Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

u mnie był podobny objaw w KMXie tzn wrzuciłem bieg i lekko ciągnął mi na wcisnietym sprzegle i przez co nie mogle pozniej wyrzucic na luz bez min. poruszenia z miejsca motorem. Jak sie okazało jakis mózg pozakładał każdą inną spreżyne dociskową tarczki i nierówniernie brały wtedy :icon_rolleyes:

 

Dobrze prawisz, u mnie w RD urawałem jadną z szyjek gwintowanych na śrube od sprężyny i musiałem zrobić wiejski patent z dłuższą, efekt był taki że nierówno dociskały i sprzęgło ciągneło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile tak jest spręzyn? my z kolega w CR tak zrobilismy smiga juz rok i nic sie nie dzieje

 

No bo jak trafiłeś z długością śruby odpowiednio to ma prawo działać :P

 

To gdzie mozna kupic odpowiednie sprezyny? Przy zalozeniu zebatki przod-malej, tyl-duzej bede mial lepsze przyspieszenie?

 

Na allegro, czasami są oddzielnie po sprzęgle z rozbiórki a czasami można z uzywek.

 

Przy zamawianiu zwróć uwagę na to że każda ma miec ten sam kolor, w RD miałem fioletowe, w zapasowym silniku fioletowe a zamówione z allegro czerwone z czego chyba one były najtwardsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gaźnik od dt 125 będzie pasował do dt 80 lc2 bez żadnych przeróbek?

 

Ten problem już był rozpracowywany, nawet jeśli uda Ci się wstawić ten gaźnik to nie będzie działał dobrze, po prostu inne dawki paliwa i powietrza których silnik nie jest w stanie spalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak poprawi sie przyspieszenie ale znów zmniejszy sie vmax (cos kosztem czegos) ;)

 

Ze swojej strony dodam tylko, że w przypadku zmiany zębatek ilości zębów powinny być nie większe niż +/-5 zębów. Każde większe różnice odbijają się od razu na bardzo widocznej zmianie mocy/prędkości (no chyba, że chcemy zrobić mocnego rylca jeżdzącego max 60km/h :icon_rolleyes: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...