Skocz do zawartości

Fotoradary i twarz kierowcy


dofo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy się naoglądałem za dużo filmów, ale nurtuje mnie pytanie - czy na zdjęciu z fotoradaru musi być zrobione zdjęcie aby kierowca mógł być ukarany? Bo np. w motocyklu raczej trudno zobaczyć czyjąś twarz - szczególnie jak delikwent ma kominiarke lub przyciemnianą szybkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-dofo- to niema nic do tego.

Mandat za wykroczenie dostaje osoba do ktorej nalezy pojazd zarejestrowany.Takze dalej to juz wlasciciel dochodzi tego kto owy delikwent jechal pojazdem w daniym dniu.

 

Umnie w pracy byl przypadek ze wlasciciel pojazdu zostal wezwany do komendy policji i zostalu mu przedstawione zdjecie jego samochodu i pytali sie go kto jest na zdjeciu , kto jechal. Wyszlo jak wyszlo ze jechal inny kumpel i on dostal mandat punkty karne no i zaplacil jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli skubną mi auto - nie zauważę tego i potem mogę płacić mandaty za gościa? Albo jadę samochodem ojca, policja mnie zatrzymuje, a ja mówię, żeby mandat na tatusia przysłali bo to nie moje autko. Ciekawe jak to się ma do udowodnienia komuś wykroczenia. Rozumiem, że tak to może działa - czyli płaci własciciel bryki, której zrobione fotę. Interesuje mnie natomiast co by prawnik był w stanie zrobić. Mam na myśli rozprawę sądową i linię obrony w stylu "domniemanie niewinności" i pokażcie mi dowód, że to JA popełniłem wykroczenie.

 

hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

nie można ukarać kogoś za to, że jego motocykl/samochód przekroczył prędkość!! :lol: Tak samo, jak za to, że jego auto stało w niedozwolonym miejscu! A dlaczego właściciele płacą?

 

-są na zdjęciu fotoradaru- wtedy płacisz za to, że to TY przekroczyłeś prędkość. Zdjęcie jest dowodem.

- jeżeli na zdjęciu nie ma twarzy, nie ma zdjęcia (postój w złym miejscu), kierowcy płacą bo poprostu SAMI sie przyznają do winy podczas przesłuchania... albo mówią kto prowadził.

 

Od cała tajemnica. Ale w żadnym wypadku nie można ukarać kogoś za to, że jego moto przekroczyło prędkość, bo to kierowca dostaje mandat a nie właściciel!!

 

Oczywiście jest w prawie luka i można się wykręcić. Trzeba tylko pomyśleć albo poszperać w archiwum :D

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gadalem na ten temat z policjantem z drogowki.

Dziala to na zasadzie, ze maja numery rej. wiec ida do wlasciciela, wlasciciel moze wskazac kto prowadzil, ale jesli tego nie zrobi to on placi mandat.

Tak przynajmniej pan policjant mi to tlumaczyl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szczecinie stoi kilka fotoradarów stacjonarnych. Szczeciniacy wiedząc o nich zwalniają przed nimi a za nimi kita. No więc panowie z KRD od czasu do czasu robią niespodzianki w stylu za fotoradarem stawiają po 300-400m kolejny mobilny fotoradar, lub odwracają stacjonarny fotoradar o 180 stopni i łapią tych co jada w przeciwną strone lub w ostatecznosci łapią tych co sie oddalają od fotoradaru (fotki od tyłu). W efekcie codziennie do wielu kierowców trafia zaproszenie na komendę celem zapoznania sie z galerią sławy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, no dobra, przykładowo sprzedaje motocykl-samochód.

Przyjezdza klient,zostawia kase i bierze pojazd na jazdę próbną.

Szaleje po mieście, przekracza prędkość, zbiera fotki na fotoradarach po czym wraca do mnie i stwierdza, że jednak auto-motocykl mu nie odpowiada.

Ja mu oddaje kase i mowie "trudno, narazie" i klient odchodzi.

Za tydzien przychodza mi foty z wyraźną bądź nie twarzą gościa.

Ty mowisz, że to twoj samochod ale jezdził nim obcy człowiek , który odbywał właśnie jazdy próbne i absolutnie go nie znasz i nie masz do niego kontaktu.

Zakladam oczywiscie, że jesli to jest samochod to twarz na zdjeciu jest nie twoja albo niewyraźna-nie do stwierdzenia.

 

I co w takiej sytuacji? Zapłace za obcego osobnika mimo, że ja nie prowadziłem ?? Jaki stosunek ma do tego prawo ?

W Polsce z tego co wiem obowiazuje zasada, ze to Policja ma udowodnić

twoją winę a nie ty swoją niewinność !!!

 

Więc jak to jest ? Może Bern coś powie ? :P

 

 

Nera !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Cie namierzy skoro fotka jest wykonana z przodu ? Masz tablice rejestracyjna na kasku ?

 

Widze ze niejestes zabardzo zorjentowany ale sa juz takie fotoradary ktore robia zdjecia od tylu takze ...... :P

 

Zdaje sobie sprawe ,ze istnieja takie urzadzenia (w '95 dostalismy z ojcem fotke zrobiona w Slowacji wlasnie od tylu ). Jednak wiekszosc fotoradarow pstryka fotki z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Pare wskazówek jak nie dać złapać się na radar. :!: :!: :!: Sposób na radar policyjny

"- BŁAGAM O POMOC!!!! - kolega mi powiedział, że płyta DVD lepiej odbija radar niż zwykła płyta - podpowiedzcie mi proszę, czy mnie nie skłamał -bo jeśli rzeczywiście to jest prawda, to czy w każdym hipermarkecie jak pojadę do miasta będę mógł taką płytę kupić? Na razie używam zwykłej płyty i jestem zadowolony - nie dostałem żadnego mandatu!!!

 

odp1.: - Powieś sobie jeszcze trzy takie płyty - już z daleka będzie widać, że jedzie idiota.

 

odp2.: - Fakt, oni swoich nie zatrzymują.

 

odp3.: - Jako że płyta DVD ma większą pojemność, tak przy większej prędkości płyta ta lepiej działa. Tylko pamiętaj, że strona przeznaczona do zapisu musi być skierowana w stronę policjantów, bo inaczej spowoduje wzrost prędkości pokazywanej przez radar. Sam stosuje 3 płyty DVD, 2 analogowe (tak na wszelki wypadek) i krawat samoobrony na ewentualne blokady. Pozdrawiam.

 

odp4.: - To prawda, w nowej wersji F-117A pokryty jest cały płytami DVD i dlatego jest niewykrywalny dla radarów.

 

odp5.: - Nie jestem pewien z tą płytą DVD, nie próbowałbym, najlepiej stosowac sprawdzone sposoby, polecem płytę gramofonową, ona ma większą powierzchnię i bardziej rozprasza wiązkę z radaru.

 

odp6.: - Powieś CD, DVD, FDD, HDD, memory stick i ZIPa, to na pewno żaden policjant cię nie zatrzyma, bo jak cię zobaczy zza zakrętu to umrze ze śmiechu.

 

odp7.: - Najlepiej radar odbija płyta chodnikowa. Tylko trzeba nią rzucić w radar z dużej odległości, zanim cię 'ustrzeli' a do tego trzeba sporo krzepy.

 

W MOTOCYKLACH PRZYMOCOWAĆ NA KIEROWNICY :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...