Skocz do zawartości

Cruiser do 11tys, 194cm wzrostu, Jaki wybrać?


Slynqq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 194cm wzrostu i około 90kg wagi. Szukam ładnego motocykla na dojazd do pracy 20km, pyrkanie nie wielkich tras typu 200km spokojnym wyluzowanym tempem. Moje marzenie do tej pory to Drag Star 650, ale naczytałem się bardzo dużo złych opinii na jego temat. Z wyglądu to absolutny faworyt, licznik na zbiorniku, sam zbiornik szeroki, ładny. Mój budżet jest mały i na ten moment jest to dla mnie i tak dużo pieniędzy. Czasem chciałbym zabierać ze sobą narzeczoną. Mój ostatni motocykl to GSX600F i to nie dla mnie, nie potrzebuje tak szybkiego i zdradliwego motocykla. Chce się tylko spokojnie wozić, kolega miał jakiegoś chińczyka FYM 150, przejechałem się kawałek i gdyby nie drgania to jakąś przyjemność to dawało. Jeśli budżet jest za mały to zrozumiem i będę musiał odpuścić, ew. kupić enduro i się bawić po okolicznych szutrach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle była ta nowsza po 1993/4 roku...

600 za mała i za krótka, stare Shadowki z lat 80-tych mają sportową charakterystykę i tyle elementów do zepsucia, że szkoda czasu na nie... Nowsze , to nic, że droższe, ale za to mniej nerw kosztują...

Znajomek miał 750 starą, lata 80, zapłacił 4500 złotych remonty i poprawki już go kosztowały 15 tys złotych...i dalej jest to g....o....i pobiera olej...

Lepiej sobie dozbierac i zakupić nowe typy... a najlepiej kupić coś na wtrysku paliwa, nie ma problemu z odpalaniem wiosną, aby bateria była sprawna to sruu i odpala...

 

Życzę mądrego wyboru...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, żeby nie tworzyć nowego tematu, w tamtym roku straciłem prace także nie doszło do zakupu. Czy coś jesteście mi w stanie polecić przy moim wzroście (194), chodzi o to by mieściło się w A2 i miało dość niskie spalanie. Ewentualnie ile musiałbym dołożyć by coś kupić? Myślałem wydać około 13tys. im mniej tym lepiej. 

Z desperacji rozglądam się też za enduro/dual sport ale nie ma nic ciekawego. Naked mnie nie interesują ani typowo sportowe maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z A2, bo to nie moje tematy, ale w tej kwocie rozglądałbym się za Virago 750 lub 1100. Jeżeli się da to na A2... może nie jest klasycznym cruiserem, ale napęd wałem, chłodzenie powietrzem, do Twojego wzrostu dasz spacerówki.  Wiem że jest problem z rozrusznikami, ale nie jestem w temacie od kilku lat, może ludzie sobie już z tym radzą. Zawory na śrubki, pod względem serwisu prosty motocykl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://sprzedajemy.pl/cagiva-elefant-750-krasnobrod-4-6bea9f-nr69036486

Za parę złotych na przeglądzie zrobią prosta blokadę i masz Pan 48 KM...jeszcze na poszukanie oryginalnej 19 calowej przedniej obręczy wystarczy...

A to legenda i klasyk, dla dużych chłopaków... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2024 o 13:10, jannikiel napisał:

https://sprzedajemy.pl/cagiva-elefant-750-krasnobrod-4-6bea9f-nr69036486

Za parę złotych na przeglądzie zrobią prosta blokadę i masz Pan 48 KM...jeszcze na poszukanie oryginalnej 19 calowej przedniej obręczy wystarczy...

A to legenda i klasyk, dla dużych chłopaków... 

ładne to bardzo Janku, ale kółko 450 jurków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 450 Euro, to można kupić akcesoryjne ;-)...

W sumie, to wystarczy sama obręcz 19 cali...

U nas w dawnym LOK-u, mają hamownię, i jak milicja zatrzymuje dowody, to tam kieruje na pomiary i odpowiednie regulacje... wiem, bo bratu zabrali dowód miał 50- tke co 100 km/h wyciągała, zmierzyli , zabrali dowód i skierowali do tego word-u

https://sprzedajemy.pl/cagiva-elefant-m600-dakar-replica-klasyk-jedyny-taki-lomza-4-6bea9f-nr68135293

 

Chyba, że mój, 350 ccm, 27 Kw z silnikiem M600 😉

Duco, dodatkowych części mam, silnik prosty, nie ma problemów z częściami ... hehehehhee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...