Skocz do zawartości

Yamaha XJ600 51J ćwierkanie w silniku


Piasek80
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję że admini przeniosą do właściwego działu bo mimo oficjalnego zapytania dlaczego nie mogę założyć tematu we właściwym odpowiedzi nie otrzymałem.

No więc ostatnie 2x zauważyłem że po chwilowym rozgrzaniu silnika zaczyna z niego dobiegać takie "ćwierkanie". Pojęcia nie mam co to i skąd to ale jakby gdzieś od góry silnika, jakby z gaźników, jakby z prawej strony moto. Wyraźnie słyszalne jak silnik schodzi z obrotów i miarowo rośnie i spada wraz z obrotami silnika

Załączam filmik aby zobrazować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś co ewidentnie jest w silniku, tzn, częstotliwość jest przypisana do obrotów. Czyli coś co się kręci przy pracy, czyli - albo dół (wał) albo góra (rozrząd). Bardziej  w rozrządzie. No i jeszcze jest altek, też się kręci. A tu jakby taki "suchy" ten pisk był, spoza układu smarowania... ?

Ewentualnie, choć to nie taki dźwięk, a poza tym by zdychał - jakieś nieszczelności przy króćcu którymś? 

Altka też bym sprawdzał i układ zapłonowy, przy czujnikach co dają impuls... swoją drogą, ten ząbek co daje impuls wychyla się z siłą odśrodkową (przyspieszenie zapłonu) może to tam coś niedosmarowane?
 

No i zawsze możesz kijkiem czy długim śrubokrętem próbować bardziej precyzyjnie miejsce znaleźć.. 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też mi to wygląda albo na jakieś łożysko zacierające się, albo właśnie gdzieś tam w układzie dolotowym od gaźników ale nagrywałem akurat po powrocie z przejażdżki i wszystko tak gorące ze nie szło łapy wsadzić coby pomacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badaj kijkiem. Tak z zewnątrz to się wydaje że to z każdego miejsca.. 

 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...