Skocz do zawartości

pokrzywiona kierownica co dalej


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Można by wyprostować ale trzeba będzie ją podgrzać w tym miejscu a to ja może osłabić i przy następnym udeżeniu pęknie.

Nowa firmy Tomesseli kosztuje ok. 70-80 zł

Są dwa rodzaje wysoka i niska można je dostać w Larssonie

 

POZDRO :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by wyprostować ale trzeba będzie ją podgrzać w tym miejscu a to ja może osłabić i przy następnym udeżeniu pęknie.

Nowa firmy Tomesseli kosztuje ok. 70-80 zł

Są dwa rodzaje wysoka i niska można je dostać w Larssonie

 

POZDRO :P

 

a co to Larsson ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Skąd wiesz że pogięta? Sprawdzałeś czy nie przekrzywiła sie na półkach? (najczęsteszy powód "krzywej kierownicy), a;propos, nie dociągajcie półek na maksa, niech się mają luz, wtedy kierownica się nie wygina, tylko na półkach luzuje.

Jak kierownica jest zgięta na bank, to zrób tak:

- zdejmij gripy, ew. rolgas

- nasadź na koniec w kierownicu długą rurę (musi mieć większą średnicę otworu niż średnica kierownicy), rura niech ma z metr długości

- delikatnym, ale zdecydowanym ruchem napieraj na rurę i prostuj kierownicę, żadnych gwałtowych ruchów, żadnego pompowania, po prostu naciskaj.

Jak kierownica nie pęknie, to ją wyprostujesz.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygina, tylko na półkach luzuje.  

Jak kierownica jest zgięta na bank, to zrób tak:  

- zdejmij gripy, ew. rolgas

- nasadź na koniec w kierownicu długą rurę (musi mieć większą średnicę otworu niż średnica kierownicy), rura niech ma z metr długości

- delikatnym, ale zdecydowanym ruchem napieraj na rurę i prostuj kierownicę, żadnych gwałtowych ruchów, żadnego pompowania, po prostu naciskaj.  

Jak kierownica nie pęknie, to ją wyprostujesz.  

pzdr

potwierdzam , sam tak prostowałem tyle że stalową , niewiem czy aluminiowa poprostu sie niezłamie :?

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica to nie taka straszna sprawa ale mam nadzieje że nie pobijałeś się za bardzo i na twoim miejscu nie konbinował bym z naprawianiem bo w naj mniej oczekiwanym mamęcie możesz przez nią stracić zęby :P ja miałem taką sytuacje na Yamaszce ale ze stopką kolega kombinowal spawał i inne tego typu magie odstawiał a gdy dał mi się przejechać to ja zaliczyłem glebe :P

i w takich momętach dziękuje temu co wymyślił kask

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prawdopodobnie mam stalową [na prawde nie mam pojecia].  

Gdy skrzywilem ja pod kątem ok. 45st. wyprostowalem ja ... UWAGA ... mlotkiem i betonem [czyt. podloga w garazu]...  

 

Sluzy mi wiernie do tej pory  .

no to na pewno masz stalową, bo jakby byla aluminiowa to juz bys miał dwie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prawdopodobnie mam stalową [na prawde nie mam pojecia].  

Gdy skrzywilem ja pod kątem ok. 45st. wyprostowalem ja ... UWAGA ... mlotkiem i betonem [czyt. podloga w garazu]...  

 

Sluzy mi wiernie do tej pory  .

no to na pewno masz stalową, bo jakby byla aluminiowa to juz bys miał dwie :P

 

W sumie wystarczylo ruszyc glową :mrgreen: .

Gorączka mi nie sluzy :mrgreen: :P ... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...