Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

hej

mam problem z yamaha dt 80 LC2 94r, pewnego wieczoru smigalem se, i zauwazylem na zakrecie ze biegi nie schodzą w dól od 3 w dól( trzeba puscic sprzeglo dogazowac i jescze raz podejsc do zmieniana i nie raz idzie ale nie zawsze ) i jade se dalej i zaczelo cos walic, stukac. Co to moze byc prosze o pomoc bo sie zalamalem mam ją kilka dni i co :) i kupa :clap: . A i zbytnio nie bierze oleju ze zbiorniczka moze bez smarowania dzwonią pierscienie:( (((i to wszystko sie stalo gdy go umylem w ten sam dzien pierw nie chcial odpalic pózniej na popychal odpalil :)ale jak sie jechalo to cos przerywalo :(.... <--- ale to pewnie nie ma nic wspólnego :icon_mrgreen: ))))

 

 

prosze o pomoc szybką bo motor stoi i na nim nie jezdze bo sie boje zeby cos nie rozwalic bardziej prosze :)

 

olej w skrzyni jest ale taki jak woda ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

mam problem z yamaha dt 80 LC2 94r, pewnego wieczoru smigalem se, i zauwazylem na zakrecie ze biegi nie schodzą w dól od 3 w dól( trzeba puscic sprzeglo dogazowac i jescze raz podejsc do zmieniana i nie raz idzie ale nie zawsze ) i jade se dalej i zaczelo cos walic, stukac. Co to moze byc prosze o pomoc bo sie zalamalem mam ją kilka dni i co :D i kupa :( . A i zbytnio nie bierze oleju ze zbiorniczka moze bez smarowania dzwonią pierscienie:( (((i to wszystko sie stalo gdy go umylem w ten sam dzien pierw nie chcial odpalic pózniej na popychal odpalil :)ale jak sie jechalo to cos przerywalo :(.... <--- ale to pewnie nie ma nic wspólnego :D ))))

prosze o pomoc szybką bo motor stoi i na nim nie jezdze bo sie boje zeby cos nie rozwalic bardziej prosze :D

 

olej w skrzyni jest ale taki jak woda ;]

 

jak zaczęło stukać to w jakimś biegu trub sie wyrobił lub zerwało go, a jak na wsztstkich biegach puka to skrzynia do wymiany raczej, bo biegi powinny ci wchodzić a w dół to tym bardziej, chyba zę sprzgło nei rozłancza za dobrza.

a jak ci nei bierze oleju ze zbiorniczaka, choć wolno z tamtąd upływa- to lej trochę do baku i nie przejmuj sie tylko jeździj silnik jak sie zatrze to mocy nie będzie miał lub wcale nie pojedzie,

(a może nie wiesz że jak palisz z kopki to gazu wcale nie dodawaj)

a olej to wymień na 10w30 może być 10w40

Edytowane przez kamiljan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wyglada to to fajnie tylko jak jest z uzytkowaniem??? latwe to jest w czyszczeniu?? a ten amterial to jest gum opodobny czy jaki???

z neoprenu. Oryginalne, nieu jakies tam podroby z alledrogo, wytrzymale no i ocieplaja amorek :D Skarpeta to skarpeta.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie gdzie moge kupic gaźnik do 80 lc2... przeszperałem juz pół sieci na ten temat i wszędzie gazniki do 125...

w jakich granicach moze wachac sie cena gaznika do dt ?

 

 

Szukaj w całościach na części motorkach albo ludzi na forum.... co do cen to zależy jak trafisz ja kupiłem dwa gaźniki jeden nie kompletny i nadający się na podstawkę za 100zł i drugi prawie kompletny (bez zaworka iglicowego) za 50zł :D tak więc z dwóch złożyłem jeden... ale koszt wyszedł nieco za duży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

mam problem z yamaha dt 80 LC2 94r, pewnego wieczoru smigalem se, i zauwazylem na zakrecie ze biegi nie schodzą w dól od 3 w dól( trzeba puscic sprzeglo dogazowac i jescze raz podejsc do zmieniana i nie raz idzie ale nie zawsze ) i jade se dalej i zaczelo cos walic, stukac. Co to moze byc prosze o pomoc bo sie zalamalem mam ją kilka dni i co :D i kupa :( . A i zbytnio nie bierze oleju ze zbiorniczka moze bez smarowania dzwonią pierscienie:( (((i to wszystko sie stalo gdy go umylem w ten sam dzien pierw nie chcial odpalic pózniej na popychal odpalil :)ale jak sie jechalo to cos przerywalo :(.... <--- ale to pewnie nie ma nic wspólnego :icon_biggrin: ))))

prosze o pomoc szybką bo motor stoi i na nim nie jezdze bo sie boje zeby cos nie rozwalic bardziej prosze :(

 

olej w skrzyni jest ale taki jak woda ;]

 

Ja bym podejrzewał ze Ci się sprzęgło odkręciło... takie moje podejrzenie.. zlej olej, zdejmij dekiel po prawej stronie motorka i sprawdź czy sprzęgło (to duże na środku :P ) nie ma luzów na boki i czy generalnie dobrze sie sztywno trzyma... przy okazji zmień sobie olej na 10W30 (albo w ostateczności 10W40).

 

Co do dozownika to ile przejechałeś? Jeżeli zaledwie kilkadziesiąt kilometrów to nie zobaczysz dużej różnicy... jak moto dymi na zimno i lekko dymi na postoju na ciepło to znaczy ze jest ok...ale zawsze na wszelki wypadek możesz te 50ml do baku wlać dla zdrowotności.

 

Poza tym z twoimi problemami przy odpalaniu... proponuje regulację gaźnika...powinno pomóc a na zimnym może przerywać i to jest dosyć normalne. Co do odpalania bez gazu... zależy od motorka.. u mnie można odpalić bez gazu ale z gazem też da rade i mam wrażenie ze lepiej jest z delikatnym uchyleniem przepustnicy.. ale to już kwestia wyczucia maszyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jak ja mam zimny silnik to gdy chce go odpalic to mam problem bo musze sie nakopac albo na pych. A powiedzcie mi jak jest ze ssaniem. Gdzy jest wcisniety do srodka to jest wylaczone (pali mniej)? I gdy odpalacie motor po nocnym postoju to w jakiej pozycji go ustawiacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam Yamahe dt 50 z 2004 roku i mam problem z licznikiem na liczniku wyskakuje komunikat 6P i 12P na przemian. Motocykl był po kradzieży i ma rozwalona stacyjeke motocykl normalnie odpala i jeździ nie działają światła migacze miał już ktoś podobny przypadek lub gdzieś czytał o tym ze Yamaha dt podaje nr kodu błędu liczę na jakiegoś linka lub informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie masz regulacji na amortyzatorze ze możesz go przedłużyć ?

 

 

a co do mocy silnika to trzeba kombinować zmniejszyć mu komorę sprężania głowice prze planować

lub jakiś tuningowy zestaw zakupić dysz do gaźnika wydech lub cylinder + tłok bez kosztów raczej taki zabieg sie nie obejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...