Skocz do zawartości

Kaski na choppera / cruisera


Rekomendowane odpowiedzi

powiem Wam, ze wkurwiają mnie te konwenanse - jak criuser/chopper to kask taki, frędzel sraki, takie buty i taka kurtka bo inaczej to się będą śmiali.

 

kompletnie nie rozumiem takich wypowiedzi, a raczej podstaw do ich wygłaszania.

 

na motocyklu ma być bezpiecznie - więc wybierz taki sprzęt, który przy twoim sposobie jazdy zapewni Ci maksimum bezpieczeństwa.

i pie**ol konwenanse - bo konwenansami za rehabilitację nie zapłacisz.

 

ja na cruiserze jeżdżę w czarnym szczękowcu i nie narzekam i chociaż miałem różne kaski to nie zamienię go już na żadnego "otwartego"

veni , vidi .... i oczom nie wierzę

 

Vulcaneria.pl

 

DajęMuNaZimnym i smażę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Wam, ze wkurwiają mnie te konwenanse - jak criuser/chopper to kask taki, frędzel sraki, takie buty i taka kurtka bo inaczej to się będą śmiali.

 

kompletnie nie rozumiem takich wypowiedzi, a raczej podstaw do ich wygłaszania.

 

na motocyklu ma być bezpiecznie - więc wybierz taki sprzęt, który przy twoim sposobie jazdy zapewni Ci maksimum bezpieczeństwa.

i pie**ol konwenanse - bo konwenansami za rehabilitację nie zapłacisz.

 

ja na cruiserze jeżdżę w czarnym szczękowcu i nie narzekam i chociaż miałem różne kaski to nie zamienię go już na żadnego "otwartego"

Honda Goldwing ma ABS, kontrole trakcji, poduszkę, lodówkę i inne pierdoły. Czujesz się bezpieczny, najlepiej owinąć się w materac i iść spać, to wtedy nic się nie stanie.

Napisałem już "Najlepszą ochroną dla nas jest rozsądek i szczęście w różnych proporcjach, zależnych od sytuacji".

Dla tych którzy zapomnieli jak wygląda wolność na motocyklu

[media]http://www.youtube.com/watch?v=ZHJNqn-miUc&feature=related[/med

http://imageshack.us.../zdjciehd1.jpg/

Edytowane przez łysy31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolność nie wygląda, wolnym się można czuć bądź nie

jak ktoś widział "wolność" tylko na filmie to trudno oczekiwać od niego, że zrozumie inny punkt widzenia

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż, zanim zostałem odsądzony od czci i wiary zmierzałem do konkluzji, iż spokojny w formie kask integralny, bez futurystycznej "połamanej" czy ostro narysowanej czaszy, może być równie dobrym wyborem - a bezpieczniejszym, niż przykładowo kanciasty i stylistycznie odpowiedni bardziej dla maksiskutera n43 air. ale rzecz jasna "prezentacja wolności" jest ponad wszelkie argumenty

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Nolana N43 air który niby spełnia wymogi dla integrali, a wizjer też ma duży i jakąś tam ochronę szczęki . Tylko ciężko będzie w tej kwocie . I w każdej chwili można szczękę wypiąć gdyby ktoś chciał 3/4. A tu masz coś ciekawego http://motoallegro.p...2263925540.html

 

Co do Nolana N43A, to zgadzam się z Przemkiem. To bardzo udany kask, warty polecenia. I pogodzi zwolenników integrali z "openfejsowcami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://motoallegro.p...2263925540.html

powiem wam że no spodobał mi się :icon_mrgreen: tylko muszę pogrzebać po kieszeniach w spodniach i może się uzbiera piniążków :laugh:

Jak poszukasz to w podobnej lub trochę wyższej cenie znajdziesz oryginał czyli Nolan-a 43air. Co do samego 43Air to kask jest dość szeroki w około szyi co powoduje duże zawirowania powietrza. Skutkiem tego jest spora głośność. Co do wyjmowanej szczęki to patent do zastosowania przed jazdą. Na chwilowych postojach wyjmowanie i zakładanie szczęki bardzo niewygodne. Na plus kasku zaliczyć można bardzo dużą widoczność.

Edytowane przez jarenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

bez przesady z tym zawężonym polem widzenia . A na wiadrze w czym latasz ?

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też w Schubercie C3 . Wcześniej śmigałem w Shoi Multitec i w żadnym nie miałem dyskomfortu że coś mi tam zasłania. Natomiast poczucie bezpieczeństwa dużo większe . I na pewno jest dużo cichszy co ma duże znaczenie przy wiekszych trasach . Pewnie , każdy lubi co innego. Odczucia też inne . Jeżdżąc w hełmie tzw "hitlerku" jest na pewno więcej wolności bo czuć i wiatr na twarzy i cały zapach przyrody ( i nie tylko :D ) ale dla mnie to skorupa tylko do turlania się choć bardzo ją lubię i zawsze w sakwie ze mną jeździ

Edytowane przez _Pablo_

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...