Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

ja bym plastików nie malował, bo są one barwione już w fabryce, zresztą są one giętkie, w przeciwieństwie do lakieru który tworzy bardziej sztywną powłokę. Więc po jakimś czasie będą powstawać odpryski, Dodatkowo żeby farba sie trzymałą musi być na chropowatej powierzchni co spowoduje nie odchodzenie lakieru warstwami. Wieć musiałbyś zmatowić plastiki papierem ściernym, co wiadomo jak potem wygląda,

A lakier dostaniesz tak jak piszą moi poprzednicy, w zależnosci jeszcze czy mat, metalik, czy perła:D

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj ludy ludy .... Kupilibyście i do skrzynki olej Lotosa półsyntetyk 10W40 i by chodziło wam wszystko wyśmienicie.... sprawdzone (dzisiaj wlałem olej marki LukOil :) rosyjski :D 10W40 sprzęgięłko cacy, trybiki cacy ... i wydałem 14zł za litr :D a potem wszystko prawie poszło w ziemię jak mi walnął simering po stronie na wałku dźwigienki zmiany biegów :D ) tak jak kolega wyżej pisał to tylko DT bez przesady....

 

Chciałem zapytać czy ktoś wie z kąd wytrzasnąć simering o oznaczeniu SDO -4,8-15-5 to jest simering popychacza sprzęgła.... nie jest strasznie zły ale nie zaszkodziło by go wymienić. Na szczęscie simering wałka zmiany biegów jest standardowy i kupie go bez problemu :)

 

Po tym wszystkim jeszcze pozostało mi uszczelnienie wydechu .... i jakieś pożadne jego przymocowanie bo się luzuje momentalnie tan nakrętka .... ma ktoś jakiś patent sprawdzony poza spawaniem na stałe i przyklejaniem na stałe.... coś musi wytrzymać z 900stopni spokojnie :D

 

na wydech jest sposób, wykręć stare szpilki i daj nowąśrubę (najlepiej utwardzaną) i 2 lub 1 nakrętke zakontrować i muszi trzymać, a i nową śrubę do końca najlepiej wkręcić ale wszystko z wyczuciem, a jak chesz to mam jedno uszczelneinie do wydechu nowe, napisz to ci wyśle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taki sposób zapewne jest dobry jak się wydech tryma na dwóch śrubach :) ale mój wydech jest mocowany na nakrętke do cylindra coś jak w simsonie albo w MZ taka nakrętka na końcówce rury.

 

Ale już to zrobiłem :) Uszczelkę z aluminiowej blachy dokręcone jak się dało i zabezpieczone sprężyną dokręcającą nakrętkę :D (nawet fajnie to wygląda :D )

Edytowane przez Jackuzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie moze na sprzedaż gumy na teleskopy?? rozumiem ze w dt 125 równiez wchodz 366cm3 na lage co nie?? :D

 

 

http://allegro.pl/item246148431_oslony_tel..._polisport.html

 

Duzo sie na szukaniu mi nie zeszlo :D Tak wiec polecam allegro - tam masz wszystko. POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ale chodziło mi bardziej o używane:P

Powiedzcie mi po co jest olej do filtra powietrza? Na niektórych produktach pisze, że to środek czyszczący czyli jest to do "wypłukania" syfu czy trzeba nasączyc filtr przed założeniem bo nie bedzie spełniał swojej funkcji? dziex za odp :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi czy jesli zalacze ssanie w dt 80 lc2 to ten guziczek powinien sie jakos blokowac czy jak??? od poczatku mi sie nieblokowal i zastanawiam sie czy tak powinno byc bo piszecie ze jezdiliscie caly czas na ssaniu ale trzymajac ten guzik to troche niewygodne wiec prosze o jakies odpowiedzi.

 

z gory dzieki

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ale chodziło mi bardziej o używane:P

Powiedzcie mi po co jest olej do filtra powietrza? Na niektórych produktach pisze, że to środek czyszczący czyli jest to do "wypłukania" syfu czy trzeba nasączyc filtr przed założeniem bo nie bedzie spełniał swojej funkcji? dziex za odp ;)

 

olej do filtra jest po to żeby wyłapywał najdrobniejsze zanieczyszczenia i powinien byc w nim lekko nasączony, a środek do czyszczenia to możesz użyć ale można też wyczyscić jakims płynem i wysuszyć filtr, a następnie namoczyć cąły filtr olejem z umiarem żeby nie sciekał i pokrył całą powierzchnię, wtedy filtr lepiej spełni swojąrolę

 

powiedzcie mi czy jesli zalacze ssanie w dt 80 lc2 to ten guziczek powinien sie jakos blokowac czy jak??? od poczatku mi sie nieblokowal i zastanawiam sie czy tak powinno byc bo piszecie ze jezdiliscie caly czas na ssaniu ale trzymajac ten guzik to troche niewygodne wiec prosze o jakies odpowiedzi.

 

z gory dzieki

pozdro

 

no oczywiście że powinien sie blokować, tam jest chyba sprężynka(już nie pamiętam) ale po rozkręceniu dojdziesz co i jak,

ale ja ssania praktycznei nie używam, pali normalnie, a jeździć ti sie jeździ o wiele gorzej nie wkręcisz go na obroty tak i pali jak smok

 

jaka gęstość oleju do amortyzatorów najlepsza do dt 80lc2 żeby nie był za miękki ?

 

z serwisówką jest 10w30, ale mi to nie pasowało więć wlałem 20w, czyli gęsty i zawias pracuje lepiej nie dobija tak i wcale nie wali po łapach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :) a jak nasącze go w jakimś innym oleju np do mieszanki albo do skrzyni(półsyntetyki)? spełni to swoją funkcje czy nie ??

 

NIE... jak ma być olej do filtrów to dajesz olej do filrów ;] on jest inny niż tak zwykły olej.

 

 

a co do tego ssania... moje się nie blokuje....ale mam drugi gaźnik (ten sam model mikuni V20S ) w którym się blokuje ssanie... niemniej ja używam ssania tylko do odpalenia z pierwszego kopa na zimno i to dosłownie na chwilkę przytrzymuje kopie i puszczam i moto chodzi bez ssania :)

 

Żeby wyjaśnić mam gaźnik od DT80LC2 mikuni V20S czyli 20mm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...