Skocz do zawartości

Jaki wybrac z pośród olbrzymów?????????????


Gość Bolo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w kropie! Nie wiem jaki motocykl wybrac. Interesuje mnie honda cbr 1000f sc-21,kawasaki gpz 1000 rx,kawasaki zx-10,suzuki gsx 1100f i yamaha 1200. Chce sie dowiedziec cos blizej o tych motocyklach. Bardzo prosze o pomoc. Z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły zestaw wybrałeś. Ze swojej strony najbardziej bym optował za Hondą, ale jestem tu trochę stronniczy bo od kilku lat jeżdżę Hondami (VF750F, CB650C, CBR900RR) i nigdy żadna z nich mnie nie zawiodła.

Każdy z motocykli, które wymieniłeś jast wart zakupu (może poza Suzuki bo jakoś nie mam przekonania) i różnice między nimi niewielkie. Pisząc Yamaha 1200 masz pewnie na myśli Yamahę FJ 1200 - z tym motocyklem jest tak, że jedni użytkownicy bardzo go chwalą, a inni przeklinają. Ogólnie jest to trwały motocykl i prosty w obsłudze (silnik chłodzony powietrzem), a do tego wygodny na długie wyjazdy natomiast CBR 1000 jest bardziej zaawansowana technicznie i bardziej niezawodna. Myślę że wielu Forumowiczów poleci Ci swoich faworytów, a wybór jest naprawdę ciężki. Sądzę, że i tak ostatecznie zadecyduje cena i stan techniczny motocykla. Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Miałem taki sam dylemat i wybrałem ZX 10, a to tylko dlatego, że trafiłem na atrakcyjny egzemplarz. Nie było ważne czy to będzie CBR 1000 F, Fj 1200 czy GSX 1100, chodziło raczej o stan i cenę. Przejechałem sprzętem parę stówek i mogę powiedzieć, że prowadzi się super, hamulce też spoko0, ogólnie sprzęt OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam CBR1000F Dual CBS choc moto jest dosc ciezkie i dosc ciezko nim manewrowac na parkingu (w jezdzie nie czuc wagi), ale ma wtedy sprytne fabryczne gmole ktore niejednokrotnie zabezpieczyly owiewki.

Motocykl niezawodny, bardzo wygodny w trasie, komfortowy, mocny (135KM daje rade). Nieznam innych wiec nie bede bzdur pisal typu "najlepszy" i bardzo zaluje wypadku i straty mej pieszczoszki. To co mi z niej pozostało na zawsze to nick. Dla mnie jest to super moto i szkoda ze go nie produkuja bo XX juz mi sie tak nie podoba. Zreszta lubie duze zabudowane bryki a ażurowe konstrukcje wzbudzaja we mnie niepokoj o wytrzymałość na obciązenia.

Zreszta co tu duzo mowic, przykład. obecna Hayabusa - panowie z japoni wpadli na pomysl ze zabierzemy 5 kg z wagi i dali tylna ramę, ten stelaz pod siedzeniami z aluminium, potem sie skumali i 2001 r wstawili stalowy wazacy z 7 kg. No a ja jadac z dziewczyna i torbami i kufrem przy wyprzedzaniu na polskich drogach miałem ucieche zobaczyc jak to jest gdy cos peka.

Dlatego polecam sprawdzoną konstrukcję CBR1000F od 91 r zmieniona na ostateczna wersje, bo co tu zmieniac jak wszystko jest doskonale. Zmienialo sie tylko malowanie maszyny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odkopałem jakiś temat-staroć , ale też marzy mi sie jakiś niemały kolos -szybki turysta , tymbardziej, zesam do lekkich i małych nie należe , ale możecie mi napisać ile taki sprzęty o pojemnościach ok. litra palą ?? I jak to jest z ich zużyciem bo sam mam taką teorie , ze duży piec ciężej chyba zakatowac niż takiego do 600ccm ??Coraz cześciej zastanawiam sie nad zamianą mojej XJ 600 na coś dużego tymbardziej , że ta moja miła Pani wcale do ekonomicznych nie należy. Prosze o jakieś odp. od posiadzaczy potworów z dużymi serduchami. chodzi mi o przedział cenowy 5000-7000PLN :banghead: ...no co -bidny jestem , dopiero szkołe skończyłem :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja suzi pali ok.5.5l/100km.

sprawdzilem 3 razy dla pewnosci:

zalewalem pod korek i w gory :banghead: [kotlina klodzka]

po gorach jak po gorach-predkosci rozne.gdzie sie dalo jezdzilem tak 120-160km.h

powrot do domu ,na cpn i pod korek.przeliczalem na kalkulatorze i za kazdym razem wychodzilo od 5.3 do 5.6l/100km.

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mam coraz wiekszą ochote na jakieś 1000 , wiec jak sobie kupie takie coś (pewnie nie szybko to kupie) bo jak coś to mój pomysł zwale na was hehe . Dzięki Choopaki :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...