Skocz do zawartości

Koncentrat płynu chłodniczego


enduro_boy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie, że się wtrącę ale interesujące jest to ostanie zdanie. Jakże złowrogo brzmi! Czyżby rano miała zebrać się rada starszych i ustalić czy może nie zbanować kogoś o odmiennej interpretacji słowa "koncentrat"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nizin uważaj na słowa jak coś piszesz dobrze????

 

Czy mogę prosic o wyjaśnienie dlaczego Nizinowi została zwrócona uwaga, a Panu Dudkowi już nie?

Może powinieneś jeszcze raz przestudiować ten tekst i przemyśleć swoją wypowiedź.

Jeżeli byś już tak bardzo chciał jemu zwrócić uwagę, to powinieneś ją zwrócić obu Panom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nizin uważaj na słowa jak coś piszesz dobrze????

 

Czy mogę prosic o wyjaśnienie dlaczego Nizinowi została zwrócona uwaga' date=' a Panu Dudkowi już nie?

....[/quote']

 

Mimo że nie ja zwracałem uwagę to chyba wiem dlaczego takowa zostala zwrócona :

wypowiedź - "Mam dla Ciebie nizin propozycję - kup sobie FZR750R nalej twojej cudownej mieszanki do układu chłodzenia i dla pokazu spal tylnego kapcia przed kolegami a później podyskutujemy." mozna uznać za nieco złośliwą ale jednocześnie z zachowaniem kultury - chociażby "Ciebie" z dużej litery

 

natomiast : "Człowieku jaki ty jesteś ciemny, której części słowa koncentrat nie rozumesz??? Rozumiem że ojczysty język cie może przerastać, ale żeby aż do tego stopnia . Weź słownik i sprawdź." TO PO PROSTU CHAMSKI TEKST BEZ OZNAK JAKIEGOKOLWIEK SZACUNKU DLA DRUGIEJ STRONY i porównywanie jednego z drugim jest w ogóle nie na miejscu.

 

Mimo że mam różne zdanie o różnych osobach z forum to NIGDY nie zwróciłbym się do nikogo per "ty jesteś ciemny" dlatego ze moi rodzice mnie tak wychowali a niestety nie wszyscy o sobie mogą to powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że zaraz zablokują ten temat albo część postów zniknie:?

Marlew nie wiem czy teraz jest taka opcja, ale wcześniej była, że możesz znaleźć wszystkie posty danego usera. Przglądnij sobie wszystkie moje i zobaczy czy do kogoś innego zwracam sie w podobny sposób, lub czy kogoś obrażam. Facet nie może zrozumieć że jak ktoś jeździ MZ to może mieć jakieś pojęcie o mechanice, stąd na każdy mój ( i nie tylko!) post w temacie w którym On pisze reaguje złośliwie, więc raczej nie będę sie bawił w gierki słowne tylko wale od razu o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atmosfera zrobiła się bardzo nieprzyjemna a tak niewinnie zaczęta od jednej butelki (płynu do chłodnicy).

Nie chciałbym komentować ale nasuwa się pytanie czy niektórzy na tym forum wyrośli już z piaskownicy i mogą zostać motocyklistami.

Brak kultury podczas dyskusji u niektórych jest ewidentny i dziwi mnie zachowanie studenta (podobno) z Krakowa zwracającego się do adwersarza w taki sposób i przynoszący wstyd wszystkim żakom w tym starym grodzie.

Ale wracając do tematu :

Podczas obsługi motocykla z silnikem chłodzonym cieczą zawsze po wypuszczeniu starego płynu zalewam nowy KONCENTRAT lub jeżeli właściciel upiera się przy bardzo taniej obsłudze wtedy wlewam PETRYGO również bez dodatków wody. Ja tak robię ale ponieważ mamy już demokrację inni mogą do silnika wlewać bele co.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że zaraz zablokują ten temat albo część postów zniknie:?

Marlew nie wiem czy teraz jest taka opcja' date=' ale wcześniej była, że możesz znaleźć wszystkie posty danego usera. Przglądnij sobie wszystkie moje i zobaczy czy do kogoś innego zwracam sie w podobny sposób, lub czy kogoś obrażam. Facet nie może zrozumieć że jak ktoś jeździ MZ to może mieć jakieś pojęcie o mechanice, stąd na każdy mój ( i nie tylko!) post w temacie w którym On pisze reaguje złośliwie, więc raczej nie będę sie bawił w gierki słowne tylko wale od razu o co chodzi.[/quote']

 

Jeżeli w innym miejscu Piotr Dudek dowaliłby w taki sposób Tobie to jemu należała by się uwaga natomiast w tym temacie to Ty przegiąłeś więc uważam że Ryży postąpił słusznie. Jeżeli ktoś Cię wkurza to go ignoruj i to wszystko.

Może jestem staroświecki ale uważam że odrobina kultury jeszcze nigdy i nikomu nie zaszkodziła ale niestety na forum jest jej coraz mniej - i nie mówię tutaj o wazelinie typu "oczywiście kolega ma rację" czy " zgadzam się z szanownym przedmówcą" :lol: tylko o szacunku dla osoby z którą się dyskutuje niezależnie od tego czy się ma podobne czy zupełnie inne na ten temat zdanie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atmosfera zrobiła się bardzo nieprzyjemna a tak niewinnie zaczęta od jednej butelki (płynu do chłodnicy).

Nie chciałbym komentować ale nasuwa się pytanie czy niektórzy na tym forum wyrośli już z piaskownicy i mogą zostać motocyklistami.

Brak kultury podczas dyskusji u niektórych jest ewidentny i dziwi mnie zachowanie studenta (podobno) z Krakowa zwracającego się do adwersarza w taki sposób i przynoszący wstyd wszystkim żakom w tym starym grodzie.

Ale wracając do tematu :

Podczas obsługi motocykla z silnikem chłodzonym cieczą zawsze po wypuszczeniu starego płynu zalewam nowy KONCENTRAT lub jeżeli właściciel upiera się przy bardzo taniej obsłudze wtedy wlewam PETRYGO również bez dodatków wody. Ja tak robię ale ponieważ mamy już demokrację inni mogą do silnika wlewać bele co.

 

Wcześniej to byłem centusiem krakowskim o komunistycznym myśleniu, a teraz to już student ze starego grodu........

 

Rocicieńczanie koncentratu filrmy Liqui Moly w sotos. 1:1 i wlanie do DT to bele co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek podaj jekie moga byc roznice jak wleje np plyn motocyklowy do auta i na odwrót ??

To co pisalem kilka postow wyzej.

 

No nic musze sie wypowiedziec jeszcze kazdy pokazal jakim jest czlowiekiem i jaka posiada kulture

 

Wnioski forumowicze wysuna se sami ,

jeszcze tylko jedna zdanie:)

Czlowiek to osoba myslaca,inteligentna - ta jest inteligentna co potrafi sie obronic biala bronia:)

 

P.s

Wróćmy do temetu o plynie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym komentować ale nasuwa się pytanie czy niektórzy na tym forum wyrośli już z piaskownicy i mogą zostać motocyklistami.

Brak kultury podczas dyskusji u niektórych jest ewidentny i dziwi mnie zachowanie studenta (podobno) z Krakowa zwracającego się do adwersarza w taki sposób i przynoszący wstyd wszystkim żakom w tym starym grodzie.

 

Otoz tak! Znam nizina, wcale nie uwazam, ze przynosci wstyd studentom krakowskim. Pozatym co wiesz na temat studentow krakowskich? Denerwuja mnie Twoje wypowiedzi, w ktorych wszystko wiesz najlepiej! To moim zdaniem jest brak kultury, nie czytasz tylko piszesz!

Aha, jeszcze jedno. Nie wiedzialem, ze wystarczy wyrosnac z piaskownicy, zeby zostac motocyklista. Teraz juz wiem, dzieki!

 

Gorace pozdrowienia dla Piotra, od studenta z Krakowa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może byście troszke wyluzowali... jak zwykle wina leży po środku. Zarówno Piotrek lubi czasem komuś skrobnąć pięte jak i inne osoby. Aczkolwiek przyznam, iż nauka przekazywana w ten sposób dużo szybciej zostaje przyswojona (mam takiego kolesia od warsztatów...szatan:twisted: ale wiedza smiga do głowy z prędkością naddzwiękową). Niemniej czasami Piotr troszke przesadzasz z uszczypiliwościa. Bardzo cenie twoja wiedzę i cieszę się z tego, że mogę czytać twoje posty na forum, ale czasami mógłbyś troszke ograniczyć komentarze, gdyż niekórzy jak widać powyżej czują się obrażeni. To samo tyczy się innych...

 

Wracając do tematu... Piotr teraz już wcale nic nie kumam... na początku pisałeś, że lejesz "płyn chłodzący", teraz że zalewasz koncentrat, lub jak ktoś sobie życzy to czyste petrygo. Co to jest płyn chłodzący? Sądziłem że, to cała grupa środków chłodzących silnik... wiec...petrygo..koncentraty..ew woda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie' date=' może byście troszke wyluzowali... jak zwykle wina leży po środku. Zarówno Piotrek lubi czasem komuś skrobnąć pięte jak i inne osoby. Aczkolwiek przyznam, iż nauka przekazywana w ten sposób dużo szybciej zostaje przyswojona (mam takiego kolesia od warsztatów...szatan:twisted: ale wiedza smiga do głowy z prędkością naddzwiękową). Niemniej czasami Piotr troszke przesadzasz z uszczypiliwościa. Bardzo cenie twoja wiedzę i cieszę się z tego, że mogę czytać twoje posty na forum, ale czasami mógłbyś troszke ograniczyć komentarze, gdyż niekórzy jak widać powyżej czują się obrażeni. To samo tyczy się innych...

 

Wracając do tematu... Piotr teraz już wcale nic nie kumam... na początku pisałeś, że lejesz "płyn chłodzący", teraz że zalewasz koncentrat, lub jak ktoś sobie życzy to czyste petrygo. Co to jest płyn chłodzący? Sądziłem że, to cała grupa środków chłodzących silnik... wiec...petrygo..koncentraty..ew woda...[/quote']

cytat "co to jest płyn chłodzący ?"

Pracując w HONDZIE stosuję płyn chłodzący MOTUL Motocool Expert Hybrid Tech -25 stopni C do + 133stopnie C przy ciśnieniu 1,5 bar.

. Na naklejce są narysowane dwa motocykle (enduro i plastik ) a na odwrocie kilkujęzyczny tekst wyjaśniający

"Gotowy do zastosowania płyn chłodzący dla wszystkich silników motocyklowych itd."

Czyli to napewno jest płyn chłodzący do motocykli.

W moim prywatnym warsztacie czasami ludzie przynoszą jakieś samochodowa wynalazki na których jest napisane KONCENTRAT oraz instrukcja w jakich proporcjach należy to coś mieszać z wodą destylowaną.

W tym momencie na życzenie klienta wlewam koncentrat bez wody i nie spotkałem się dotychczas z jakomkolwiek awarią z tego powodu.

A bardzo często w motocyklu CX500 po dolaniu wody dochodzi do rozszczelnienia pompy wody ( Oring pokrywy a czasami reperatura ).

Jeżeli w czasie ustalania warunków naprawy kolo prosi o tanią naprawę wtedy proponuję mu zastosowanie PETRYGO. Sporo motocykli w Sosnowcu śmiga na nim i nie słyszałem skarg od właśicieli.

Aby z mojej strony temat był zamknięty to dla ciekawskich jeszcze jadna informacja : Komisja Techniczna na Torze POZNAŃ ma obowiązek sprawdzania co jest wlane do chłodnicy a powinna tam być w myśl przepisów WODA.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No!!! To sie nazywa wyczerpująca odpowiedz... teraz już chyba wszystkie wątpliwosci są rozwiazane:)

 

Aby z mojej strony temat był zamknięty to dla ciekawskich jeszcze jadna informacja : Komisja Techniczna na Torze POZNAŃ ma obowiązek sprawdzania co jest wlane do chłodnicy a powinna tam być w myśl przepisów WODA.

 

Nie jestem w tym ekspretem, ale wode stosuje się chyba dlatego, gdyż płyn chłodzący jest dość śliski i w przypadku wypadku i rozlania go na torze, może być przyczyną wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to główny powód stosowania wody na torze czyli bezpieczeństwo ale ze względu maksymalnego polowania na konie mechaniczne stosuje się większe chłodnice , inne niż orginalne termostaty lub żadne i wtedy z niedogrzanego silnika uzyskuje się maksymalną moc. Niestety żywotność takiego silnika spada do przebiegu kilkuset kilometrów.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...