Skocz do zawartości

Posiadacze Kawasaki VN 750 łączcie się!


Gość Maryanek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Gorzkowice to następna gmina [ moja Rozprza ], jak będziesz w okolicy to zapraszam na grila do mojej wsi. Myślę, że nie szybciej jak kwiecień. Oczywiście do Gorzkowic wyjadę, żeby pilotować.

Pozdrawiam :buttrock:

Edytowane przez mirek_VN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Wiem że napinacze mają wadę fabryczną, polegającą na zbyt słabej sprężynie napinacza. Czy ktoś z Was wymieniał sprężynę na jakąś akcesoryjną (wydłużoną) czy tylko pozostaje wymiana na fabryczną albo wymiana całego napinacza na orginalny?!

 

A moze fabryka już usunęła wadę? Ktoś coś słyszał na ten temat?! Pytam z ciekawości, bo w najbliższym czasie jadę popytać o nowe spręzyny/napinacze, a nie chcę zeby mnie w balona zrobili w serwisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Wiem że napinacze mają wadę fabryczną, polegającą na zbyt słabej sprężynie napinacza. Czy ktoś z Was wymieniał sprężynę na jakąś akcesoryjną (wydłużoną) czy tylko pozostaje wymiana na fabryczną albo wymiana całego napinacza na orginalny?!

 

A moze fabryka już usunęła wadę? Ktoś coś słyszał na ten temat?! Pytam z ciekawości, bo w najbliższym czasie jadę popytać o nowe spręzyny/napinacze, a nie chcę zeby mnie w balona zrobili w serwisach.

 

Witam - nie wiem z którego roku masz moto.....u siebie tego nie robiłem, ale trzy lata wstecz interesowałem się tym tematem.

Z tego co pamiętam to : po 92r ulepszyli napinacze, gdzieś spotkałem opis, że po 90tym - nowego typu można stosować w zamian - wymiana samych sprężyn oryg. nic nie da, chyba, że dłuższe z przedłużeniem prow. ale o tej samej sile nacisku bo mocniejsze szybko niszczą ślizgacze, łańcuszki i koła - niektórzy przerabiali docisk na ręczny i lepiej się spisywał niż wymiana sprężyn oryginalnych (nie spotkałem się z podróbkami), oczywiście do czasu.

 

Jak zrobisz wywiad to napisz, na pewno przyda się innym - dobrze by było też znać ceny bo o tym nikt nie pisał a to ważny element całej zabawy z moto - Pozdrawiam !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

:buttrock:

Witam !Dolny łańcych kosztuje 120 zł sztuka,a górny 166 .Takie ceny znalazłem na Allegro! :icon_mrgreen: A może ktos z was zna ilosć ogniw w poszczególnych łańcuszkach?Czy można prosić o napisanie o przeróbce napinaczy na ręczne cos bliższego?Ponoć wiele 750 tek jeżdzi po polsce a dalej ciężko dowiedzieć się niekturych tajemnicach na jego temat! :notworthy: :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od jakiegoś czasu rozglądam się za Vulcanem 750, jednak to co słyszę i czego się naczytałem o kłopotach posiadaczy tego moto związanych z ładowaniem, alternatorem, czy rozrządem trochę mnie przeraża i zastanawiam się nad czymś innym. Czy VN 750 jest naprawdę aż tak kłopotliwy, no i czy chociaż trochę rekompensuje swoją awaryjność. Podobno w modelach po 90 roku poprawiono, niektóre wady? Osobiście szukam czegoś w granicach 93/94 rok, na młodszy nie będzie mnie raczej stać, więc mam nadzieję, że nie trafię na skarbonkę bez dna. Vulcan uparcie podoba misię i odpowiada najbardziej, jednak czy warto? Chiałbym w sezonie jeździć nie naprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak trafisz. Jeśli będziesz miał pecha to może okazać się nie tyle skarbonką co motorem, którym za długo nie pojeździsz. Z tego względu odradzam "okazję cenowe" i "pierwszych właścicieli".

 

Pytanie w temacie rozrządu. Co tak naprawdę muszę kupić żeby zrobić wszystko jak się należy? 2 łańcuchy górne i 2 dolne + komplet uszczelek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy istnieje jakieś forum Kawasaki Vulkan tak jak np.Hondy Shadow:

 

http://www.shadow.org.pl/forum/index.php

 

Suzuki Intruder:

 

http://forum.intruderpolska.pl/index.php?s...69b451603bd300c

 

Yamahy Virago i Drag Star:

 

http://www.virago.com.pl/index.php

http://yamaha-dragstar.pl/index.php

 

Proszę o jakieś linki.

Edytowane przez edzio

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mo chodzi o Polskie.

 

Próby zorganizowania się VN-owców są, ale nie ma kogoś kto by konkretnie potrząsnął towarzystwem - a szkoda, bo widzę, że są na forum ludzie z pomysłem, inicjatywą, wyważeni w opiniach no i przede wszystkim młodzi !

Dobrze by było, żeby wyszedł ten zapowiadany zlot VULCANERII, pewnie od niego by się coś ruszyło !

Tak w ogóle to jest forum > mojekawasaki.pl < ale tam też temat Vulcana upadł.

 

PS.

...bywało się w Twierdzy, bywało - Pozdrówka !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze bo robie trochę z powodzeniem w tych tłumikach motocyklowych i mam ochotę porejstrować się na wielu i czasem coś napisać -podpowiedzieć ludziom którzy chcieli by poprawić jakość i ilość dźwięku w swoich moto nie wielkim kosztem.Na w/w forach już dawno się porejstrowałem i jest spore zainteresowanie tego typu zabiegami.A kominy w nowych wersjach Vulkanów i Intruderów są dość wdzięczne do przeróbki,efekty końcowe też są fajne.

 

EdHaust

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...