrotów do zgaszenia silnika! Jeszcze jedno ,podczas przyspieszania przy 5-7 tyś obrotów silnik się dusi,ale za chwilę przyspiesza już normalnie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko gdy jade moja dt mam odkręcony gaz do konca nagle mi przerywa tzn brrrrrrrrrrrrjedzi do konca gazbuuuuuuuuuuu odpuszcze brrrrrrrr jedzie buuuuuuuuuu chyab to jest lewe powietrze co nalezy zrobic co sprawdzic na poczatku kiedys tez juz tak miałęm i okazało sie ze to uszczelka pod głowicą a terac co to mzoe byc z górydzienki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam krótkie pytanko,co może być powodem mocnego kopcenia (na biało ,siwo) ,po odpaleniu motoru na zimno?? Po zagrzaniu się , kopcenie ustaje ale spadają obroty do zgaszenia silnika ! Czy to może być już tłok z pierscionkami ?

DZIĘKI !!!!!

tak może to być pierścionki albo simeringi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam przypadek co ty ;/ kurde na zimnym nieche mi palic od dzis mma Dt 125 i jescze jej nie obczaiłem ale neiche mi palic na zimnym czy to wina swiecy czy czego??

Tak to może być świeca albo gaźnik

 

Jaki znow pierscionek i jaki simmering?? Zastanow sie co piszesz :rolleyes:

Gdyby byl pierscionek zjechany to by nie mial kompresji i by na pewno na bialo nie kopci bo niby skad?? Co najwyzej wiecej na niebiesko. POZDRO

no to pewnie świeca

 

mam pyatanie! założyłem własnie nowy tłok i jak jest zimny to ciężko wchodzi na obroty tak jak by paliwa płynnnie nie dostawał.iskre ma dobrą.Dopiero jak się rozgrzeje to lepiej chodzi.Gaznik już sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze lepiej :rolleyes: Sory ze to napisze ale jak nie wiesz co sie dzieje w silniku to nie pisz bo wprowadzisz czlowieka w blad :/ Napisalem juz co to moze byc i nie widze innego rozwiazania. Napisz mi co ma swieca do koloru spalin?? Jak niby ona ma zabarwiac spaliny?? POMYSL TROCHE!! POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze lepiej :rolleyes: Sory ze to napisze ale jak nie wiesz co sie dzieje w silniku to nie pisz bo wprowadzisz czlowieka w blad :/ Napisalem juz co to moze byc i nie widze innego rozwiazania. Napisz mi co ma swieca do koloru spalin?? Jak niby ona ma zabarwiac spaliny?? POMYSL TROCHE!! POZDRO

NIE WIEM !!!! Ale ja tak w swojej dt 80 mx miałem.

 

NIE WIEM !!!! Ale ja tak w swojej dt 80 mx miałem.

mam pyatanie! założyłem własnie nowy tłok i jak jest zimny to ciężko wchodzi na obroty tak jak by paliwa płynnnie nie dostawał.iskre ma dobrą.Dopiero jak się rozgrzeje to lepiej chodzi.Gaznik już sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to normalne ze sie zimny silnik nie wkreca na obroty :icon_biggrin: POZDRO

racja to normalne. mi DT przez pierwsze 2-3 minuty po odpaleniu krecila sie max do 6500-7000rpm (ale lepiej nie gazowac jak zimna, niech sie na wolnych dogrzeje). po tym czasie zaczynalem jazde i krecila sie juz do konca :icon_biggrin:

 

Witam !

Mam krótkie pytanko,co może być powodem mocnego kopcenia (na biało ,siwo) ,po odpaleniu motoru na zimno?? Po zagrzaniu się , kopcenie ustaje ale spadają obroty do zgaszenia silnika ! Czy to może być już tłok z pierscionkami ?

DZIĘKI !!!!!

to tez normalne w takiej temperaturze powietrza jaka jest teraz. po prostu w wyniku duzej roznicy temperatur otoczenia a silnika i ukladu wydechowego powstaje para wodna. to samo masz w samochodzie jak na jesieni czy w zimie odpalasz. taki dymek wcale nie musi swiadczyc o jakiejs usterce czy zlej regulacji

Edytowane przez pawela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...