Skocz do zawartości

Piszczące klocki


enduro_boy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam problem z klockami w przednim hamulcu. Klocki są nowe i przejechałem już na nich 400 km. Teraz coś się z nimi stało i strasznie piszczą. Gdzieś wyczytałem, że przy wymianie klocków trzeba je posmarować jakąś pastą, która ma szypciej dotrzeć klocki. Doraccie cóż mam z tym fatnem pacząć :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim blachy klocków od strony wewnętrznej powinieneś popryskać preparatem w aerozolu który eliminuje piski.(np.Wurth).Trzeba blachy odtłuścić , położyć na gazecie i w odstępach kilku minut pomalować dwa-trzy razy.Po odparowaniu rozpuszczalników pozostanie dość miękka i elastyczna warstwa która tłumi drgania.Klocki nie piszczą pomiędzy tarczą a klockiem tylko pomiędzy blachą a zaciskiem. Możesz też ew. zdjąć klocki i delikatnie przeczyścić okładziny na kawałku paieru ściernego (~180-240) ułożonego na idealnie płaskiej powierzchni (blat w kuchni, gruba szyba itp) żeby usunąć zeszkloną powierzchnię.

 

Jest też szansa ze kupiłeś nieodpowiednie klocki do swoich tarcz (za twarde np.)

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe raz w autku miałem podobną sytuację. Klocki po przejeździe przez przełęcz (100-200m proste i nawrotki i tak kilkadziesiąt razy). Po przejechaniu się w dół mimo częstego hamowania silnikiem klocki zaczęły "pachnieć" a następnie piszczeć ;) po kolejnych 100km wszystko samo się uspokoiło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ze w sumie nie pomocne ale na temat :P

przypomnialo mi sie jka moj 6-7 letni sasiad jezdzil na swoim rowerku i tez mu piszczaly hamulce.. no to sprytny dzieciak posmarowal to jakims WD czy innym smarem.. no juz nie piszczalo.. ;) tylko poobijany chodzil biedak :P

ale zdecydowanie nie polecam takiego rozwiazani piskow w motocyklu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podasz markę klocków to możemy coś doradzić.

Ja stosuję orginalne klocki NISSIN i nie mam przypadków piszczenia hamulca.

W orginalnych klocek ma na tylnej części zamocowaną nakładkę z cieńkiej blachy nierdzewnej i ona zapobiega wibracjom klocka.

Jeżeli znajdziesz materiał o nazwie SZKŁOFLEX o grubości 0.8 - 1 mm możesz z niego wyciąć podkładkę o kształcie klocka i założyć ją między tłoczek a klocek hamulcowy.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...