Skocz do zawartości

Africa Twin czyli niech zyja V - idlaki


Rekomendowane odpowiedzi

crossy.gifJa również gratuluję wyboru.

Zanim wybrałem wiadro to przez pół roku przeglądałem oferty z całej europy z Africa Twin. To nic że nie mają osiągów jak ścigacze, One są do czegoś innego. Kocham ten moment gdy podczas wypraw ze znajomymi w plener kończy się asfalt i zaczynają szutry/piachy i w przeciwieństwie do nich nie mam problemu z kontynuowaniem jazdy biggrin.gif

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

stan wielowypustu wałka zębatki zdawczej

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

Mam okazje zakupu Hondy XRV 750 Rd07 z 1997r za 10500zl i tak sie zastanaiam, nie tyle czy jest on warty swojej ceny bo ta wydaje mi sie dobra ale czy motor jest warty uwagi? Sporo o nim czytalem w internecie i znalazlem naprawde rozne opinie. Znajda sie jacys uzytkownicy chectni do podzielenia sie swoimi doswiadczeniami zwiazanymi z uzytkowaniem Afryci?

Edytowane przez gwynbleid2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji posiadania konkurencyjnego motocykla nie powinienem podawać tej strony: www.africatwin.com.pl ;)

 

A tak w ogóle, to paluszki sie zrosły? Jest MASA tematów nt. XRV AT. Wszędzie możesz doszukać się informacji o tym motocyklu.

--== XtzParts.com - części do XTZ 660, XTZ 750, TDM 850, TRX 850, TDM 900 ==--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za 1050 ale za 10500, ktos mi ukradl jedno zero, piekielkna chochliki;) Ja caly czas zastanawialem sie nad Hondo Shadow, jednakze miesiac temu wyskoczyla mi propozycja wyjazdu motorami do rosji w czerwcu przyszlego roku no a tam Cieniem to nie za bardzo.dlatego po dlugich nieprzespanych nocach zdecydowalem sie na Africe. Myslalem o XTZ jednakze z tego co czytam opinie i relacje z podroz to Africa po za asfaltem jest podobno nie zastapiona! No oczywiscie w swojej klasie(750), wadze no i cenie.

Tak czy owak, wciaz mi sie wydaje ze za 1997r 10500zl za b.dobrze zadbany motor to chyba dobra cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiscie w swojej klasie(750), wadze no i cenie.

 

klasie? wadze? cenie? porównywalna xtz750 waży wg danych katalogowych coś ze 3kg mniej, a kupić ją można co najmniej 1/3 taniej. wg. danych katalogowych zatankowany r1100gs jest raptem 6kg cięższy od xrv750 rd07... kupuj co chcesz, ale nie opowiadaj bajek :icon_rolleyes:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, zle sie wyrazilem i dziekuje, ze mnie poprawiles. Jednak podkresliles to o co mi chodzi, skoro sa motory jak XTZ o 1/3 tansze to czy warto przeplacac za Africe? Jak kolwiek glupie moga sie wydawac moje pytania to pamietajcie, ze jako nowicjusz mam zamiar kozystac z azylu jaki mi przysluguje a w jego ramach miesci sie mozliwosc zadawania glupich pytan:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wobec legendy jaką w naszym kraju obrosła afryka trudno będzie uzyskać wiarygodne informacje. proponuję zajrzeć na forum tenere, tam kilka osób jeździło obydwoma konkurentkami (xtz i xrv), jest parę postów z porównaniami. co do wyboru problem w tym, że tej klasy motocykla nie było przez długie lata w ofercie żadnej z firm: bmw jest mimo wszystko bardziej szosowe, a i sama honda poszła w stronę produkcji mastodontów typu varadero, nie mających już nic wspólnego z off-em. afryka wydaje się być dobrym wyborem, ale ja osobiście nie dałbym takich pieniędzy jakie sobie w tym kraju wołają

 

BTW w końcu kupiłeś tą szadołę, czy tylko od początku roku się zastanawiasz? jeśli nie, to IMHO kupowanie do nauki jazdy 240kg motocykla, jeszcze z jazdą w off-ie w planach, to bardzo kiepski pomysł. szukaj transalpa, albo jeszcze czegoś lżejszego; tyle, że niżej trampka to w zasadzie już tylko single (xtz600/660 i podobne)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Africa a Shadow to nie tylko dwa inne swiaty,te motory dziela cale galaktyki;) Wiem, ze shadowa bede kiedys mial bo jest to motor ktory wizualnie mnie poprostu oczarowal! Jednakze zawsze chcialem pojechac do Rosji a Cieniem nidy rydy, dlatego postanowilem wpierw kupic Africe, pojezdzic, zwiedzic Mateczke Rosyje a po powrocie sie zobaczycz. Zatem jak widzicie shadowa jescze nie kupilem i narazie nie bede kupowal, wpierw Africa. Masz racje, ze w Polsce maja one dosyc wysokie ceny dlatego wydaje mi sie ze jak za 97r 10500zl to mimo wszystko cena naprawde dobra. Motor ma niecale 60tys km i jest "pod rasowany" przez obecnego wlasciciela.

Edytowane przez Palladyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem urodzonym optymista! Zreszta podobno jak spadac to z wysokiego konia:D Wszyscy mowia, ze nie bedzie latwo ale i ze nie jest to niemozliwe takze zobaczymy co z tego wyjdzie. Z pewnoscia bede informowal o postepach w nauce i ewentualnych w(y)padkach;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

WITAM Jestem posiadaczem xlv-ki-poprzedniczka AFRI- jest na znakomitym kardanie,na sucho waży 224 kg+19l zbiornik paliwa i muszę przyznać,że jest ku.ewsko ciężka. Taka masa przy małych prędkościach sprawia wiele trudu w utrzymaniu pionu.Siodło jest wysoko ale nie na tyle aby siedzieć i palcami nóg dotykać podłoża-ja mam 176 cm i siedzę wygodnie i pewnie-strojenie zawieszenia powinno załatwić sprawę.Na początek posadż na dół a jak ogarniesz jazdę bardzie to dmuchnij trochę wiatru w amorki.

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...