Skocz do zawartości

Posiadacze Kawasaki VN 750 łączcie się!


Gość Maryanek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Słuchajcie gdzie w wulkanie znajduje się odpowietrzenie skrzyni korbowej? W cb 500 wychodzi pod spodem wężyk, który jest zatkany korkiem a tu nie widzę nic takiego. A pytam się ze względu na to, że z przewodów elektrycznych, które wchodzą do silnika delikatnie cieknie olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich! czy ktoś może mi powiedzieć jak zrobić głośny wydech w vulcanie bez nawiercania?

 

Trzeba po prostu wymienić na głośny innej opcji nie ma.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Serdecznie witam wszystkich VN-owców.

Zakupiłem VN 750 dwa tygodnie temu i cieszę się, że mnie koleżka namówił na ten "motórek"

Jestem z niego bardzo zadowolony i jak na razie czerpię przyjemność z jazdy na całego.

Fajne tematy tu poruszacie i dużo się już naczytałem /nauczyłem/.

Oczywiście jakby ktoś kiedyś kombinował spotkanie VN- ek jestem ZA :icon_twisted:

 

Jeszcze jedno. Jeżeli ktoś potrzebuje posiadam pełną instrukcję do VN 750 w PDF, niestety w języku angielskim. W razie czego piszcie

Edytowane przez taschoon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

VN750

– Awaria : brak ładowania i nie odpala na gorącym silniku (na zimnym – tak)

– chociaż panowie serwisanci bardzo się starali, usterka nie została usunięta

 

 

Już zrobione – może się komuś przyda takie doświadczenie !

 

 

i tak : przyczyną niedoładowania akumulatora była zasyfiona kostka, ta pierwsza za alternatorem, zaśniedziałe styki bez przejścia prądu, które trzeba było odciąć i wlutować nowe - efekt - ładowanie na wolnych obr. 12,6V , przy 3tyś. ok 14,2 , przy 4 tyś 14,7 i jeszcze powolutku rośnie - zaznaczam, że aku miało tylko 12,2 V i myślałem , że w ogóle nie odpali.

 

dalej : przyczyną zbyt wolnego kręcenia rozrusznika i pewnie rozładowywania aku było mocne zabrudzenie pyłem szczotkowym i przede wszystkim "garbaty" komutator, który powodował podbijanie szczotek i tam samym punktowy ich styk co się wiąże ze słabszym dostarczaniem prądu. Naprawa polegała na precyzyjnym wyrównaniu komutatora na szlifierce w zakładzie specjalistycznym.

OSTRZEGAM : komutator jest o wiele bardziej delikatny niż samochodowy, iście japońska precyzja i ingerencja w niego nożem tokarskim mogła by spowodować wyrwanie delikatnych blaszek, chyba, że ktoś ma w tym wielką wprawę i weźmie na siebie wcale nie tanią odpowiedzialność !

 

Po tych zabiegach, jak też po czyszczeniu gaźnika w myjce ultradźwiękowej, obniżeniu paliwa do linii " 0 " wg. serwisówki i po wymianie świec na zalecane, moto pali po pierwszym naciśnięciu startera tak na zimnym, jak i gorącym silniku !! :yeee: :ok: :motonita: [/b] :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Od kilku dni jestem posiadaczem Kawasaki Vulkan VN 750 i mam takie pytanie motorek chodzi chyba dobrze jednak po odpaleniu na zimnym silniku kiedy stoi na bocznej stopce pracuje silnik nie równo tzn czasem strzela w rurę a w momencie kiedy go prostuję silnik pracuje równo.Czy to normalne czy może źle ustawiony poziom paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

od rejestracji na forum uplynelo juz troche wody w wisle, pewnie wkur..a fakt, ze niektorzy forumowicze nie sa aktywni. Rozumie to i nie dziwie sie. Mimo wszystko jednak czasami zdarzaja sie tak nadzwyczajne sytuacje w zyciu, ktorych za chinskiego boga nie jestes w stanie przewidziec. dzis mamy 13.10.10 takze jeszcze w tym miesiacu oddam moje dziecko do solidnego (mam nadzieje) serwisu. Pozdrawiam użytkowników wyjątkowego VN 750 VULCAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać straszny ruch na forum więc korzystam z okazji i zapytam czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego wydech w vulkanie 750 się różni. Widziałem wersje z dwiema rurami z prawej strony i po jednej z każdej strony zastanawiam się czy ewentualnie kiedy będę chciał wymienić wydech czy da rady zakupić oryginalny ponieważ mam rzadko spotykany jak mi się wydaje i dwie rury są z prawej strony poza tym są lekkie przebarwienia kolanek i trochę to szpetnie wygląda.Może ktoś podeśle link do jakiegoś sklepiku z częściami do vulkana :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od rejestracji na forum uplynelo juz troche wody w wisle, pewnie wkur..a fakt, ze niektorzy forumowicze nie sa aktywni. Rozumie to i nie dziwie sie. Mimo wszystko jednak czasami zdarzaja sie tak nadzwyczajne sytuacje w zyciu, ktorych za chinskiego boga nie jestes w stanie przewidziec. dzis mamy 13.10.10 takze jeszcze w tym miesiacu oddam moje dziecko do solidnego (mam nadzieje) serwisu. Pozdrawiam użytkowników wyjątkowego VN 750 VULCAN

 

...witam rodaka-radomiaka ! i informuje wszystkich, że większość użytkowników motocykli VN Vulcan przeniosło się z tego forum, na forum vulcaneria.pl - nowy klub, patrz avatar !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Prawdopodobnie uszkodzone pierścienie,spróbuj zmierzyć kompresję.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...