Skocz do zawartości

Jawa 350TS czy może coś innego


Morusek_16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

Jawe mam juz jakis czas i jak na pierwszy moto to spoko :P

 

Co do wyboru to:

- 350 daje juz rade

- z elektronicznym zaplonem super sie zbiera

- BANALNIE prosta naprawa, remont silnika nawet w trasia mozna robic

- moto jest spory i juz nie ma wraznienia ze siedzisz na motorynce

- moj pali 4,5 - 5 l wiec tragedii nie ma

- mowia ze sie psuje... moja nie zepsula sie ANI RAZU. 100% zaufania

- czesci sa tanie i latwo dostepne

 

Konkluzja: jak na pierwszy moto CZAD ;) :P :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniaczek wiec chyba masz jakas wyjatkowa ta jawe ...

ilu znajomych pytalem sie o spalanie to mowili ze ponizej 6 to prawie nigdy nie schodzi.

skoro kolega ma malo kasy to trzeba popatrec na to z takie strony :

nie ma kasy na motor to i moze nie miec pozniej na paliwo :P

ja proponuje MZ ETZ 250.

 

a jesli chodzi o prawko to musisz sie liczyc z tym ze trzeba bedzie uciekac przed palkarzami :P

obys nie mial takiej przygody jak ja ze w 1 dzien jak kupilem MZ juz musialem zwiewac im hehehe udalo sie 8)

a zreszta nasze smerfy sa lightowe ;)

jak to mowia "jezdzijcie na czym chcecie tylko miejcie kaski na lbach " hehe:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawka to ja nawet nie mam zamiaru robić na tą jawę ja ją tylko kupuje żeby się troche nauczyć jeżdzić na moto o większej pojemności i mocy i póżniej planuje kupić jakiegoś japońca(może Kawasaki???!!!?!?!) no bo jak się z komarka usiąde na takie moto to cienko to widze!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniaczek wiec chyba masz jakas wyjatkowa ta jawe ...

ilu znajomych pytalem sie o spalanie to mowili ze ponizej 6 to prawie nigdy nie schodzi.

 

To zasluga wymienionych pierscieni, dobrej regulacji gaznika i elektronicznego zaplonu. MZ moze mniej pali ale jest drozsza i naprawy rowniez wiecej kosztuja.

Przed kupieniem jawy mialem identyczny dylemat, ale nie zaluje wyboru.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym proponował etz- wg mnie jest to o wiele bardziej przyjemny motocykl do jazdy niz jawa(oczywiscie to moje zdanie), części są raczej tansze od tych jawoskich- a poza tym etz sie lepiej "zbiera" z miejsca. A i mz nie "wibróją" tak jak jawki :P. No ale wybór należy do ciebie.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

części są raczej tansze od tych jawoskich

To ciekawe gdzie sie zaopatrujesz :P - no chyba' date=' ze masz na mysli polskie czesci do mz ale to IMHO raczej graty niz czesci.

 

a poza tym etz sie lepiej "zbiera" z miejsca.

Minimalnie lepiej a i tak zaraz potem ja jawa odstawi ;)

 

Pozatym elastycznosc silnika (tutaj mz nawet nie ma co porownywac bo nie ma szans) to cos pieknego :P

 

mi się bardziej podoba cz 350

Hehe - bo bardziej "klasyczna" jest niz TS :P

 

Czy dobrze robię wybierając ten motor

Jak myślicie?????????

Myslimy (a przynajmniej ja), ze nie ma za bardzo sensu kupowac motocykla jesli nie bedziesz mogl nim jezdzic bo co to za frajda miec 2 kilo wiecej w spodniach zawsze jak zobaczysz niebieski samochod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak cośna temat osiągów Jawy i konkurentów

To sa demoludy - one nie maja osiagow ;)

A na powaznie to realna maxymalna w granicach 140 (no chyba, zeby patrzec licznikowo to nawet i domknac potrafi :lol: )

Przyspieszenie ladne (jak na demoludy :P )

Spalanie juz znasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu dyskusja-ETZ vs Jawa.Miałem obydwa motory.

No i tak:

MZ-bardziej sie grzeje od jawy.Ale ma lepszy start(sprawa sie zmienia radykalnie

gdy obydwa motory jadą np 20kmh i równocześnie dadzą gaz do końca nie wysprzęglając

-grawantuje że jawa wezmie mz 250).Jakby na to nie patrzeć jawa jest jednak troszke

mniej bezawaryjna.Spalanie do 5 litrów praktycznie bardzo podobne.Nie obawiaj się czasami zapłonem

-dobrze ustawiony i poddawany okresowemu przeglądowi będzie zawsze sprawny.

Kumpel ma Yamahe RD250 i rozwiazanie zapłonu jest w niej identyczne.

Ludzie sie sprzeczają

co jest lepsze-a ja mówię że to praktycznie ten sam złom,więc kupuj co ci sie bardziej podoba.

Ja sprzedałem MZ250 i kupiłem CZ350 bo po prostu lubię klasyczny wygląd(a na junaka mnie nie stać narazie:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam jawe mozna na nią liczyć moja paliła 6,5l ale skądś ta moc na 2 gary musi sie brać. Jawa w trasie sie nieprzegrzewa, i niema sie w niej co psuć. Jedyne naco trzeba uwarzać to skrzynia biegów która jest bardzo delikatna.

wiec jak chcesz sprzet do katowania to polecam mz jak w trasy to zdecydowanie jawe.

P.s

Mz wibrują bo mają 1 gar jawy tez ale mniej poniewarz mają 2 gary (wszystkie 2sówy mniej lub wiecej wyczówalnie wibrują)

 

P.s 2

ja 3 lata [nielicząc krotkich przerw] (w lipcu miałbym 4) bez prawka jezdziłem (wkoncu zrobiłem miech temu), niepochwalam takiej jazdy ale gadanie o motoroweze to juz przesada

A podejscie o niecheci robienia prawka jest złe

17353.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...