Skocz do zawartości

Miejsca do pozwiedzania w Polsce


patryksz67
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem początkującym motocyklistą, chciałbym, żebyście polecili mi jakieś fajne miejsca, które można zobaczyć w Polsce. Chodzi mi głównie o takie mniejsze, niedzielne wypady. Interesują mnie trasy +- 150, 200km od Sieradza w województwie Łódzkim. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrkiel, mapa i robisz kółeczko naokolo Sieradza ....... miejsc na kilka dobrych lat zwiedzania.

Dobre są też książki typu Polska na Weekend itd, dostepne w kazdym Empiku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, patryksz67 napisał:

Witam. Jestem początkującym motocyklistą, chciałbym, żebyście polecili mi jakieś fajne miejsca, które można zobaczyć w Polsce. Chodzi mi głównie o takie mniejsze, niedzielne wypady. Interesują mnie trasy +- 150, 200km od Sieradza w województwie Łódzkim. 🙂

Możesz też obrać taktykę "wsiadam i jadę gdzie mnie poniesie, a jak się zgubię, to Google Maps na telefonie".

Robiłem tak często, poznałem dużo dróg i miejscówek, których bym nigdy nie odkrył. ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no... wszystkie normalnie rzut beretem z antenką z sieradza

a propos "jadę gdzie popadnie" ma ten zasadniczy mankament jeśli chodzi o zwiedzanie, że miniesz dziesiątki interesujących miejsc i nawet nie będziesz wiedział, czego nie zobaczyłeś. na bliskie wypady można skorzystać z google maps (albo jakichś aplikacji turystycznych) i wyświetlić ciekawe miejsca w określonym zasięgu, na wieksze wyjazdy - poczytać i zaplanować trasę. za czasów zwiedzania zawsze miałem plan: dojazd, coś ewentualnie po drodze jeśli był czas, potem kolejny punkt (albo kilka jeśli wyjazd dłuższy) bardziej znaczący do zwiedzania, przeważnie zaplanowane miejsce na posiłek i ew. nocleg, żeby nie tracić czasu w drodze i nie denerwować się, że ciemno i daleko od domu, a nie ma wyrka (to było jeszcze przed czasami airbnb)

ok. 150km masz do wrocka, poniżej 200 do opola, poznania - zwiedzania na miesiące, w zależności od tego, czego szukasz. ja np. miałem mapę zamków i znaczyłem "zaliczone" w pewnym okresie, ale na tym obszarze np. młodszych i starszych militariów

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz zwiedzać Kazimierze i kościoły to atlasy z atrakcjami województwa. Jeżeli chcesz pojeździć dla samej jazdy i odkryć ciekawe miejsca o których nie miałeś pojęcia - nawet rzut beretem od Twojego domu - wejdź w geocaching. Super zabawa, jak chcesz to możesz ale nie musisz rywalizować. A punktów jest tyle, że Ci życia braknie żeby to wszystko odhaczyć. 

Uwaga na oficjalną aplikację - to czego szukasz znajdziesz w Google pod Opencaching. 

Tyle masz skrzynek na samej trasie Sieradz - Łask. 

 

 

Screenshot_2021-02-11-12-41-00-217_cgeo.geocaching.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...