Jump to content

Gsx600f regulacja zaworów


Recommended Posts

Czy może ktoś mi jednoznacznie odpowiedzieć, czy w moim gsx z 1992 roku zawory regulowane są śrubkami czy płytki? Szukałem na all płytek i są, ale powyżej 2007 roku.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Pewnie ten temat już był tu poruszany ale nie mogę go namierzyć. Chodzi o olej jaki stosujecie u siebie, bo mam wlany motul 5100 4T ale nie jestem do końca z niego zadowolony. Chętnie poczytał bym wasze opinie na ten temat, wspomoże ktoś linkiem do tematu? 

Link to comment
Share on other sites

Od momentu wymiany, na zimnym, po wrzuceniu biegu jest meega szarpnięcie, czasem aż silnik zgaśnie. Na poprzednim oleju tego nie było. Wnioskuję ze był inny bo ten stary, przepracowany olej był jaśniejszy niż nowy motul. 

Link to comment
Share on other sites

W moim starym Suzuki tez mialem podobne szarpniecie na zupelnie innym oleju, mianowicie Mobil 1 SAE15W50, wynikajace z duzej lepkosci tego oleju w niskiej temperaturze ( czyli ponizej 100C ) :). Czy to GSR to silnik chlodzony plynem? Jakie masz oznaczenie lepkosci tego oleju Motul 4100?

Link to comment
Share on other sites

No niestety to wlasciwy olej do tego motocykla i ciezko znalezc cos z nizsza lepkoscia przy niskiej temperaturze ( 10W )wyglada na to ze sprzeglo ma problem z rozklejeniem sie . Dawniej pomagal w tym kopniak, teraz mozesz wrzucic dwojke, wcisnac sprzeglo i bujac motocyklem w przod i w tyl dla rozklejenia sprzegla a dopiero potem odpalac. Mozesz rownie sprawdzic  regulacje linki sprzegla przy silniku czy jest wlasciwie ustawiona.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Panowie po pierwsze motul 5100 jest oleje mineralnym, baza olejowa  jest w 100% mienralna wynika to z kart podatkowych które składają producenci oleju w celu odprowadzenia podatku, na stronie motula po otwarciu karty technicznie jest taka informacja wymieniona, w polsce niestety nie ma jasno okreslonego prawa co jest oleje mineralnym a co pół syntetycznym czy syntetycznym, oleje po milutihydro-crakingu w polsce oznaczane są najczesciej jako półsyntetyczne (np motul) lub olej castrol który potrafi na opakowaniu nazwać olejem syntetyczny olej mineralny.

Ja od jakiegoś czasu polecam każdem olej motula 7100 5w40 dla normalnej eksploatacji lub 10w50 dla nieco bardziej wyczynowej chyba że producent mówi inaczej.
Ogólnie im wyższa druga wartość tym lepiej dla silnika i jega bezpieczeństwa, przy oleju 10w50 w stosunko do 10w40 moc silnika może się różnić nawet o 5%.
Napisałem to mocno ogólnie więc proszę nie łapać mnie za każde słówko, chciałem być zrozumiany przez możliwe szerokie grono, jeśli popełniłem znaczącą gafę proszę o poprawę.
Przy sklejaniu sprzegła warto zalać 5 zamiast 10, warto też sprawdzić czy sprzęgło jest poprawnie złożone jeśli motocykl ma już 15 czy 20 lat i istnieje szansa że ktoś się do niego dobierał w przeszłości.

Pozdrawiam
Ciepło 
MotoBonus

www.BonusRent.pl

www.MotoBonus.eu

www.BonusBus.pl

Link to comment
Share on other sites

Będę wiosną kombinował z olejem,według twoich rad, co do grzebania to nikt jeszcze niczego u mnie nie rozkręcał, nawet na śrubach od pokrywy zaworów nie ma śladu ze ktoś tam był. Z resztą, jak pisałem, na starym oleju (cokolwiek tam było) problem nie występował 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...