Skocz do zawartości

Ćwoki na środkowym pasie


adas7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Was też wq, tak jak mnie, idioci jadący środkowym pasem, niezależnie od prędkości, jeżeli prawy jest wolny?

 

Ostatnio byłem sobie w Niemczech i daleki jestem od chwalenia ich, ale pod tym względem są aż za bardzo przepisowi, każdy jeden który mnie wyprzedził zjeżdżał zaraz na prawy pas, jeżeli dalej nie wyprzedzał. Jechałem nocą na 3 pasmach, prawym pasem oczywiście, za mną prawym pasem doszedł mnie porszak około 200km/h wyprzedził i znowu zjechał na prawy, byłem w szoku. A u nas nawet eLki walą środkowym, jestem ciekaw czy to ja jestem przewrażliwiony czy może macie takie samo zdanie na temat takiego "dziadostwa" za kierownicą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podzielam Twoje zdanie. Czasami jest tez tak, ze jak masz dwa pasy to jada dwa katamarany to sama predkoscia na lewym i prawym pasie :) . Tego juz calkiem zrozumiec nie moge. Kiedys sie wq... i wjechalem pomiedzy nich i wyprzedzilem :twisted: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ostatnio byłem sobie w Niemczech i daleki jestem od chwalenia ich, ale pod tym względem są aż za bardzo przepisowi, każdy jeden który mnie wyprzedził zjeżdżał zaraz na prawy pas, jeżeli dalej nie wyprzedzał.

 

Niemcy sie nauczyli zjezdzac na prawy pas pewnie tylko dlatego ze im panowie policjanci wlepiaja mandaty jezeli jada bez potrzeby lewym pasem (a wiem to bo sam bylem swiadkiem jak koledze mandat wlepiali za jazde po lewym pasie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sezonie wracalem 3 pasmowka (bardzo dobrej jakosci) do domu.Bylo dosc tloczno ,ale ponizej 100km/h nie schodzilem i nagle natrafilem na barykade tj 3 pojazdy typu zuk trabant i cos tam jeszcze jadace po tych 3 pasach obok siebie doszczetnie blokujac ruch. No kur*a myslalem ,ze nie wytrzymam.Oczywiscie przecisnalem sie miedzy nimi na centymetry,ale sam fakt ,ze nagle musze zwalniac do 50 mnie wkur*il :/ I zeby nie byc goloslownym to powiem ,ze sam jezdze starym volviaczem ,ktory wiecej jak 80km/h nie poleci i zawsze zjezdzam na prawy pas zeby udroznic ruch tym co pedza szyciej. Zdarzaja sie tacy ,ktorzy to docenia innym to zwisa.

 

Pzdr

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale oni mają wszystkie pasy tej samej jakości, a u nas przeważnie prawy pas to jedna (przepraszam dwie) wielkie dziury.

 

u nas autostrada 3 i 4 pasmowa oraz ekspesówki 3 pasmowe są prawie nowe bez dziur i bez kolein a jeżeli gdziekolwiek są jakieś niedociągnięcia to własnie na środkowych pasach bo prawego przecież nikt nie uzywa (chyba ze do wyprzedzenia jakiegoś bencwała na środkowym pasie) więc jak ma być diurawy. Przydałoby sie zeby policmajstry sie wzieli za tych wszystkich ułomów wrrrr :)

 

Niemcy sie nauczyli zjezdzac na prawy pas pewnie tylko dlatego ze im panowie policjanci wlepiaja mandaty jezeli jada bez potrzeby lewym pasem (a wiem to bo sam bylem swiadkiem jak koledze mandat wlepiali za jazde po lewym pasie)

 

Nie ważne kto ich nauczył, ważne że potrafią, ja bym walił mandaty jeden za drugim nie wazne czy stary maluch czy nowy merc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne kto ich nauczył, ważne że potrafią, ja bym walił mandaty jeden za drugim nie wazne czy stary maluch czy nowy merc

 

adas 7 w zupełności się z Tobą zgadzam.Jechałem w Niemczech autostradą 3 pasmową,na środkowym pasie ciężarówka pomyka, lewym pasem śmigały BMW-ice,Merce,myśle sobie nie będe gorszy i po prawej go wyprzedziłem. :oops: Wyobrażcie sobie,nikt nie pojechał prawą stroną, wszyscy, którzy jechali za mną ,czekali ,aż ciężarówka zjedzie na prawy pas i dopiero dalej pojechali.Przejechałem pare tysięcy km po tych autostradach, ale nie widziałem nikogo wyprzedzającego z prawej strony.Ja też już nie wyprzedzam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie dziury i inne niespodzianki na większości prawych pasów, problemu by pewnie nie było. No i kwestia organizacyjna - we wszystkich innych krajach, gdy droga 2-pasmowa zmienia się w 1-pasmową, to lewy pas "wjeżdża" w prawy, a więc jadący prawym mają ten komfort, że jadą sobie swoim tempem i nie muszą się wciskać pomiędzy szybko jadące auta. U nas zwykle jest tak (zwłaszcza na drogach krajowych, gdzie są dodatkowe prawe pasy na podjazdach), że jadący prawym pasem muszą wbijać się na pas lewy. Oczywiście jak maluch jedzie 70km/h i musi wjechać pod merola jadącego 140km/h, to merol trąbi, bluzga, mruga i robi co jeszcze może, żeby maluchowi uprzykrzyć życie (zajeżdżanie drogi po wyprzedzeniu to też norma). A co ma zrobić gość, któremu prawy pas się za 50m skończy i każą mu jego maluszkiem zjechać na lewy? Zatrzymać się i czekać, aż zapadnie zmrok, ruch się zmniejszy i znajdzie się dla niego miejsce na pasie?

I wytłumacz tu takiemu kierowcy, że opłaca mu się zjechać na prawo, żeby ułatwić przejazd innym, kiedy jemu to się w ogóle nie opłaca - wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie dziury i inne niespodzianki na większości prawych pasów, problemu by pewnie nie było. No i kwestia organizacyjna - we wszystkich innych krajach, gdy droga 2-pasmowa zmienia się w 1-pasmową, to lewy pas "wjeżdża" w prawy, a więc jadący prawym mają ten komfort, że jadą sobie swoim tempem i nie muszą się wciskać pomiędzy szybko jadące auta. U nas zwykle jest tak (zwłaszcza na drogach krajowych, gdzie są dodatkowe prawe pasy na podjazdach), że jadący prawym pasem muszą wbijać się na pas lewy. Oczywiście jak maluch jedzie 70km/h i musi wjechać pod merola jadącego 140km/h, to merol trąbi, bluzga, mruga i robi co jeszcze może, żeby maluchowi uprzykrzyć życie (zajeżdżanie drogi po wyprzedzeniu to też norma). A co ma zrobić gość, któremu prawy pas się za 50m skończy i każą mu jego maluszkiem zjechać na lewy? Zatrzymać się i czekać, aż zapadnie zmrok, ruch się zmniejszy i znajdzie się dla niego miejsce na pasie?

I wytłumacz tu takiemu kierowcy, że opłaca mu się zjechać na prawo, żeby ułatwić przejazd innym, kiedy jemu to się w ogóle nie opłaca - wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas autostrada 3 i 4 pasmowa oraz ekspesówki 3 pasmowe są prawie nowe bez dziur i bez kolein

 

To w Polsce są takie drogie??? :roll:

Obecnie siedzę w Krakowie i jak się wjezdza do miasta to trzeba bardzo uważać żeby podwoziem nie zachaczyć i to nie zależnie od pasa którym się jedzie, coś strasznego :!:

Ja jak jeżdzę to również staram sie jechać prawym pasem ale wybaczcie, zazwyczaj prawy pas jest tak chu...(dziury,koleiny), że strach nim jeździć. Wolę już jechać lewym, ale jadą nim cały czas obserwuję lusterko wsteczne i jak tylko widzę, że ktoś się zbliża odrazu mu zjeżdzam żeby kolo nie musiał zwalniać i się nie potrzebnie wku...

pozdrawiam :)

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tutaj nowa średnicówka omija cztery miasta i jest po 3 pasy potem w centrum przechodzi w 4 potem w 2 i dalej narazie korek bo robią tunel przez samo centrum obok spodka, równolegle idzie A4 która kilka km za bramkami robi sie w 4 pasy potem przechodzi w 3 i konczy sie narazie w Rudzie Śl (moze do gliwic dociągną te 3 pasma). No i jeszcze krajowa droga numer 86 dawna 1 gdzie też jest dosyć km 3 pasm. Teraz ekspresówke (nowa droga nr 1) od Tychów do Siewierza robią nową bo była kiszka więc bedzie ok, ale tam tylko 2 pasma. Wszystkie te drogi są w dobrym stanie (moim zdaniem) śmigamy tam z kumplem b. szybko z pasa na pas bez obaw o nawierzchnie. Więc nikt nie moze uzyć tutaj argumentu ze prawy pas jest dziurawy a jezeli juz brac pod uwage jakość pasów to prawy jest w lepszym stanie niz środkowy.

 

Ja tez jestem zdania ze jak nikt mnie nie ściga za plecami to mozna smigać lewym środkowym ile wlezie, ale jak jest duzy ruch to jest kaplica i chyba tylko policja i mandaty mogłyby nauczyć jak powinno się poruszać :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prof.Miodek

[off topic]

 

Cóż to za brzydkie wyrażenie w tytule? Przecież to forum przegląda młodzież i dzieci!

Żądam natychmiastowej cenzury! Nie wolno się tak pogardliwie wyrażać o innych ludziach, nawet jeśli to idioci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam serdecznie w d... prawy pas i jeżdzę lewym, bo z jakiej paki mam co pół roku wymieniać zawieszenie za SWOJE pieniądze, które zresztą zabierają na każdym kroku. Jak równo - jadę prawym, zaczynają się dziury - myk na lewy lub środkowy i niech mi kto zwróci (poza policją) uwagę :)

Będę miał hummera to sie pierd... nie będę, mam delikatnego koreana - potrzebuję równych dróg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...