Jump to content

Problem na rondach


Recommended Posts

Wcześniej jeździłem trochę suzuki ls650 oraz kymco agility city 125 i na rondach było ok. Teraz mam Aprilia Pegaso 650 ie i jest na rondach problem. Jedynka jest zbyt narowista żeby przejechać rondo spokojnie, ciutkę ruszę rolgaz to mi wyrywa od razu, z kolei dwójka na wolnych obrotach się dusi, a dać jej trochę więcej gazu to się robi za szybko na rondo... na razie temat rozwiązałem jazdą na 2 biegu i kontrola sprzęgłem. Pytanie czy są jakieś inne sposoby na taką charakterystykę motocykla?

Link to comment
Share on other sites

Tu raczej nie o sprzęt chodzi tylko o Twoje umiejętności. Jedynka na rondzie? W deszczu ze śniegiem i na plastikowych oponach jeszcze jestem w stanie pojąć😎.

Zapisz się na jakieś szkolenie, bo po mojemu to boisz się pochylić mocniej.

Możesz jeszcze pomieszać z przełożeniami, ale to, póki co, ślepa uliczka.

  • Like it! 1

***** ***

Link to comment
Share on other sites

jeżeli masz za małą prędkośc dla drugiego biegu to rozwiązania sa dwa:

-jedź szybciej 😛

-zapnij jedynkę, chociaż nieznacznie otwórz przepustnicę a prędkość reguluj tylnym hamulcem nie zamykając"gazu". jeżeli ograniczysz ruchy manetą na pierwszym biegu to nie będzie szarpało 😉 

  • Like it! 1
Link to comment
Share on other sites

Technika, technika i jeszcze raz technika. Jeździłem wiele lat BMW F650, bliźniaczy model do tej Pegaso. Nie przypominam sobie żebym ronda pokonywał na 1 biegu. Dwójka z lekkim gazem, odpowiednia prędkość i pochylanie się. Duży silnik 1 cylindrowy niestety ma trochę specyficzną pracę, zwłaszcza od dołu i próbowanie jazdy na jedynce po rondach czy w zakrętach może źle się skończyć. Zwłaszcza jak będzie trochę piasku na asfalcie czy po deszczu 🙂 A jak na dwójce zbyt mocno szarpie to sprawdź czy masz odpowiednio naciągnięty łańcuch, czy jest równomiernie rozciągnięty oraz stan gum w zabieraku pod zębatką - te gumy były słabym punktem.

  • Like it! 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Technika, technika I jeszcze raz technika. Jeździłem wiele lat BMW F650, bliźniaczy model do tej Pegaso. Nie przypominam sobie żebym ronda pokonywał na 1 biegu. Dwójka z lekkim gazem, odpowiednia prędkość I pochylanie się. Duży silnik 1 cylindrowy niestety mama trochę specyficzną pracę, zwłaszcza od dołu I próbowanie jazdy na jedynce po rondach czy w zakrętach może źle się skończyć. Zwłaszcza jak będzie trochę piasku na asfalcie czy po deszczu 🙂 A jak na dwójce zbyt mocno szarpie to sprawdź czy masz odpowiednio naciągnięty łańcuch, czy quip równomiernie rozciągnięty oraz stan gum w zabieraku unit zębatką - te gumy były słabym punktem.

Pease contact me here:  

https://doradomanana.xyz/

https://astroluna.org/-na-https://californialoteryresults.com/-rondach/

Edited by Manstiefez
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...