Skocz do zawartości

Virago 535


Gość jarson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam pasjonatow virago ;) wlasnie ubieglej nocy sasiad stal sie posiadaczem slicznej virowki 535 . jest spoko , niestety jest zdlawiona do 20KW czyli 27KM . moto kiedys dotarlo do naszego kraju z niemiec .

moje pytanie :

czy moglby ktos mi wyjasnic , w jaki sposob ja oddlawic? wiem o kryzach w wydechu i w kolektorach ssacych chyba , oraz zmienianych dyszach na mniejsze. jak myslicie co moze byc w tym wypadku?

dzieki ;)

 

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam :) mam mały problem z tylnym zawieszeniem przy Yamaha Virago 535 , mianowicie .. motocykl wężykuje (zarzuca tyłem) nawet przy 30 km/h :( Jakieś pomysły co może być nie tak ?

 

Pozdrawiam :)

 

mało szczegółów ,może to być opona , podbita lub krzywa felga , źle zamontowane tylne koło, lub po prostu za małe ciśnienie:)

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich.

Ponieważ jestem tu nowy napiszę najpierw kilka słów o sobie.

Od dwóch dni jestem posidaczem Virago 535 z roku 1993. Motor w wersji 2YL z chromami i pikowaną kanapą.

Jest to moja pierwsza Yamaha i do tej pory miałem tylko doczynienia z małym Cieniem (Shadow vt 125). Niebędę rozpisywał się o różnicach w motorach bo to pewnie każdy wiem. Po 200 km przejechasnych Virażką nasuneły mi się dwa pytania, która mam nadzieję, że rozwiejecie.

1. Czy możliwe jest, że Yamaha posiada jakaś "blokadę" w kolumnie kierownicy, która utrzymuje kierę do jazdy na wprost. Na pewno nie mam luzu na łożysku główki ramy ale dokładnie wcentralnym punkie do jadzy na wprost wyczuwalne jest małe "pyknięcie" i kierownica delikatnie się przycina. Ruch kierą w lewo lub wprawo po minięciu "blokady" jest płynny i lekki. Tylko to jedno miejsce w trakcie ruchu jest dziwne. Przy jeździe na wprost motor jedzie jak po sznurku ale jazda po rondach jest lekko nie komfortowa tym badziej, że kierownica me "tendencję samochodowe" do samodzielnego powracania do tej "blokady" i jazdy na wprost. Powiedzcie czy to narma czy jakiś dziwny feler.

2. Kolejne pytanie wiąże się z lekką hałaśliwą pracą na luzie. Po wciśnięciu sprzęgłą hałas mija. Podobno to jest norma i wiąże się z pracą kosz sprzęgłowego. Jednak w Hondzie tego nie było i nie daje mi to spokoju, że może po prostu jest coś nie tak z tarczami sprzęgła.

Jeśli wydziwiam wybaczcie początkujacemu.

Pozdrawiam

Kamil

p.s. Chętnie spotakm się z posiadaczami 535 z okolic Mińska, Siedlec by porównać pracę podzespołów i wzbogacić swoją wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Panowie pytanko do użytkowników. Czy to normalne , że Virago 535 jest wrażliwe na niska temperaturę i wilgoć. Latem jak popadało nie chciała odpalić. Teraz zimą po 2 tygodniach w garażu także. Świece nowe, pomaga nagrzanie farelka w garazu oraz suszarką silnika. Także szukać przyczyn czy ten typ tak ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Czy to normalne , że Virago 535 jest wrażliwe na niska temperaturę i wilgoć.

Virago jest tak samo wrażliwe na wilgoć jak każdy inny motocykl. Ani bardziej, ani mniej.

A na pewno nie jest to jakaś domena Virago, bo moja "Viśniówka" nie ma problemów z odpalaniem ani zimą, ani latem, ani w deszcze i ani w słońcu ;)

Przyczyna musi być inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam serdecznie:),

 

 

Chciałem się przywitać na forum. Mam na mię Michał i od lutego jestem szczęśliwym posiadaczem VIrago 535:) Pierwszy sezon i pierwszy motocykl ( nie licząc Jawy). Motocykl prowadzi się świetnie, mocy też wystarcza - generalnie same plusy:) Są tutaj może jacyś pasjonaci z Warszawy lub okolic, z którzy chcieli by się spotkać i wspólnie polatać?:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ;)

 

Chcę się kolegów doradzić, nie wiem czy jest to odpowiedni dział ( jeżeli nie, to proszę o przeniesienie posta we właściwe miejsce ) no, ale cóż. Otóż problem jest widoczny na poniższych zdjęciach, czy ktoś miał podobny i zna jakiś sposób na to ustroństwo? Virago została przez ojca "trochę" zaniedbana, chcę przywrócić ją do życia. Proszę o fachowe rady.

 

http://imageshack.us/photo/my-images/822/dscn0256ek.jpg

 

http://img705.imageshack.us/img705/7231/dscn0257e.jpg

 

Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...