Skocz do zawartości

Yamaha Dt porady i czesci


Rekomendowane odpowiedzi

Co zrobić jeśli moto nie chce palić jak jest zimne? Kiedy jakiś czas nie chodzi wystarczy że stoi ok 1h, to juz nie chce palić na kopke i trza ją długo pchac...a kiedy jest nagrzane to pali za pierwszym kopnięciem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma byc w DT, po wlaczeniu swiatel pojawia sie wiekszy opor na pradnicy i przy nieodpowiednio wyregulowanych wolnych obrotach gasnie.

Co do przygasania swiatel na wolnych obrotach tak ma byc, DT ma "pradnice" nie alternator dlatego ilosc energi elektrycznej jest zalezna od obrotow (nie wiem jak jest z nowiutkimi DT), [popatrzcie na stare maluchy ktore tez maja pradnice, jak np dojezdzaja na swiatla na wolnych obrotach to kierunki migaja bardzo zadko a jak wkrecaja to mrygaja jak ....bardzo szybko.... w mechanicznych przerywaczach szybkosc przerywania zalezy od pradu jaki plynie przez nie] w DT tak samo, z tego co wiem w DT tylko jedna cewka odpowiada za zaplon a 2 sa od oswietlenia, akumulatora i innych bajerasow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem w archiwum , wkleje dla potomnych ; cytuje jakiegos "anymousa" (pewno byl kiedys na forum ale go wywalili) : Witam Skoro jet to detetka z 96 to posiadasz blokade 6 biegu. Znajduje sie ona pod kapą od stronu sprzegla w dolnym lewym rogu przy automacie od zmiany biegow. Jest to taka blaszka hamujaca ktora najlepiej jest usunac. Posiadasz prawdopodobnie odwrucony zawor w cylindrze (YPVS) najlepiej odkrec wydech i obadaj czy jest gladki przelot czy wypukle cos. Jesli tak to odwruc go o 180 w dol. i Sprawdz wtedy jak wyglada wylot. obadaj takrze czy w wydechu nie masz wbitej tulei zaraz przy jego wlocie. Tak pozatym ta DT nie posiada elektronicznych blokad. Acha i co do zaworu to jak bedziesz regulowal go to u mnie najlepiej DT chodzi jak jest ustawione to male okienko od regulacji na gornej kresce a nie na tej dziorce.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie ma tej blokady na bank , chyba ze na 5 sie rozpedza do 130 :lol: Ktos wie gdzie dokladniej w ktorym miejscu dokladnie sie znajduje ta 'blaszka" . Zeby zilustrowac podaje zdjecie Endurasa odkreconej kapy. Gdzie jest ta blokada 6 tego biegu ?? http://www.bikepics.com/pictures/285283/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie ma tej blokady na bank , chyba ze na 5 sie rozpedza do 130 Ktos wie gdzie dokladniej w ktorym miejscu dokladnie sie znajduje ta 'blaszka" . Zeby zilustrowac podaje zdjecie Endurasa odkreconej kapy. Gdzie jest ta blokada 6 tego biegu ?? http://www.bikepics.com/pictures/285283/

 

Mam nadzieje, że Ci sie fotki pomyliły bo jak nie to nawet nie zabieraj sie zdejmowania blokady bo sobie nie poradzisz.

Na www.dt125.de jest pokazana ta blokada ( nawet zaznaczyli ją na czerwowo) i opisane razem z ilustracjami jak ja zdjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo kurde pomylilo mi sie :oops: kape od strony sprzegla skojarzylem ze chodzi o ta od strony klamki , ale glupol ze mnie , mogl napisac koles ze chodzi o kape od skrzyni a nie od magneta ;) jakos glupio mi sie skojarzylo ;)

dopisano ; najgorsze jest to ze nie pokazuje mi fotek na dt125.de

edit; znalazlem foty na http://dt125.wz.cz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorsze jest to ze nie pokazuje mi fotek na dt125.de

Teraz tak zagmatwali tą strone, że trudno znaleśc ale sa na bank.

 

mogl napisac koles ze chodzi o kape od skrzyni a nie od magneta

Znajduje sie ona pod kapą od stronu sprzegla w dolnym lewym rogu przy automacie od zmiany biegow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znajduje sie ona pod kapą od stronu sprzegla w dolnym lewym rogu przy automacie od zmiany biegow.

Tak tylko dla mnie automat zmiany biegow (tak skojarzylem na poczatku ) to po prostu dzwignia zmiany biegow ktora jest z lewej strony. I dlatego tak skojarzylem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema!!

W wakacje mam zamiar kupić sobie enuro...mój wybór padnie chyba na Yamahe DT 80 LC 2 8) Chciałbym żebyście coś napisali tak ogólnie o charakterystyce tego moto. Jaki rocznik najlepiej brać i na co patrzeć i sprawdzać przy kupnie. Wiem że do wakacji jeszcze jest dużo czasu, ale ja już teraz wszystko planuje i staram sie dowiedzieć :D . Proszę o odpowiedź.

 

Pozdrawiam, Mr.Maciek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Dt80lc2 bylo juz sporo tematów co do tych rocznikow to troche nie tak bo czasem zdazają sie wałki... poszukaj dobrze nawet kiedys napisaalem takiego mini tutoriala co sprawdzic jak sie kupuje dt... Na forum jest sporo wiedzy o tym moto ..zapraszam do kopania ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...