Skocz do zawartości

Sprzeglo - kiedy trzeba a kiedy nie


Gość DeadMan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje kolejne pytanie dotyczy uzywania sprzegla. Z roznych zrodel slyszalem juz rozne opinie, jedni mowia ze nie uzywaja w ogole tylko wbijaja biegi, inni ze uzywaja, ze bez sprzegla mozna co najwyzej redukowac w dol. Sa pewnie i tacy wedlug ktorych sprzeglo po cos jest, a dokladnie po to zeby go uzywac. Gdzie jest prawda?? I jakie sa plusy/minusy roznego traktowania sprzegla?? Przypomne ze chodzi o 2 takty ( o ile to w ogole ma jakies znaczenie.... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy ale skoro ktoś je wymyślił to warto go chyba używać. Wiem że w szlifierkach można redukować w dół bez sprzegła ale to też nie pamiętam w jakiej sytuacji itd... Wkażdym razie gdzieś tak wyczytałem.

 

Co do tego wbijania bez sprzegła to kiedys zdażyło mi się ze poprostu nie trafiłem palcami w klamke i wbiłem bieg w dół co prawda obroty spadły już strasznie i nic sie nie stało.

 

Ja ci radze używać. Jak nieszkoda ci trybów i innych kłopotów to dawaj bez ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Wszystko (góra i dół) bez szprzęgła. Niektóre maszyny crossowe' date=' np. KTM SX 125 przyjmują biegi na pełnym gazie. Oczywiście trzeba dbać o olej, np. co 5-6 godzin do wyminy.[/quote']

Niektore posty nawet ciekawe ale chyba jeszcze nikt w historii forum nie odkopal tylu tematow w takim tempie... Obawiam sie ze nie wyjdzie iCi to na dobre :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko (góra i dół) bez szprzęgła. Niektóre maszyny crossowe' date=' np. KTM SX 125 przyjmują biegi na pełnym gazie. Oczywiście trzeba dbać o olej, np. co 5-6 godzin do wyminy.[/quote']

 

co 5-6 godzin wymieniac olej w skrzynce?? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chcialem tylko zwrocic uwage na to ze jak uzywamy sprzegla to odrzu lecimy z wysokich obrotow (co oznacza ze mamy wiecej mocy niz mieli bysmy odpuscic gaz wrzucic bez sprzegla i dopiero zeby nam sie rozkrecalo moto !!), a pozatym jak ktos nie ma potrzeby leciec odrazu z wysokich obrotow to po co takim osobom wrzucac bez sprzegla?? ja uzywam sprzegla i bede uzywal !!

 

[ Dopisane: 24-09-2005, 15:24 ]

a poza tym sprzeglo sluzy glownie do strzelania :-) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co odpuszczać gaz?

bo np. w DT 125 cięzko wrzucic bieg bez sprzegła nie odejmując troszke gazu ;) jak kto potrafi zgac ładnie wszytsko ze sobą to uważam że to nie szkodzi skrzyni :D ale przy redukcji w dół raczej uzywam zawsze bo potrafi przyblokowac tylne koło

 

a poza tym sprzeglo sluzy glownie do strzelania

no baa :twisted:

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maverickcross

Cały problem w tym wątku i w każdym innym na tym forum że brak rozgraniczenia na sprzęt Profi, Fan i codziennego użytku.

Jesli chodzi o sprzęgło to dodam tylko do wypowiedzi Lulka że sprawa zmiany biegów bez sprzegła dotyczy MX i że używa się sprzegła np do pokonywania zakrętów na full przepustnicy a ogólnie zawodnicy otwierają manetke na starcie i zamykają na mecie regulując tylko sprzęgłem (nie przy zmianie biegów) i hamulcem (tego drugiego starając sie unikać).

 

Dodam

ILE MOTO TYLE OPINII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do pokonywania zakrętów na full przepustnicy a ogólnie zawodnicy otwierają manetke na starcie i zamykają na mecie regulując tylko sprzęgłem (nie przy zmianie biegów) i hamulcem (tego drugiego starając sie unikać).

 

 

czyli jak wchodzimy w zakret to nie odpuszczamy gazu tylko lekko po sprzegle albo wciskamy calkowicie i na pelnym gazie (ze sprzeglem) wchodzimy w zakret i np w polowie puszczamy sprzeglo ?? dobrze to rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...