Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Zastanawiam się nad zakupem Hondy CBF600 i chciałbym zapytać, czy w 2024 roku warto jeszcze inwestować w ten model? Widziałem, że nie są jakieś mega drogie (przynajmniej te z okolicy 2004).
Czy możecie podzielić się swoimi doświadczeniami z tym motocyklem? A może poszukać czegoś innego co już będzie mieć wtrysk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

CBF600SA 2004 to moje pierwsze moto, jeżdżę nim juz 5 lat (ca 6kkm rocznie). Dopiero w tym roku zamknąłem oponę z tyłu. Teraz szukałbym modelu z wtryskiem. Sporo zalezy od tego, czego szukasz. Rzędowa czwórka ma zupełnie inny charakter względem V2, R2 czy trypli. Tam jest odprężony silnik, nie ma atomowych przyśpieszeń. Ale za cholerę nic się psuje. Do wymiany filtra powietrza nie trzeba rozbierać połowy motocykla. Znam użytkownika, który na wtryskowej CBF600 zrobił już sporo ponad 100 kkm i dalej lata.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi z tym wtryskiem ale ja w swojej archaicznej XJ600 na gaźnikach dźwigni ssania nie dotykam, jeżeli temp. otoczenia jest gdzieś w okolicach 17-18*C i wyżej. Siadam, 2 obroty wału, lekko manetką gazu przytrzymuję i cyk - chodzi. Z tym że ja już wtedy jestem "zapakowany" także od razu 1ka i ruszam. A gaźników nie dotykałem odkąd ją kupiłem...

Także nie bałbym się tych gaźników, a mając do wyboru dobrze utrzymaną sztukę na gaźnikach (którą ktoś parę lat śmigał i grosza na utrzymanie nie szczędził) a sztukę na wtrysku gdzieś od handlarzy, z komisu, albo mocno życiem zmęczoną nie zastanawiałbym się ani minuty.

Edytowane przez Piasek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na CBFce zrobilem pierwsze dalekie podróże, nawet na 3 cylindrach dawal rade tylko palił sporo Fajne moto, wygodne, bezawaryjne ale po jakimś czasie zachciało sie czegoś większego z zapasem mocy ……


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2024 o 07:58, Piasek80 napisał:

Nie wiem o co chodzi z tym wtryskiem ale ja w swojej archaicznej XJ600 na gaźnikach dźwigni ssania nie dotykam, jeżeli temp. otoczenia jest gdzieś w okolicach 17-18*C i wyżej. Siadam, 2 obroty wału, lekko manetką gazu przytrzymuję i cyk - chodzi. Z tym że ja już wtedy jestem "zapakowany" także od razu 1ka i ruszam. A gaźników nie dotykałem odkąd ją kupiłem...

Mam tak samo. SD01 na gaźnikach, ma filtr paliwa, ssanie potrzebne, gdy naprawdę zimno. Gaźniki na nastawach fabrycznych, przejechane 60 kkm. I co ważne, jak trafisz kiepskie paliwo po trasie to nie wyświetla awarii i nie wyłącza silnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm zawsze myślałem, że w tych gaźnikach to co roku trzeba coś dłubać. Widziałem jedną ładną CBF za 12K złotych, ale z przebiegiem 80K km i zastanawiam się czy zaraz ten silnik nie umrze, za 10K pewnie bym ją wziął ale na zdjęciach wygląda na zadbaną, więc pewnie nie ma szans żeby zejść z ceny. W sumie nie wiem co o tym myśleć, bo bardzo mi się podoba.

Edytowane przez PanBorsuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skad przekonanie ze w gaznikach trzeba "grzebac" i do tego raz na rok i drugie ze silnik Hondy po 80 kkm ma "umrzec"? Wszystko zalezy od poprzednich wlascicieli, jezeli motocykl jest zadbany to dla takiego silnika 80 kkm nie jest zadnym przebiegiem. Moja K75S z 92r ma 95 tys km przejechanych i chodzi jak pszczolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jakieś 8 na 10 sprzętów mających > 20 lat ma przebiegi na poziomie 120 - 150 tys. km i mają się świetnie. Tylko ich właściciele o tym nie wiedzą 🙂

Dobrze zrobione gaźniki to kilka lat spokoju. A przynajmniej ja mam takie doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...