Skocz do zawartości

plastigage


arturoS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiście czasami kupuję w germanii a u nas jest nadal nieznany.

Nasi mechanicy nie stosują z powodu niewiedzy i dużej ceny. ( niepotrzebne skreślić ) wolą tradycyjne metody pomiaru.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli średnicówkę i mikromierz, chociaż spotykam się też z pomiarami na oko lub jak to kiedyś kolo chciał zamówić panewkę trochę grubszą !!! pytam o ile grubszą a on na to że "ciut ciut" :idea:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na forum motocyklistów z grupy nietaktownych ale odpowiem Ci w wielkim skrócie.

Na wstępie zaznaczam że osobiście nie mam nic do amerykanów.

A więc do rzeczy - z powodu niedouczenia i lenistwa a może z wygody amerykanie zamiast mierzyć mikromierzem do tego w calach średnicę czopa wału i średnicówką otwór w korbowodzie tyż w calach musieli to jeszcze zapisać a potem matematycznie wyliczyć grubość panewki uwzględniając luz doszli do wniosku że najlepiej złapać pchłę i skręcić korbowód na wale a po rozkręceniu korbowodu przekonać się co z niej zostało czyli jaka duża plama z tego powstała.

Pomysł był dobry tylko skąd nabrać tyle pcheł tej samej wielkości ?

Po namyśle zaczęli produkować b. miękką żyłkę o grubości w/w pchły.

Kawałek tej żyłki( ja stosuję ok.10mm ) wkładamy zamiast stworzonka, skręcamy i rozkręcamy korbowód a szerokość rozgniecionej żyłki porównujemy z kodem paskowym na opakowaniu który gwarantuje nam odczyt z dokładnością do 0.001 mm a w calach to HGW. i w ten oto prosty sposób każdy może sobie teraz zmierzyć luz na panewce. Proste no nie ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na forum motocyklistów z grupy nietaktownych ale odpowiem Ci w wielkim skrócie.

Na wstępie zaznaczam że osobiście nie mam nic do amerykanów.

A więc do rzeczy - z powodu niedouczenia i lenistwa a może z wygody amerykanie zamiast mierzyć mikromierzem do tego w calach średnicę czopa wału i średnicówką otwór w korbowodzie tyż w calach musieli to jeszcze zapisać a potem matematycznie wyliczyć grubość panewki uwzględniając luz doszli do wniosku że najlepiej złapać pchłę i skręcić korbowód na wale a po rozkręceniu korbowodu przekonać się co z niej zostało czyli jaka duża plama z tego powstała.

Pomysł był dobry tylko skąd nabrać tyle pcheł tej samej wielkości ?

Po namyśle zaczęli produkować b. miękką żyłkę o grubości w/w pchły.

Kawałek tej żyłki( ja stosuję ok.10mm ) wkładamy zamiast stworzonka' date=' skręcamy i rozkręcamy korbowód a szerokość rozgniecionej żyłki porównujemy z kodem paskowym na opakowaniu który gwarantuje nam odczyt z dokładnością do 0.001 mm a w calach to HGW. i w ten oto prosty sposób każdy może sobie teraz zmierzyć luz na panewce. Proste no nie ?[/quote']

 

Respect :!:

 

A ja się ciężko zastanawiam jak wyregulować przeżutki w rowerze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

A więc do rzeczy - z powodu niedouczenia i lenistwa....

 

W skali 10 punktowej za ten tekst masz u mnie 15 minimum + 1 duże piwo przy okazji :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Juz wiem kogo się pytać w przyszłości o skomplikowane dla mojego humanistycznego umysłu sprawy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...