Skocz do zawartości

Nowe Triumphy, co sądzicie?


Rekomendowane odpowiedzi

@Cafe Rider, może też być tak, że nowe "klasyki" są mniej problematyczne. Silnik w takim 765 RS wydaje się dużo bardziej wysilony niż w Bonnie np.

Ja skupiłem się głównie na 765, może nie każdy model Triumpha ma takie problemy.

No ale z tym serwisem to też nie brzmi zachęcająco... Serwis ważna rzecz przy nowym motocyklu. Musze się poważnie zastanowić czy warto ryzykować zakup Triumpha w tej sytuacji.

39 minut temu, Adam M. napisał:

Dlatego wole jazde starszymi ale pewnymi motocyklami, no oczywiscie nie musza byc tak stare jak moi Trampek, ale np moje 92 K75S - zawsze gotowe, po zimie odpala nim zdaze dotknac guzika, zawsze w pelni sprawne, chodzi jak nowy motocykl,

Mimo wszystko przy starym zazwyczaj jest więcej dłubania bo wiele rzeczy się z wiekiem zużywa.

No i w nowych uważam, że pewne funkcjonalności zwiększające bezpieczeństwo są dużym plusem. W 765 jest np. ABS działający w zakrętach, do tego oczywiście tryby jazdy itp. opcje a w nowych turystycznych motocyklach bywają tempomaty adaptacyjne.

 

Najlepiej mieć i stare i nowe 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż dodać, Amozemoto.. Mówiąc poważnie, z tym serwisem może nie jest aż tak źle, trochę żartowałem, może ja mam za duże wymagania czy oczekiwania, bo mnie serwis autoryzowany mojego samochodu rozpieszcza i mam porównanie do serwisu motocykla... fakt na plus, że Triumph ma autoryzowany serwis w Polsce w kilku największych miastach, że jest przez nich łatwy w miarę dostęp do oryginalnych części zamiennych, że Triumph uważa się być marką "premium" dla bogatych snobów i chciałby ich przyciągnąć jakością i oryginalnością motocykli (przynajmniej sami tak się określają, jak się wczytać w ich "strategię") i w tym kierunku idzie ich marketing, ale czy idzie za tym jakość moto i np. serwisowania? nie wiem, właśnie o tym piszemy...znam przypadki, że moto stało i 2-3 miesiące w serwisie, zanim części ściągnęli od producenta. Umówić się od ręki na serwis nie możesz, terminy - kilka tygodni. Fakt, że o moto zastępcze nie tak trudno, mają na stanie i jeśli naprawa trwa kilka dni, da się na ten czas załatwić za darmo zastępczy, zwykle nówkę z danego roku z przebiegiem kilku tysięcy; każdy salon ma trochę takich, wykorzystują je też do jazd próbnych dla klientów. Ale i fakt, że serwis nie jest tani... jest drogi. Zalety to np. duża ilość firmowych akcesoriów, dużo gadżetów takich, że możesz "personalizować" motocykl, jakieś tam sakwy, bagażniki, inne siedziska, lusterka, kierunki, manetki itd, itp. to nie problem, z reguły niezła jakość, wada: drogie to wszystko, jak cholera... ale co dziś jest tanie?... Tak więc - jak ze wszystkim: są "plusy dodatnie" i "plusy ujemne"... 😀. Ja mam, i nie narzekam, Ty musisz sam zadecydować: ani nie namawiam, ani nie odradzam.

Aha - w serwisie mają darmową, całkiem niezłą kawę, czasem ktoś ciekawy wpada i można pogadać siedząc w wygodnych fotelach... ale to tak na marginesie, bez związku.

Edytowane przez Cafe Rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam M. napisał:

 nie bierze grama oleju a dobija do 100 tys km. 

Nie zrozum mnie zle  Kolego , ale na ten sprzet 100tys.to jest maly pikus.Widzialem te sprzety z duuuuuuzo wiekszymi przebiegami , tak ze w tym przypadku nie masz czym sie chwalic ;).Albo np. gs-y 1050  ze stanem licznika ponad 350 tys . GTR 1400 ponad 300 i to bylo ponad 4 lata temu , oczywiscie  nadal nim smiga.I tak bym mogl dalej wyliczac motorki z takimi przelotami.Tak to juz jest.Kiedys patrzono na jakosc , natomiast dzisiaj  nie jestem przekonany do tej ........... , dlatego ja zostane przy moim motorku.

Edytowane przez Taurus 61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...