Skocz do zawartości

Uniwersalny motocykl do 10-12tyś


Rekomendowane odpowiedzi

no to niestety, rusz 4 litery i zainwestuj w podróże. Znajdź te moto co rozpatrujesz, weź kasę na kaucję, usiądź, pojedź i się dowiesz. Czytanie w necie to jedno, a posadzenie dupy w siodle to drugie. I jak nie ma "w okolicy" to poważnie, Polska to nie jakieś usa, co to jest zrobić 200-300 km jeżeli moto tego warte?

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Slynqq napisał:

Rozumiem Panowie, szukam kompromisu, sam nie wiem czego chce dlatego też szukam punktu zaczepienia u Was 🙂  dławienie motocykla to pewnie koszt dorobienia pełnego A, no może nie wiele mniej ale A chociaż zostaje na zawsze. A taki freewind ile mniej wiecej wart w fajnym stanie? chodzi o to, że przy tej ilości sztuk jaka jest na olx to nie wiadomo ile jaki motocykl wart. Porobiło się.

Jest tyle wart, ile potencjalny klient gotowy zapłacić. Kupisz trupa, bo Twoje pytania sugerują niewielką wiedzę w tym temacie, a chcąc odzyskać kasę wystawisz za wyższą niż kupiłeś. Potem dołączysz opis ile zapłaciłeś za części i remont. I będzie to najdroższy friłind na olxach. 😎

Z tym jeżdżeniem za struclem po PL też bym nie szalał. Monitoruj lokorynek, dozbieraj kasę, zrób pełny kalendarz i wtedy szukaj.

pis(s) off🦆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Slynqq napisał:

A taki freewind ile mniej wiecej wart w fajnym stanie? chodzi o to, że przy tej ilości sztuk jaka jest na olx to nie wiadomo ile jaki motocykl wart.

Przybliżę Tobie w uproszczeniu rynek motocykli.

Przykładowo:

1. Masz pięknego Freewinda. Technicznie cacko. Patrzysz na aukcje i widzisz, że chodzą za ok7k. Masz perłę to wystawiasz za 8,5k. Cisza, bo Polak w życiu nie dopłaci za dobra sztukę. Kupi gruza za okazyjne 6k.

2. Masz spetowanego Freewinda. Zajechany silnik, napęd i połamane plastiki. Patrzysz na aukcje i widzisz, że chodzą za ok 7k. Wystawiasz za 6,9k. Warty ze 3k ale może trafi się frajer.

Łapiesz? 😉 Bez rzetelnych oględzin prawdopodobnie wtopisz te 10k przeznaczone na moto, bo w tym budżecie i rocznikach znalezienie dobrego motocykla łatwe nie będzie.

Tak czy owak, powodzenia życzę. 🙂

ETZ 251 x2 1993-1996,XL600R 1996-1998,DR800 1998-2005,RF900R 2005-2007,FMX650 2007-2009,SV650S 2008-2010,SV1000N 2010-2015, XR600R 2011-2016, CMX250 2014-2015, MT-07 2015-2018, DR-Z400SM 2016-2019,CBR650F 2018-2022, CRF 250Rally 2019-2022, Tracer7 2022-..., DR650RSE 2023-..., Big-1 2024-...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za wszystkie odpowiedzi, pojeżdze, poprzymierzam. Może zacznę od lokalnych komisów gdzie można przymierzyć kilka. Daleko nie jeżdze za aukcjami bo mam uraz po jeżdżeniu za samochodami (psychiczni sprzedawcy). Ogólnie na samochodach się raczej znam, więc może i tu na mine nie trafie. Najwyżej jeszcze kogoś wezmę do oględzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Judas napisał:

....Polak w życiu nie dopłaci za dobra sztukę. Kupi gruza za okazyjne 6k.

Dokladnie tak jak napisales !  

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze honda shadow 750 98 rok za 14tys. wiem, że na szutry nie zbocze ale cruiser to motorek o którym marzę od dawna, ale każdy odradza ze względu na wzrost. 

W dniu 28.03.2024 o 14:08, Judas napisał:

Cruiser a wzrost... Powiem tak, albo kupisz co się Tobie podoba, albo ma się podobać przechodniom. Twój wybór. Jeśli nawet na małym motocyklu będzie wygodnie, to moim zdaniem, można brać. Sam pojechałem na MT07, w dwie osoby, w traskę po Niemcowni, Szwajcarii, Austrii i Włoszech. A podobno to motocykl do miasta i w trasy się nie nadaje. Chcieć to móc. Są pewne niewygody, to prawda, ale walić to.

to brzmi motywująco, a żona miała by pewnie na shadowce wygodniej z tyłu niż na xf650 🙂

Edytowane przez Slynqq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Slynqq napisał:

Znalazłem jeszcze honda shadow 750 98 rok za 14tys. wiem, że na szutry nie zbocze ale cruiser to motorek o którym marzę od dawna, ale każdy odradza ze względu na wzrost. 

o żesz Ty 😄 czyli cały wątek o moto co ma na szutrze dać radę a Ty na shadowkę się decydujesz? To wiesz co, dam Ci radę z osobistego doświadczenia - przejedź się takim czoperkiem. Ale minimum 50km żeby były i dziury i zakręty. Ja widziałem paru takich co to "tylko skóry!" dopóki sobie nie ubrali kompletu i nie zobaczyli jakie to niewygodne, albo "tylko czoper" bo to ładnie wygląda, ale potem się okazało że nie przyspiesza i nie zakręca. Także ten.. sprawdź na pewno czy to to o co chodzi. 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Buber napisał:

o żesz Ty 😄 czyli cały wątek o moto co ma na szutrze dać radę a Ty na shadowkę się decydujesz? To wiesz co, dam Ci radę z osobistego doświadczenia - przejedź się takim czoperkiem. Ale minimum 50km żeby były i dziury i zakręty. Ja widziałem paru takich co to "tylko skóry!" dopóki sobie nie ubrali kompletu i nie zobaczyli jakie to niewygodne, albo "tylko czoper" bo to ładnie wygląda, ale potem się okazało że nie przyspiesza i nie zakręca. Także ten.. sprawdź na pewno czy to to o co chodzi. 

Nie mam możliwości, nie ma u kogo się przejechać. Cruiser wydaje się być wygodny w trasy, chyba, że się myle. Miałem wątek w dziale cruiser ale głównie wyszło, że mały budżet i duży wzrost. Wydaje się fajny do turlania przed siebie z małą prędkością a na to właśnie liczę. Uwielbiam lasy ale jazda w nich jest w większości mało legalna. Mam sporą rozterkę z tym bo taki XF to połowa ceny Shadowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Slynqq napisał:

Nie mam możliwości, nie ma u kogo się przejechać. Cruiser wydaje się być wygodny w trasy, chyba, że się myle. Miałem wątek w dziale cruiser ale głównie wyszło, że mały budżet i duży wzrost. Wydaje się fajny do turlania przed siebie z małą prędkością a na to właśnie liczę. Uwielbiam lasy ale jazda w nich jest w większości mało legalna. Mam sporą rozterkę z tym bo taki XF to połowa ceny Shadowki

Miałem Freewinda przez 2 lata, zależy gdzie chcesz tym wjeżdżać - na lekkie błoto, szutry i piaski jeszcze ujdzie jak założysz odpowiednią oponę ale na mocny offroad to nie licz, masa bardzo przeszkadza. No i gabaryty oraz plastiki. Autostradą jak chcesz dłużej lecieć to tak 120, max 130 km/h. Na pewno jest to wygodny sprzęt, to muszę przyznać. Miałem go w okolicach 2007 roku, wtedy to był 8 letni motocykl, nic nie zmęczony, nie wiem jak prezentują się egzemplarze co teraz mają już po 25 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Qadrat napisał:

Miałem Freewinda przez 2 lata, zależy gdzie chcesz tym wjeżdżać - na lekkie błoto, szutry i piaski jeszcze ujdzie jak założysz odpowiednią oponę ale na mocny offroad to nie licz, masa bardzo przeszkadza. No i gabaryty oraz plastiki. Autostradą jak chcesz dłużej lecieć to tak 120, max 130 km/h. Na pewno jest to wygodny sprzęt, to muszę przyznać. Miałem go w okolicach 2007 roku, wtedy to był 8 letni motocykl, nic nie zmęczony, nie wiem jak prezentują się egzemplarze co teraz mają już po 25 lat.

Sugerowałbyś, że do jazdy w dwójke nada się lepiej jak shadowka? patrząc tylko na asfalt??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Slynqq napisał:

Uwielbiam lasy ale jazda w nich jest w większości mało legalna. Mam sporą rozterkę z tym bo taki XF to połowa ceny Shadowki

Polecam rower elektryczny 🙂 poważnie. Pięknie się lasy i górki zwiedza. A na czoperze naprawdę, przejedź się solidnie zanim podejmiesz decyzję. Chociaż.. w najgorszym razie po sezonie sprzedasz. Czego Ci nie życzę, ale różnie bywa. 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Buber napisał:

Polecam rower elektryczny 🙂 poważnie. Pięknie się lasy i górki zwiedza. A na czoperze naprawdę, przejedź się solidnie zanim podejmiesz decyzję. Chociaż.. w najgorszym razie po sezonie sprzedasz. Czego Ci nie życzę, ale różnie bywa. 

Ja rozumiem, że czopery są nie wygodne, ale cruisery też? sama ich nazwa wskazuje na to, że to motocykle do dalszej jazdy. Dziś lub jutro wybiore się na jakiś komis i po przymierzam różne typy. Kwota pozwala na zakup Deuville 700 i zrobienie A. XF650 nie będzie za miękki na podróż w dwie osoby? Też nie chce by mi żona na plecy zjeżdżała całą drogę, na shadowce ma siedzenie proste. Jeśli gadam od rzeczy to przypominam, że nie znam się. Miałem kiedyś suzuki ts125 i gsx600f zmęczonego. Także też to nie jest, że nigdy nie jeździłem. Ale cruisera nigdy nie dosiadałem. 

Co do rowera elektrycznego.. już dawno bym miał ale kosztuje bardzo dużo. Lasy są piękne do jazdy. Na pewno była by to opcja ale nie kosztem wspólnych podróży w Bieszczady itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Slynqq napisał:

Ja rozumiem, że czopery są nie wygodne, ale cruisery też?

Ja bym to inaczej ujął. Nie tyle że "niewygodne" ile "specyficzne" i po prostu trzeba to lubić. Niewygodne się robią na dziurach, bo na większości moto staniesz na podnóżkach i zamortyzujesz dziurę, a na czoperku dostajesz w krzyż. Ale - popróbuj, najważniejsze są Twoje odczucia. To są fajne motocykle, ale nie dla wszystkich 😉 

1 godzinę temu, Slynqq napisał:

Co do rowera elektrycznego.. już dawno bym miał ale kosztuje bardzo dużo. Lasy są piękne do jazdy. Na pewno była by to opcja ale nie kosztem wspólnych podróży w Bieszczady itd. 

Byłem zeszłego lata 2 tygodnie samochodem z 2 rowerami w bagażniku na południu Polski, w tym w Bieszczadach i naprawdę było fajnie. Choć trasy rowerowe najbardziej mi się spodobały w Beskidach, w Bieszczadach ciężko było fajną traskę ułożyć. A że kosztują.. no cóż.. też mam używki, ale dają radę 😄 Gdybyś kiedyś o tym myślał, to tylko z centralnym silnikiem. Ta druciarnia z silnikiem w piaście to.. druciarnia 😉 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to indywidualna preferencja, rowery jak motocykle 🙂 bardziej w góry to masz MTB, bardziej na szutry tylko to masz gravele, także polecam OLX i temu podobne, tyle że szukaj takich co mają centralny silnik, czyli silnik zintegrowany z korbą pedałów. No i z cenami to mi wychodzi że poniżej 5k nie ma co kupować.. 😞 takie czasy.. 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...