Skocz do zawartości

Co wybrac na miasto? enduro 600cm czy nakeda 500cm


Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem na miasto idealne jest duże enduro (Afrika,Dr Big).

Duża wygoda,sporo miejsca za sterami i pasażer też nie będzie nażekał, dodatkowo spora ładowność podczas wypuszczania sie w traski. :buttrock:

Jak najdzie ochota to mażna zjechać z asfaltowej wstęgi i pośmigać sobie po bocznych drogach lub przejechać na skruty przez jakiś lasek czy łąke omijając korek na trasie.

Zawieszenie znakomicie nadaje sie na nasze Polskie drogi, w korku miejskim wszystko widzisz nad dachami samochodów i wcześniej możesz zmienic pas na bardziej odpowiedni dla ciebie.

Gabaryty oraz masa może utrudniać troche przeciskanie sie miedzy samochodami ale pokonanie jakiegoś krawężnika czy ulicznej studzienki nie sprawi ci problemu. :twisted:

Osobiście mam 189 cm wzrostu i na Gs-ie wyglądam jak na motorynce, jest poprostu dla mnie zamały.

Sam myślę o zmianie swojej XL-ki na Afrike,wcześniej brykałem ok. 5 lat GPZ 550 ale po przesiadce na enduro do szosówki szybko nie wróce. :!:

Pozdro kupuj enduraka :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ja moglbym dorzucic swoje trzy grosze to proponowalbym Madrido zebys naprawde zastanowil sie nad Kawą KLE 500, swietnie sie nim jezdzi w miescie, w niezbyt wyczynowy teren smialo mozna nim rowniez wjezdzac, 500 ccm i 50 kucy jest calkiem zadowalajace (i takie pojemnosci rozwazales), motocykl jest juz bardzo sprawdzona konstrukcja, no i mysle ze mozna dostac calkiem zadbany egzemplarz w tej cenie... szczegolnie u braci niemcow :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako były posiadacz DR 800 (piekne czasy :) ) moge powiedzieć że jako miejski motocykl tak ale pod warunkiem że ma się duzo siły i wzrost min. 180 cm a i tak masa w mieście przeszkadza. DR 800 to juz raczej maszyna w dalekie nieautostradowe trasy - można utrzymać spokojnie pow. 140 i tyłek nie boli po całym dniu... Naked jest fajny ale nie GS500 (wybaczcie właściciele) przecież to nie ma żadnego dołu - poniżej 5000 NIC sie nie dzieje a w mieście trzeba maszyny przyjaznej w każdych warunkach.

Ja bym (zaznaczam - tylko do miasta) wybrał enduro ale takie do 150-160 kG czyli 500-650 ccm, coś w rodzaju XT, czy DR 600

Dalczego jednak enduro? :

- cholernie mi teraz przeszkadza konieczność zwalniania przed progami, dziurami itd :twisted: (teraz tzn w XJ)

- w mieście fajnie jest kiedy bez redukcji przy 2500 obr przekrecasz manetke i wyrywasz lepiej niż niejeden sport

- siedzisz wysoko i widzisz w korku na pare samochodów dalej niż na nakedzie

-jak jest super korek na ciasnej ulicy to zawsze mozesz pojechać torowiskiem, rowem itp :twisted:

- jak sie przewrócisz to zazwyczaj nic się nie dzieje

- zarysowania od przewrotek dodają uroku enduro :buttrock:

- możesz skracać drogę schodami, krawężnikami i nikt się nie dziwi

- last but not least - komplet opon do enduro (nowych) dostaniesz za 350 pln - spróbuj tak do GS500 ;)

 

jakbym mógł mieć 2 motocykle to tym drugim na 150% byłby endurak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja dożuce swoje 3 grosze , jako posiadacz juz paru maszyn od 251 ,przez xj i b12 skonczywszy na zx9r moge powiedzieć ze w mieście korkach dziurawych uliczkach ( nie liczac obwodnic i tras wylotowych)nic niepobije endurasa , własnie 2 dzień katuje swoją xt 600 i narazie moge wymieniać same plusy , tam gdzie po dziurach modliłem sie by sie nieprzewrócić na łatach ze smoły to xt-eka tylko jeszcze bardziej pałowałem po manecie żeby sie tylko poslizgnać :mrgreen: nie ma nic lepszego na miasto , progi zwalniajace nie sa straszne trawniki krawęzniki itp a co do spalania? napewno ponizej 6l

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz Szramer o XRV 750 Africa Twin bądź XTZ 750 Super Tenere??

 

Jak w mieście i jak w trasie, solo lub z pasażerem i bagażem sprawuja się takie motocykle??

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaszka SRX 600 ;) zaraz zaraz, skąd ja znam ten silnik :)

 

Do miasta najlepszymi sprzętami są supermoto. Tylko, że to dosć drogie sprzęty bo to dość nowy trend. Więc radzę Ci weź enduro. Trochę sprzętów zjeździłem, więc zaprawdę powiadam Ci, wiem co mówię.

Można by się pokusić o porównanie XT z GSem.

A więc XT jest wolniejsza jeśli chodzi o predkość max, ale dużo lepiej "zbiera się" z niskiego zakresu obrotów. W mieście to + dla XT - lepsze starty spod świateł i większa możliwość "wcinania" się ;

Zawieszenie daje dużo lepszy komfort, wszechobecnych dziur w ogóle nie czuć. + dla XT

XT jest poza tym lżejsza, aczkolwiek wyższa, większa łatwość manewrowania, parkowania. Tu jednak także dałbym + XTce.

No i ostatnia fajna sprawa, przemawiająca za XT to wielka łatwość robienia gum, bączków, uślizgów i tego typu podobnych rzeczy.

GS jest nieco lepszy w dłuższe trasy, bo ma większą prędkość podróżną.

 

Afrika czy Supertenera do miasta nie za bardzo się nadają. To są motocykle trailerowe do dalekich podróży. Są cieżkie i przede wszystkim wysokie, a to mieście jest niezbyt korzystne. O wiele lepszy jest Transalp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Afrika czy Supertenera do miasta nie za bardzo się nadają. To są motocykle trailerowe do dalekich podróży. Są cieżkie i przede wszystkim wysokie, a to mieście jest niezbyt korzystne. O wiele lepszy jest Transalp

 

Oczywiście biorę pod uwagę dłuższe i bliższe wyjazdy na AT i ST, ale oczywistym jest,że jazdy w mieście uniknąć się raczej nie da, więc trzeba będzie sobie jakoś z tym poradzić :mrgreen:

Z resztą, ze mnie chłop wysoki więc wysokośc tych motocykli chyba nie sprawi mi kłopotów :mrgreen:

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...