Skocz do zawartości

Podróż do Rosji w czasie wojny


zygaXX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, KLAUDIUSZ napisał:

.. zaczeła gadać że Rosja dobrze robi bo Ukarina to faszysci, ze Polske też Rosja zajmie i bedzie nam lepiej niż trraz ……. 

No niemożliwe.. a tacy mili i serdeczni ludzie.. no jak to mogło się stać? 

Spoko, proponuję jeszcze jeździć do Korei Północnej, tamten reżim też potrzebuje pomocy turystów. 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo wydobywa z nich większą szczerość niż zazwyczaj... 

Ale ok, EOT dla mnie. Kto chce niech jeździ gdzie chce, teraz najwyraźniej wszystko jest OK i dopuszczalne, i jest pięknie i są kfiatki. 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

W dniu 5.02.2024 o 10:02, m07m10 napisał:

<quote>Taka prawda że Jeżdżą ci najwięcej co najmniej się udzielają na forach, grupach itp. Idą załatwiają wizy jak się da wjechać do danego kraju, pakują kufry i ogień! 

Wiesz, kazdy ma swoja filozofie. Mnie zycie nauczylo, aby nie pchac sie gdziekolwiek, gdzie moze byc cieplo czy mogly by byc problemy / klopoty. Za mlodu mi to nie przeszkadzalo, ale czlowiek nie krowa, uczy sie cale zycie.

 

W dniu 8.02.2024 o 10:10, KLAUDIUSZ napisał:


To gdzie jeszcze nie można jeździć?
Turcja? No bo Kurdów mordują
Liban? No bo tam z Izraelem nie za bardzo
Izrael? No bo Palestyne niszczą?

To gdzie jeszcze nie można?

Klod, a tak z reka na sercu, gdzie ostatnio poza Polska byles motocyklem ? Siory Winetou ale lokalny matador jestes. 

 

W dniu 8.02.2024 o 15:25, motif napisał:

 

zobaczymy mądralo czy jak Polska będzie w stanie wojny i dostaniesz wezwanie na front albo kula w łeb czy więzienie czy nie będziesz siedział w okopach i strzelał. Zastanów się lepiej co mówisz i wyłącz telewizor bo żenada... szkoda więcej słów  zresztą dla ciebie 

no widzisz oni to zrobią z rozkazu, jak to w wojsku - a niektórzy nasi bezpośredni sąsiedzi utną ci głowę nawet bez rozkazu jak będa mieli sposobność LOL

Widzisz, problemem tego forum jest t, ze ponad 95 % jego userow naogladalo sie " Tri Paljaka, Gruzin i sabaka " ( czytaj czterej pancerni i pies ) wojsko znaja z filmow i wydaje m sie, ze wiedza wszystko, a tak naprawde to goowno wiedza. 🤣

Lacznie ze mna, bo ja w polskim wojsku tez nie sluzylem ! 

Swoje 4 lata odsluzylem 🤣

 

🙂

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, m07m10 napisał:

Ostatnio zacząłem planować trasę, Polska, Turcja, Iran, Rosja i muszę zrobić tylko dwie wizy, do do Rosji i Iranu. A Białoruś można bez wizy. :-) Najwyżej 6 tys km wpadnie. 

Czym jedziesz? Kiedy? Na ile? 

Daj znać jak wrócisz albo w trakcie podróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy jadę na pewno, ale na razie wstępnie planuję. A wiadomo, od gadki szmatki do czynów czasem jest daleko. :-p Jadę po policyjnym motocyklem Moto Guzzi Falcone Nuovo, z przebiegiem tylko 16 tys, więc stan piękny jak na swoje 50 lat. Prymitywny półlitrowy singiel z kołem zamachowym jak od Ursusa C-45 i większością jego mocy. Wyjazd planowałbym na początek maja, żeby w Iranie nie zastały mnie najgorsze upały. Powrót przez Rosję, wstąpię do Wołgogradu i Moskwy, szczególnie muzeum na Kubince. czas trasy planuję na ok miesiąc. I mówię, z góry, że nie wiem, czy pojadę, ale zawsze pospamować na forum jest miło. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...