Skocz do zawartości

Posiadacze Kawasaki VN 750 łączcie się!


Gość Maryanek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie do forumowych znawców, pasjonatów ;-)

mój vulcan stoi w tej chwili w komisie, nie sprzeda się będę jeżdził ale pytanie dotyczy skrzyni biegów (chyba). Na 2 biegu (szaleje) zaczyna mi skakać tzn. jakbym wciskał sprzęgło dodawał gazu , na 2 zachowuje się jak "automat" ma takie przeskoki

..jeśli olej jest właściwy to może to : http://moto.allegro.pl/item861055929_tarcz...lcan_vn750.html + 2 r-h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do forumowych znawców, pasjonatów ;-)

mój vulcan stoi w tej chwili w komisie, nie sprzeda się będę jeżdził ale pytanie dotyczy skrzyni biegów (chyba). Na 2 biegu (szaleje) zaczyna mi skakać tzn. jakbym wciskał sprzęgło dodawał gazu , na 2 zachowuje się jak "automat" ma takie przeskoki

 

jeśli dzieje się tak tylko na 2 biegu to podejrzewał bym uszkodzoną skrzynię biegów, może wodzik jest ugięty i nie zazębia jak trzeba

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko?Czy ktos z was wyjoł puszke z tyłu ktura łonczączy dwa tłumiki?Jak tak to jaki to miało skutek?Pytałem Edka z forum co zajmuje się tłumikami ale na temat 750 nie jest jeszcze oblatany!U mnie chcę zlikwidować puszke przedłużyć kolanka i włożyć tłumiki z alegro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko?Czy ktos z was wyjoł puszke z tyłu ktura łonczączy dwa tłumiki?Jak tak to jaki to miało skutek?Pytałem Edka z forum co zajmuje się tłumikami ale na temat 750 nie jest jeszcze oblatany!U mnie chcę zlikwidować puszke przedłużyć kolanka i włożyć tłumiki z alegro!

 

Witam

mój brat robił taki patent jak miał jeszcze VN, ale mizernym skutkiem z tym że on to zrobił tak, że wyciągnął puszkę przedłużył kolanka do tych oryginalnych końcówek, nie miał takiego basowego dźwięku tylko taki bardziej pierdzący, kolega gandzo z forum wyciągnął wkłady z tych końcówek ale puszkę zostawił i dźwięk jest bardzo miły dla ucha, może się odezwie w tym temacie to się coś więcej dowiesz

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda że nie znam tego układu wydechowego .Z czoperów znam dość dobrze kominy od Szedołek 750-1100 C2,C3 bo robiłem już kilka .Ale ładnego basu nigdy nie da pusta puszka ale już przelot z blachy perforowanej i wytłumienia mineralne wokół i owszem.

 

http://www.allegro.pl/item882063075_ducati...moto_guzzi.html

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:buttrock: Witam ja mam zapytanie?Edzio to samarytanin czy porządny człowiek?Napewno jedno i drugie!Podpowiada ludzią co i jak zrobić z układem wydechowym lub innym ustrojstwem za nic co jest dosć żadkie na jakimkolwiek forum ! Każdy doradza tylko w sprawach ogólnych a w sprawach poważniejszych to woda w gębe bo to nie jest zgodne z interesem warsztatów naprawczych ,gdyż mogą stracić klijenta ! :banghead: Dla mnie jest to błedne rozumowanie poniewarz jak ktos zobaczy jak dużo pracy pochłania dana żecz to może i sprubuje to zrobić sam , albo terz uzna że za taką cene jaką chcą warsztaty on nie będzie się ztym bawił!Ponieważ on nie ma do tego ani odpowiednich narzędzi ani materiałów.A czasem pyta się na forum z ciekawosci jak się cos robi tylko po to aby oddając ukochane moto do warsztatu nie być jeleniem nabitym w butelke przez nieuczciwych mechaników lub innych fachowców!Dziękuje EDZIOWI za podpowiedz muszę tylko zmieżyć jaką ilosć potrzebuje na moje tłumiki i do roboty!A jest możliwosć zamówienia wszystkich materiałów potrzebnych do przeróbki?Jeżeli tak to ja jestem pierwszy w kolejce! :notworthy: :notworthy: :notworthy: :lalag:Jeszcze raz dziękuje Mistrzowi Edziowi!pozdro! :notworthy: :notworthy: :notworthy:

 

Witam mam mały problem ze znalezieniem łańcuszka rozrządu 6x5 płytek!5x4 nie problem wszyscy mają ale 6x5 nie !Jeżeli ktos z was kupował taki łańcuch proszę o namiary!Mój vn ma 2 rodzaje łańcuszków 5x4 oraz 6x5!Dlaczego wszyscy handlują tylko jednym rodzajem?Mam silnik na wierzchu i chcę wymienić wszystkie łańcuchy !Prosiłbym o szybką odpowiedz! :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sobie pogadaliśmy deko i wszystko załatwione .I może będę pchał materiały do Irlandii .

 

Dziękuję kolego za pochlebne słowa. :notworthy:

 

Zapodaje linka na nowe forum Kawasaki Vulkan:

 

http://www.vn750.fora.pl/

Edytowane przez edzio

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nabyłem łańcuszki i teraz znam ceny górny czyli 5x4 płytkowy to wydatek 130-150zł a dolny znalazłem tylko 6x5 w firmie LARSON 255 zł obie ceny za sztukę!Uważajcie na zakupy na allegro !Nie zależy im na zadowolonym klijencie tylko na sprzedaży!Jakis palant usiłował mi wmówić że łańcuch 5x4 można założyć na dolny rozrząd!Na moje słowa że tam są koła szersze to stwierdził że mam sobie spiłować szerokosć zębatek i wszystko będzie ok :eek: :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nabyłem łańcuszki i teraz znam ceny górny czyli 5x4 płytkowy to wydatek 130-150zł a dolny znalazłem tylko 6x5 w firmie LARSON 255 zł obie ceny za sztukę!Uważajcie na zakupy na allegro !Nie zależy im na zadowolonym klijencie tylko na sprzedaży!Jakis palant usiłował mi wmówić że łańcuch 5x4 można założyć na dolny rozrząd!Na moje słowa że tam są koła szersze to stwierdził że mam sobie spiłować szerokosć zębatek i wszystko będzie ok :eek: :icon_mrgreen:

 

Cenne info dla wszystkich - Dzięki !

...a nie wiesz, czy w nowszych VN-ach, tych po modernizacji rozrządu są takie same, czy zmienili ?

- Pozdrawiam !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenne info dla wszystkich - Dzięki !

...a nie wiesz, czy w nowszych VN-ach, tych po modernizacji rozrządu są takie same, czy zmienili ?

- Pozdrawiam !

chyba łańcuszki się nie zmieniły ale już napinacze tak!Chętnie bym sie dowiedział czy moge zastosować napinacze z nowszego vn czy te starsze się czyms rużnią.Mam silnik w kawałkach to może dołoże napinacze?Chociaż moje slizgi wyglądają jak nowe!A sprężyny moge wymienić z zewnątrz!

 

 

 

 

 

Sory za pisownie mam angielską klawiaturę i nie obejmuje ona wszystkich polskich znaków!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba łańcuszki się nie zmieniły ale już napinacze tak!Chętnie bym sie dowiedział czy moge zastosować napinacze z nowszego vn czy te starsze się czyms rużnią.Mam silnik w kawałkach to może dołoże napinacze?Chociaż moje slizgi wyglądają jak nowe!A sprężyny moge wymienić z zewnątrz!

Sory za pisownie mam angielską klawiaturę i nie obejmuje ona wszystkich polskich znaków!

 

...interesowałem się tym tematem ok. 4-ry lata temu, jak naprawiałem cięgno wybieraka w skrzyni biegów ( urwała się ta kulka - wspawałem), a jak już wiesz, też trzeba było do tego rozebrać silnik - jak dobrze pamiętam, to można, ale było wszystko w super stanie, więc zaniechałem tematu - u mnie jest już ten nowszy typ.

Kupowałem wtedy niektóre uszczelki w serwisie Kawy w W-wie, no i było dużo fachowych podpowiedzi z ich strony - sympatyczni ludzie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nabyłem łańcuszki i teraz znam ceny górny czyli 5x4 płytkowy to wydatek 130-150zł a dolny znalazłem tylko 6x5 w firmie LARSON 255 zł obie ceny za sztukę!Uważajcie na zakupy na allegro !Nie zależy im na zadowolonym klijencie tylko na sprzedaży!Jakis palant usiłował mi wmówić że łańcuch 5x4 można założyć na dolny rozrząd!Na moje słowa że tam są koła szersze to stwierdził że mam sobie spiłować szerokosć zębatek i wszystko będzie ok :eek: :icon_mrgreen:

 

Tomek,

Twe łańcuszki kupowałeś jak sę domyślam w sklepach, które posiadają swoje strony www, więc mam prośbę czy mógłbyś zamieścić linki do tych produktów na tych stronach? Bardzo by to ułatwiło poszukiwania (np mi :icon_razz: Strone larssona znam ale po ich opisach trudno dojść który łańcuszek ile ma płytek bo przy wszystkich jest dołączony ten sam schemat) Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek,

Twe łańcuszki kupowałeś jak sę domyślam w sklepach, które posiadają swoje strony www, więc mam prośbę czy mógłbyś zamieścić linki do tych produktów na tych stronach? Bardzo by to ułatwiło poszukiwania (np mi :icon_razz: Strone larssona znam ale po ich opisach trudno dojść który łańcuszek ile ma płytek bo przy wszystkich jest dołączony ten sam schemat) Z góry dzięki.

Witam !Nie bardzo dam radę ja dzwoniłem do larsona i tam pani odpowiedziała mi który jest który i zamówiłem telefonicznie !A górne na allegro znalazłem i tak samo zadzwoniłem do goscia i zamówiłem :buttrock: Kiedy się zabierasz za wymianę?Masz może jakis schemat znaków na rozrządzie?Rzeczywiscie larson ma ten sam rysunek do obu łańcuszków .Tyle mogęCi pomóc droższy jest dolny czyli 6x5 płytkowy a tańszy 4x5 :buttrock: Powodzenia przy wymianie ja czekam na przesyłkę i mogę zacząć składać

 

PS Jaki olej stosujecie do silników pytam tutaj bo vulkan zwłaszcza 750 jest kaprysny na oliwienie;-(

Edytowane przez tomasz wloch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy się zabierasz za wymianę? Masz może jakis schemat znaków na rozrządzie?

 

Prawdopodobnie dopiero na wiosnę się za to wezmę. Na razie mój czas pochłania remont mieszkania więc moje "maleństwo" musi poczekać.

Mam serwisówkę po ang w pdf. Są tam rysunki (w rozdz. 4) pokazujące gdzie są oznaczenia na wałkach, korpusie i łańcuszkach i jak to wszystko powinno być ustawione. Do tego jest szczegółowy opis co, jak i w jakiej kolejności robić. Jak chcesz to mogę Ci ją podesłać albo gdzieś wrzucę bo to jakieś 100MB.

 

Dolne łańcuszki to pewnie Tourmax'a a jakiej firmy te górne?

Edytowane przez Liartez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie dopiero na wiosnę się za to wezmę. Na razie mój czas pochłania remont mieszkania więc moje "maleństwo" musi poczekać.

Mam serwisówkę po ang w pdf. Są tam rysunki (w rozdz. 4) pokazujące gdzie są oznaczenia na wałkach, korpusie i łańcuszkach i jak to wszystko powinno być ustawione. Do tego jest szczegółowy opis co, jak i w jakiej kolejności robić. Jak chcesz to mogę Ci ją podesłać albo gdzieś wrzucę bo to jakieś 100MB.

 

Dolne łańcuszki to pewnie Tourmax'a a jakiej firmy te górne?

Dolne jeszcze nie wiem bo idą kurierem ale górne to DID ponoć dobra firma!Chętnie przyjmę serwisówke wiadomosci nigdy za wiele!Może podeslesz linka na skajpa lub gg?Mój skajp to Agnieszka Włoch kraj Irlandia.Z góry dziękuje :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...