Skocz do zawartości

PROBLEM Z YAMAHA YZF 250


Rekomendowane odpowiedzi

Tak czy owak porozum sie ze sprzedajacym i zaproponuj zwrot motocykla, albo zwrot pieniedzy za jego naprawe.

Ktora moze byc b.prosta, ale moze byc rowniez dosc skomplikowana, gdy sie np okaze ze jest zbyt niskie cisnienie sprezania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się okazać że usterka nie dotyczy motocykla, a niewłaściwej obsługi. Z doświadczenia warsztatowego mogę powiedzieć że jeśli właściciel pojazdu mówi że paliwo na pewno jest, to często właśnie brak paliwa jest główną przyczyną niedziałania pojazdu. Ostatni taki przypadek był w tym tygodniu, więc to nic niezwykłego. Dodatkowo czy nowy właściciel motocykla na pewno ma dobrze ustawioną dźwignię kranika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwa dolałem na tyle ze na 100% nie było za mało, kranik tez był dobrze odkręcony. Aktualnie czekam do wtorku i nie jeżdżę, ponieważ jestem umówiony na serwis. Byłem kilka dni temu u mechanika i on wyregulował gaźnik, 30-40 min wszystko było w porządku po powrocie do domu gdy jeździłem po lesie i po tym czasie znów w pewnym momencie zgasł i znów trzeba było odczekać zanim odpalił. Zobaczymy we wtorek co jest problemem 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2022 o 01:24, Maciek01221 napisał:
Dodam ze gdy odpali i da sie mu obroty to normalnie jedzie, problem pojawia sie gdy hamuje i zwalniam, wtedy automatycznie gaśnie.
również przy dodawaniu gazu z rury bardzo głośno strzela (nie wiem czy tak ma byc) 

 

 

6 godzin temu, Maciek01221 napisał:

Byłem kilka dni temu u mechanika i on wyregulował gaźnik, 30-40 min wszystko było w porządku po powrocie do domu gdy jeździłem po lesie i po tym czasie znów w pewnym momencie zgasł i znów trzeba było odczekać zanim odpalił. Zobaczymy we wtorek co jest problemem 😕 

Tam masz na 99% problem z dopływem paliwa do gaźnika. Czy korek wlewu paliwa ma dobre odpowietrzenie? Spróbuj go odpalić z odkręconym korkiem, po prostu zatkaj wlew jakąś szmatą ale nie jakoś mocno szczelnie. Kolejna kwestia - jak wygląda kwestia filtra paliwa? Oryginalnie to tam jest chyba taka skarpeta w zbiorniku, zobacz czy ktoś sobie nie dołożył dodatkowego filtra na wężyku. 

Skoro byłeś u mechanika to domyślam się, że on gaźnik regulował przy zdjętym zbiorniku i przy użyciu kroplówki motocyklowej, stąd u niego po regulacji wszystko było dobrze. Domyślam się również, że skoro mechanik podjął się regulacji to filtr powietrza również został wyczyszczony i nasączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Qadrat napisał:

 

Tam masz na 99% problem z dopływem paliwa do gaźnika. Czy korek wlewu paliwa ma dobre odpowietrzenie? Spróbuj go odpalić z odkręconym korkiem, po prostu zatkaj wlew jakąś szmatą ale nie jakoś mocno szczelnie. Kolejna kwestia - jak wygląda kwestia filtra paliwa? Oryginalnie to tam jest chyba taka skarpeta w zbiorniku, zobacz czy ktoś sobie nie dołożył dodatkowego filtra na wężyku. 

Skoro byłeś u mechanika to domyślam się, że on gaźnik regulował przy zdjętym zbiorniku i przy użyciu kroplówki motocyklowej, stąd u niego po regulacji wszystko było dobrze. Domyślam się również, że skoro mechanik podjął się regulacji to filtr powietrza również został wyczyszczony i nasączony.

Przepraszam, w takim razie mój błąd. Mechanik nic nie regulował żadna kroplówka ani przy zdjętym zbiorniku. Położył motocykl na bok i trochę czegoś sie wylało (chyba paliwa..) No i przekręcił te śrubkę bo idzie bardzo lekko nawet palcami w prawo lub w lewo i odpalił. I po tym normalnie chodziło ale potem znów sie zrypalo. Jutro spojrzę na to co mówiłeś z tym odkręcaniem wlewu i z tym filtrem paliwa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...