Skocz do zawartości

Jaki licznik do crossa


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jakie macie liczniki w crossach (o ile używacie), z tego co wiem to rowerowe się nieźle sprawują. Teraz nasuwa się pytanie jakiej firmy z jakimi parametrami, tak żeby był funkcjonalny (musi wyświetlać V-max powyżej 100km/h, czas jazdy, no i przebieg oczywiście).Jak widać nie mam wygórowanych wymagań :buttrock: Z góry dzieki za info!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogóle niepotrzebny Ci , im wiecej bajerów tym wiecej kasy tracisz przy glebie

a jak juz chcesz to polecam produkty firmy sigma sport , miałem w rowerze górskim kiedys taki produkt chyba dopiero po 8 latach sie przekrecił od ciagłego topienia w jeziorze jazdy po mrozie, wiele razy go zgubiłem na zjazdach ,ale wiele wytrzymywał :!:

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Zwykła Sigma500 wystarczy + linka + ten magnetyczny piźdźik na taraczę.

 

W Sigmę wprogramujesz średnicę felgi i już masz profi zestaw - daje prędkość, przebieg, godzinę itd. Jak chcesz więcej funkcji to np Sigma 800 (nie wiem czy są wyższe modele).

 

Takie zestawy były montowane w nowych KTMach do 2003 roku. Świadczy to o tym, że w enduro takie rozwiązania sprawdzały się.

 

W 2004 KTM zrobił duży pomarańczowy wyświetlacz, ale w modelach 2005 znów powrót do sprawdzonych, trwałych, niezniszczalnych wyświetlaczy, ale tym razem już Sigmy nie montują ino coś innego. Ale podobne.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykła Sigma500 wystarczy + linka + ten magnetyczny piźdźik na taraczę.  

 

W Sigmę wprogramujesz średnicę felgi i już masz profi zestaw - daje prędkość, przebieg, godzinę itd. Jak chcesz więcej funkcji to np Sigma 800 (nie wiem czy są wyższe modele).  

Albo sigma 1200, ktorej zaleta jest to ze mozesz wprowadzic 2 srednice kola i uzywac w motocyklu i rowerze. Minusem SIGMY (byc moze i innych) jest za kortki przewodzik od licznika do czujnika magnetycznego, ale mozna go spokojnie rozciac i przedluzyc przez dosztukowanie.

Magnesik przyklejalem na poxipol i jest gites

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będe zakładał nowego tematu bo sie nie opłaca :clap: Jakiś czas temu zamontowałem do Hondy licznik rowerowy Sigma X00 ( nie wiem jaki model) :clap: ale nie działał poprawnie :banghead: Po odpaleniou silnika cyferki skakały a przy dodawaniu gazu liczba wzrastała.... zdemontowałem i nie wiem co robić bo nie mam licznika :banghead: miał ktoś może tak?? macie jakieś sposoby na to?? :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będe zakładał nowego tematu bo sie nie opłaca :clap: Jakiś czas temu zamontowałem do Hondy licznik rowerowy Sigma X00 ( nie wiem jaki model) :clap: ale nie działał poprawnie :banghead: Po odpaleniou silnika cyferki skakały a przy dodawaniu gazu liczba wzrastała.... zdemontowałem i nie wiem co robić bo nie mam licznika :banghead: miał ktoś może tak?? macie jakieś sposoby na to?? :buttrock:

 

W mion simku bylo tak samo, ale nigdy sie nie dowiedzialem dokladnie dlaczego bo nie mialem czasu sprawdzic, podejrzewam ze to z winy zaklucen emitowanych na swiecy, bo dzialo sie to tylko przy wlaczonym silniku, zmienilem fajke, ale licznik sie zapodzial i nie mam jak sprawdzic, sprobuj z fajka, mozliwe ze tu jest problem.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zima to będe próbował :buttrock:

sprobuj z fajka
ale na jaką mam zmienić? obojętne?? Jest to dla mnie ważne bo nie mam żadnego licznika w Hondzie. Mam na bębnie wytartą "prowadnice ( jak to się nazywa ?? :roll: )" ślimaka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam elektroniczny w swojej XL-ce, musiałem go zamontować bo orginalny rozsypał się przy jakiejś glebie. :cry:

Licznik działał poprawnie, ale teraz nie działa coś mu się popjep**yło. :?

Teraz zamieżam kupić jakiś lepszy, wadą mojego licznika było to że jadąc w nocy nie dało się nic z niego odczytać bo nie miał podświetlenia.

Rozwiązaniem jest przystawka podświetlająca (w katalogu Louis-a kosztuje 10 euro)

Kolejną jego wadą było to że ekran robił się czarny gdy nagrzał się od słońca (wyglądało jakby kwarc się rozlewał, pewnie zwiększał swoją obiętośc od temperatury), jak postawiło się moto w cieniu to wszystko wracało do normy. :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zima to będe próbował :buttrock:
sprobuj z fajka
ale na jaką mam zmienić? obojętne?? Jest to dla mnie ważne bo nie mam żadnego licznika w Hondzie. Mam na bębnie wytartą "prowadnice ( jak to się nazywa ?? :roll: )" ślimaka.

 

wymien na inna/nowa, nieodpowiednia fajka jest przyczyna zaklocen sygnalu TV lub radiowego (choc to praktycznie to samo)

 

Licznik rowerowy odczytuje impulsy, (dzieki indukcji elektro-magnetycznej) idukcja zas powodowana jest przez prad zmienny plynacy przez przewodnik lub magnes(z?) poruszajacy sie w poblizu przewodnika ( tak akurat jest w liczniku magnes powoduje powstanie pradu-sygnalu)

 

Fajke sprobuj wymienic na taka z dluzszym kolniezem, sprawdz stan przewodu wysokiego napiecia, zbadaj czy przewody od czyjnika do licznika nie sa uszkodzone, przetarte lub stykajace sie z rama.

 

Taka jest moja teoria, poniewaz prad ktory wytwarza iskre, jest "zmienny" i moze powodowac powstawanie fal elektromagnetycznych, ktore przechwytuje przewod licznika i je "zlicza" - stad dziwne wskazania.

 

Sprawdzilbym to w praktyce, ale nie mam licznika niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...