Skocz do zawartości

Rozrusznik klx650


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam pytanie odnośnie kawasaki klx650c 1993r , rozrusznik się zacina i ciężko kręci mimo naladowanego akumulatora , czy
do tego modelu będzie pasował rozrusznik z innego modelu np klr650 ? mechanik twierdzi że jest to część nie do dostania a jak już to kosztuje tysiące złotych. Proszę o porady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada działania podobna. Na tym koniec. Sam współpracuję z takim zakładem i niestety motocyklowych nie robią z prozaicznego względu - totalny brak części. Może gdzieś są ale nikt nie ma czasu na kopanie internetów w poszukiwaniu czegoś co może pasować, przesyłkach, dorabianiu, szlifowaniu szczotek itp bo to godziny niezapłaconej pracy a potem klient oczy wywala że ILE ?!?! 300zł za regenerację ?! To on dziękuje i już go nie potrzebuje, używany sobie za tyle kupi. Temat przerabiali dziesiątki razy... Woli zrobić w tym czasie 2 rozruszniki od jakiej koparki czy innego ciężarowego gdzie klient na hasło 700 netto rzuca kasą na stół, zbiera i pędzi zakładać. I jeszcze zadowolony że wczoraj przywiózł a dzisiaj zrobiony. Takie czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszalem ze cały problem jest w wymontowaniu rozrusznika bo w tym modelu jest on przykryty z lewej strony deklem i mechanik powiedzial ze sie nie podejmie takiej roboty ,nie wiem czy tylko straszy czy na prawde taki problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, ale jesli sie nie myle to jest jednocylindrowy motocykl "off road". Co za problem rozebrac go calego na srubki w ciagu kilku godzin? To samo z rozrusznikiem, zacinanie moze byc spowodowane zuzytymi lozyskami lub szczotkami i nie wiedze problemu w wymianie obu czesci, jako ze robilismy to w latach 80 tych w starej japonii. Wowczas czesci nie bylo zadnych i szczotki dopilowalo sie z zupelnie innych szczotek, a lozyska metryczne kupowalo ze sklepu z lozyskami. Mozna go rowniez rozebrac i sprawdzic elektrycznie u elektryka samochodowego czy nie ma przebic, wymienic szczotki jesli zuzyte, przesmarowac lozyska, czy wymienic i zlozyc z powrotem. Albo poszukac dzialajacej uzywki w Polsce i poza Polska i ja kupic i zamontowac. To nie jest rocket science. Jest druga strona medalu, mechanik moze uwazac ze mu sie ta robota nie oplaca i wowczas sam musisz ja przeprowadzic, albo znalesc innego mechanika ktoremu bedzie sie oplacalo.

Co za problem zs zdjeciem pokrywy znad rozrusznika? Uwazam ze to wykret zeby tego nie robic.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam M. napisał:

Co za problem zs zdjeciem pokrywy znad rozrusznika?

zapewne z odkręceniem szpilek. Tyle lat w aluminiowych pokrywach... Mimo doświadczenia w takich tematach szczęścia trzeba coby sobie niepotrzebnej roboty nie narobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie jak mechanik się boi wyjąć rozrusznik w singlu to zmień mechanika serio 😄

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...