Skocz do zawartości

Yamaha Dt porady i czesci


Rekomendowane odpowiedzi

Cytat:

 

Mogłem kupic od kumpla Hm'a 50CRE za 3500zł przywiezionego z Włoch silnik super ale jak to cross za drogi w utrzymaniu.

 

 

 

 

To nie jest typowy cross tylko super wyczynowe enduro.

Wcale nie takie super wyczynowe. Orginalnie to zwykłe enduro tylko takie najostrzehsze ze wszytkich. Są 2 wresje Cre baja i six' date=' rózniące sie zawieszeniem. Pozatym orginalnie HM ma ciut mocniejszy silnik co RX ( ten sam tylko troszke inaczej zestrojony).

Dopiero na rajdach ludzie zminiaja w nim wydechy, kosze sprzegłowe, tłoki i gaźiki.[/quote']

 

Święta racja.

Z HM'emem to jest właśnie tak, ze trzeba zrobic z niczego coś :D

HM ma poprostu dużo lepszy i wytrzymalszy silnik od innych sprzętów, tak samo z zawieszeniem, ale np nowsze hmy bodajże o '01 są już słabsze pekaja ramy itp (jedną taka oglądałem z 2002 )

Najlepsze roczniki to 99-00.

 

Tak więc super wyczynowe enduro to nie jest i nigdy nie będzie, poprostu jest bardziej podatny na modyfikacje i można zrobić z tego całkiem fajny motor.

Kolega ma taki i przez 2 lata latał w MP

A tutaj na fotce juz jego brat na naszej letniej próbie: http://members.lycos.co.uk/filekh/rob.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HM ma poprostu dużo lepszy i wytrzymalszy silnik od innych sprzętów

Silnik jest ten sam co w RX czyli minarelli ale Hm ma inny filtr powietrza z dużą powieszchmnią i wiekszy gaźnnik który i tak zawodnicy zmienieją.

Co do ramy to rama i plastiki sa takie same jak w Hondzie CR 125 94-97, tyle, że ma inny przód i wahacz oraz centarlny amortyzator poprostu jest mnieszy i lzejszy ( dopsaowany do mnieszej mocy i imniejszych obiazeń)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh to jak masz dojscie do plastikow od TS to moze do DT tez jakies by byly? bo juz kurde wymiekam,nie ma nigdzie a jak sa to malowane pendzelkiem i sklejane za 100 zl

No do Ts-ki maja wszystko :P . Sprobuj zadzwonic pod (22)8721818 jest to serwis ktory nazywa sie motorland i znajduje sie przy wale miedzeszynskim na wysokosci Radosci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kedy rozpoczynacie sezon?

Dla nas sezon si eniegdy nie kończy- taka zalezta motocykli terenowych a tak poważnie to jak snieg stopnieje i będzie +5 to ja juz smigam. Tyle ze teraz lekarz zarządził mi przerwe do nastepnego roku ale moze kupie se jakiegoś bzyka do spacerowego jezdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle to określiłem że to remont ,dałem silnik do gościa,bo coś z biegami było......1,2,3 wchodziła normalnie a jak chciałeś wrzucić 4,5,6 to musiałes dawać na luz i znowu :? I coś z koszem sprzęgłowym..coś tam hroboczało :D .Ale dzwoniłem do gościa i powiedział że to wina wodzikiów..do wymiany.Czyli to było chyba przyczyną biegów i koszu sprzęgłowego.A z kasą to jeszcze nie wiem ile zapłace :? Dostane silnik włoże do ramy i jazda :twisted: o ile wszystko bedzie grało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam smigam motorkiem jak tylko ladny snieg jest :D . Fajna jazda mozna pocwiczyc latanie bokami w zwolnionym tempie :P . Czasem mi skretu kierownicy do kontrowania nie starcza, a tak srednio to latam co 2 dni! Fajna sprawa to takze kuligi za motorem hehe 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa Strzalek mozna wiedziec co Ci sie stalo?czy niezabardzo chcesz pisac o tym?

Połamałem sie tak całkiem niezle i mam zerwane wiezadło krzyzowe przednie. Takze jazda motocyklem w terenie narazie odpada, ale w lato bede miał rekonstrukcje i po rechabilotacji znowu bedzie ostra jazda 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...