Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wydaje mi się, że przykrycie plandeką nie jest zbyt dobrym pomysłem. Ktoś kiedys na forum wspominał, że pod plandeka zbiera sie woda i po pierwsze dochodzi szybciej do korozji, po drugie wilgoć może zaszkodzić silnikowi :P

http://serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,56423...23,2348002.html a tu na deser coś do poczytania :)

 

Pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest caly problem! Okrycie powinno wypuszczac wilgoc na zewnatrz, bo jezeli nie bedzie to po zimie motocykl moze przybrac rozna postac :) Dopoki jest mroz to jest ok,ale jak przyjdzie ocieplenie a pod ta plandeka nadal bedzie duza wilgotnosc-to zrobi sie syf.Dlatego jezeli nie masz innej mozliwosci to probuj chociaz przewietrzac motocykl jak jest cieplej zeby go wysuszyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może chodzi Ci o material, z którego robione są też podlogi w namiotach ? pomysł raczej niezbyt dobry, bo wilgoc nie ma gdzie odparowywac spod plandeki wiec osiada na moto :?

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z samochodem nawet zima przy mrozie moto paruje, wystarczy tylko aby na chwile wyjrzalo slonce jak jest przykryty 3 warstwami to po prostu kisnie(ciekawe jakiego koloru masz plandeke jak czarna to kisnie 5 razy szybciej). Mozna to wyczuc wlasnie zima w aucie- jest mroz i po poludniu swieci slonce wchodzisz do fury i wali wilgocia, nawet wsadzony zapach tego nie chce przebic.

Generalnie jezeli musialbym trzymac moto na parkingu wcale bym go nie przykrywal, a tylko od czasu do czasu odpalil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja VFRa stała troche na śniegu i mrozie i nic jej nie było... Odpalenie co jakiś czas i porządne rozgrzanie na pewno nie zaszkodzi. Ważne żeby dobrze moto rozgrzać a nie tylko odpalić na 5 minut.

 

Przykrywanie to kretyński pomysł, później z pod plandeki wyjmiesz zardzewiałego skisłego ogóra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalanie co jakiś czas to tez kretyński pomysł :banghead:

 

 

Zdarza sie w zimie ( tej zimy szczegolnie), ze sa dni w ktorych jest 5 albo wiecej stopni na plusie i swieci sloneczko :evil: i co mialoby zaszkodzic odpaleniu i zrobieniu jakiejs traski? Chyba nikt nie pomyslal zeby odpalac przy -10 , przepalowac zimny silnik po czym zgasic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalanie co jakiś czas to tez kretyński pomysł :banghead:

 

Różne teorie na ten temat słyszałem. Jedna z nich głosi, że jak już się odpali, to należy trochę się przejechać, bo inaczej to tylko wilgoć się zbiera. Co do trzymania motocykla pod plandeką, to też zdania są chyba podzielone. Ja mimo wszystko wolę, żeby cały syf z podłoża/powietrza nie leciał na maszynę, więc ją przykrywam i co jakiś czas wietrzę. Mój wujek, przeciwny plandekowaniu zarówno samochodów, jak i motocykli, twierdzi, że na silnym wietrze powłoka lakiernicza pojazdu trzymanego pod plandeką jest bardziej narażona na uszkodzenia, ponieważ pod plandekę zawsze dostaną się drobne ziarnka piasku.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o plandeki, to miałem raz taką-niebieską tanią, kupioną w Hypernowej, przeplatana była. Też trzymam moto na parkingu strzeż. ale latem.Tak więc po tygodniu zdjąłem ją z maszyny, patrze na zbiornik, rysa na rysie- czarny kolor- rzucało się w oczy! także plandeki tego typu odpadają! Każdy podmuch wiatru poruszał plandeką co powodowało tarcie i rysowanie!:x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...