Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

założyłem inny dyfuzor do swojej dt tzn ma wiekszą tą puche wydaje mi sie ze jest on od dt 80 i jak zalączyłem motor to poczylem wzrost mocy i przyspieszenie się polepszyło jutro poprubuje z tym oddławiniem przez filtr powietrza potrzebowal bym zeby się rozpedzałą do wiencej niż 60 60 z bulem i ani grama wiencej nie idzie ;/ moze jak to odblokuje to coś się polepszy zobaczy sie

 

co to moze być czasem na zimnym silniku albo rozgrzanym jak dodaje gazu to tak jakoś piszczy ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! na forum już nie raz była poruszana sprawa tego że jeśli wybebeszy sie dyfuzor to moto zyska na sile bo niby lepsze odprowadzanie spalin=większa moc, a chyba najlepsze odprowadzanie spalin gędzie gdy odkrencimy tłumnik. Ostatnio chciałem sprawdzić czy to prawda i odkrenciłem tłumnik żeby nic nie chamowało spalin, efekt był taki że moto było tak słabe że ledwo wystartowałem a gdy sie już rozpędziłem to nie mogłem wrzucić 2 biegu bo okropnie mi moto muliło :)

dlaczego?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! na forum już nie raz była poruszana sprawa tego że jeśli wybebeszy sie dyfuzor to moto zyska na sile bo niby lepsze odprowadzanie spalin=większa moc, a chyba najlepsze odprowadzanie spalin gędzie gdy odkrencimy tłumnik. Ostatnio chciałem sprawdzić czy to prawda i odkrenciłem tłumnik żeby nic nie chamowało spalin, efekt był taki że moto było tak słabe że ledwo wystartowałem a gdy sie już rozpędziłem to nie mogłem wrzucić 2 biegu bo okropnie mi moto muliło :)

dlaczego?

pozdro

z tego co się orientuje to w dyfuzoze spaliny sa przytrzymywane poto by w cylindzrze było większe ciśnienie a dyfuzor podaje spaliny dalej jak bedzie jakieś ciśnienie chyba ja to tak rozkminiłem

 

a czy jak sciagne ta blokadę pod siedzeniem to co musze podwyzyc poziom paliwa na plywaku czy obroty sobie od nowa wyregulować czy co bo niedokonca napisałeś??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Mam trzy pytania... wiem że pewnie były już ona poruszane na forum, ale odnalezienie odpowiedzi na 72 stronach tego tematu jest b. trudne.

 

1) Jaka dokladnie pojemność ma bak (wraz z rezerwą) w Dt 125 z 99r. i ile wynosi w nim rezerwa?

 

2) Jak najlepiej/najłatwiej postwaić i jechać Dt 125 z 99r. na gumie.... jakie obroty, który bieg, co ze sprzęgłem itd.?

 

3) Czy znacie jakieś strony o Dt 125?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi i pomoc.

Pzdr. Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) U mnie bylo 10L (moze troche mniej) rezerwy nie wiem ile bo zawsze jezdzilem na rezerwie :)

2) Na kolo mi wchodzila na dwojce przy wysokich obrotach (nie mialem obrotomierza) bez uzywania sprzegla. Wystarczylo delikatnie podciagnac i moto szedl :)

3) www.dt125.de <= niestety po niemiecku :/

 

POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) U mnie bylo 10L (moze troche mniej) rezerwy nie wiem ile bo zawsze jezdzilem na rezerwie :)

2) Na kolo mi wchodzila na dwojce przy wysokich obrotach (nie mialem obrotomierza) bez uzywania sprzegla. Wystarczylo delikatnie podciagnac i moto szedl :)

3) www.dt125.de <= niestety po niemiecku :/

 

POZDRO

 

2. ale po remoncie generalnym ;DDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego dyfuzora to wytwarza sie w nim podciśnienie i zasysa spaliny z cylindra. W tym samym czasie do cylindra jest zasysana nowa mieszanka paliwowo-powietrzna.Spaliny odbite od przegrody w dyfuzorze wracając w strone cylindra wpycha zpowrotem do cylindra mieszanke zassaną do dyfuzora.

 

Jeżeli niezałożymy dyfuzora spaliny niebędą odsysane z cylindra oraz niebędzie on w pełni napełnianyt nową mieszanką.Jeżeli ktoś chce dokładniejsze info to na gg 3697455 - wyśle meila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...