Skocz do zawartości

problem z dyszami:(


DAN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dzisiaj miałem troche więcej czasu i rozebrałem gażniki bo moto paliło ponad 10L a to chyba troche za dużo, wiedziałem że w środku znajduje się zielony osad zarówno w komorze pływakowej jak i na dyszach, dysze wziąłem do domu wziąłem ocet i zanurzyłem je podgrzewając ocet.Teraz efekt jest taki że osad w sumie puścił ale zostały po nim takie wżery nie wiem co teraz z tym zrobić, czy dysze nadają się jeszze do założenia??czy mam rozejrzeć się za nowymi? :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he he he :mrgreen: Widzę Danielku,że w końcu zabrałeś się za swojego diabła :mrgreen:

Wymień dysze,wyreguluj gaziory i daj znać jak machina sie będzie sprawować :mrgreen:

 

Pozdrawiam :buttrock:

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czyszczenia czesci gaznikow stosujesz carb cleaner, a nie podgrzewany ocet.

Jak nie masz pojecia czym i jak czyscic gazniki to albo oddaj do warsztatu, albo chociaz sie spytaj na forum zanim popsujesz cos drozszego.

Np uszkodzenie membran to wydatek kilkudziesieciu $ za jeden gaznik, czyli kilkuset za komplet.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czyszczenia czesci gaznikow stosujesz carb cleaner, a nie podgrzewany ocet.

Jak nie masz pojecia czym i jak czyscic gazniki to albo oddaj do warsztatu, albo chociaz sie spytaj na forum zanim popsujesz cos drozszego.  

Np uszkodzenie membran to wydatek kilkudziesieciu $ za jeden gaznik, czyli kilkuset za komplet.

 

Adam M.

Nie o to chodzi, poprostu dysze były pokryte kamieniem niewiadomego pochodzenia i poprostu mialy juz same w sobie wżery w momencie gdy kamień zniknął dopiero to było widać i nawet carb cleaner by tu nie pomógł bo one już tam były!no nic rozejrze się za nowymi, co do membran to dobrze wiem ile kosztuja naszczeście narazie nic im nie dolega :buttrock:

Jak już jesteśmy tak daleko to możesz mi Adam powiedzieć jak ustawić poziom paliwa w komorze pływakowej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czyszczenia czesci gaznikow stosujesz carb cleaner' date=' a nie podgrzewany ocet.

.............

 

Adam M.[/quote']

Nie o to chodzi, poprostu dysze były pokryte kamieniem niewiadomego pochodzenia i poprostu mialy juz same w sobie wżery w momencie gdy kamień zniknął ........quote]

 

Kwas octowy - nawet bez podgrzewania potrafi wytrawić nawet chrom !!! nie mówiąc o delikatniejszych metalach...

To że usuwa kamień nie znaczy że dobrze jest go stosować! Wżery powstały na 99% w wyniku zastosowania octu

Jeżeli chcesz koniecznie usunąc tego typu rzeczy i nie chcesz stosować preparatów które się do tego nadają to weź kwas cytrynowy - działa wolniej ale nie reaguje zbyt silnie z żadnym metalem więc jest najbezpieczniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czyszczenia czesci gaznikow stosujesz carb cleaner' date=' a nie podgrzewany ocet.

.............

 

Adam M.[/quote']

Nie o to chodzi, poprostu dysze były pokryte kamieniem niewiadomego pochodzenia i poprostu mialy juz same w sobie wżery w momencie gdy kamień zniknął ........quote]

 

Kwas octowy - nawet bez podgrzewania potrafi wytrawić nawet chrom !!! nie mówiąc o delikatniejszych metalach...

To że usuwa kamień nie znaczy że dobrze jest go stosować! Wżery powstały na 99% w wyniku zastosowania octu

Jeżeli chcesz koniecznie usunąc tego typu rzeczy i nie chcesz stosować preparatów które się do tego nadają to weź kwas cytrynowy - działa wolniej ale nie reaguje zbyt silnie z żadnym metalem więc jest najbezpieczniejszy.

Mądry Polak po szkodzie :buttrock: od poczatku nadawly sie do wymiany tak jak uszczelki wiec nie ma nad czym plakac, zastanawi mnie tylko co oni do cholery tam wlali takiego ze zniszczylo uszczelki i zostawilo taki zielony osad który wżarł się nawet w komory pływakowe

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy tak daleko to możesz mi Adam powiedzieć jak ustawić poziom paliwa w komorze pływakowej??

 

 

Adam jest zapracowany więc ja ci udziele odpowiedzi, mam nadzieje że Adam się nie obrazi;).

 

 

Poziom paliwa można mierzyc na dwa sposoby:

 

1. Gdy są one zamontowane na króćcach ssących w silniku.

 

Na dnie komory pływakowej jest śruba spustowa paliwa, często też jest krotka rureczka(czasami trzeba zakladać adaptory) na którą trzeba zalożyć wężyk. Odkręcasz śrube spustową paliwa z komory pływakowej, paliwo nalatuje do wężyka. W tym momencie na zasadzie naczyć połączonych poziom paliwa w węzyku odpowiada poziomowi paliwa w komorze pływakowej. Wężyk przykladasz do kadłuba gaźnika i mierzysz wysokość poziomu paliwa od dolnej krawędzi korpusu, tam gdzie założona jest uszczelka, do pozimu paliwa w gaźniku/rurce.

 

2. Przy rozebranych gażnikach.

 

Mierzysz wysokość od dolnej płaszczyzny gaźnika do najwyższego punktu pływaka gdy blaszka regulująca plożenie zaworka iglicowego styka się z nim, nie uciska a styka. Musisz utrzymać plywak w takiej pozycji i wtedy zmierzyc wysokość.

 

 

Podane wartości odnosisz do danych danego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie.

A wiesz jaki powinien byc poziom ?

W kazdym razie nie staraj sie go zmieniac - latwo popsuc, a trudno poprawic - specjalnie jak dalej masz oryginalny wydech i filtry.

Jezeli dysze glowne byly skorodowane to jak wygladaja rozpylacze, iglice i dysze wolnych obrotow ?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie.

A wiesz jaki powinien byc poziom ?

W kazdym razie nie staraj sie go zmieniac - latwo popsuc' date=' a trudno poprawic - specjalnie jak dalej masz oryginalny wydech i filtry.

Jezeli dysze glowne byly skorodowane to jak wygladaja rozpylacze, iglice i dysze wolnych obrotow ?

 

Adam M.[/quote']

Poziom znajde w serwisówce mam nadzieje ale jak mówicie zeby nie ruszać to narazie zostawie. Ja zrobiłem troszke inaczej, pospuszczałem paliwo z poszczególnych komór do menzurki i patrzyłem czy jest mniej wiecej równo no i okazało się że we wszystkich jest średnio po 50ml.

 

Iglice ok, co do dysz to niestety jedne w lepszym stanie drugie w gorszym, narazie nic nie wyczaruje bo obdzwoniłem wszystkie sklepy w okolicy i nikt nie ma dysz takich jak potrzebuje ;)

Naładuje baterie w cyfrówce i zrobie zdjecie tego o co mi chodzi ponieważ za dużo tu tłumaczenia, powiem tylko że też jest pokryta takim nalotem, niestety dostępu praktynie tam nie ma i nie wiem co z tym zrobic.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzwoniles do larssona??? Oni mają w swej ofercie kupe dysz... powinni mieć takie jakie potrzebujesz.
W larssonie podobno czeka sie ponad miesiac na zamowienie,daltego zostawie to na zime.

Ale wracając do tematu załączam zdjęcie żebyśmy się dobrze zrozumieli, ten kamień nie da się raczej usunąć bo nie ma dostępu a tam pod nim znajduje sie poprzecznie nawiercona dziurka, także nie wiem jak sie do tego zabrać żeby nic nie uszkodzić a i udrożnić przelot. Taki właśnie kamień miałem na dyszach i co powiecie na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu poszukalbym na EBay.de innych gaznikow - w tych jest za duzo niepewnych punktow, a w warunkach polskich nawet ich nie oczyscisz z tego nalotu.

U mnie piora je w specjalnej pralce i wszystko schodzi, ale po obejrzeniu tej rurki sadze ze rozpylacze tez sa do wymiany.

Pogadaj z Marlewem.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tu czytam wasze dywagacje i...

Ocet wcale nie zrobil by takich wzerow w mosiadzu(bo chyba z tego zrobione sa te dysze)..Z chemicznego punktu widzenia mosiadz nie reaguje z kwasem octowym . I nie glupim bylo pomyslem czyszczenie octem tylko mozna bylo zastosowac slabszy roztwor.Wiec nie rugalbym tak bardzo za uzycie tego prostego i jakze taniego srodka.Dan ma racje ze wzery zrobily sie po usunietym kamieniu.... :P

Narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...