Skocz do zawartości

Różnica pomiędzy MZ250 a MZ251


Dżawa50
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że nic się nie różnią!!!!!!!!!!!!!! Silnik jest chyba ten sam!!

nie jest ten sam :mrgreen: silniki te roznia sie cylindrem, nawet nie chodzi o sciete zeberka dolne w 251, ale o przesuniete kanaly w cylindrze o 2mm, dzieki czemu 251 ma krotszy wydech, bo inaczej "lapie" rezonans... roznia sie tez walem, bo w 250 wystepowal z otworami przelotowymi w ciezarach, a w 251 otwory nie sa przelotowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cylinder z zewnatrz poznajemy po zeberkach dolnych. jak patrzymy z boku, na cylinder (z prawej strony moto), to patrzac w prawy dolny rog tego cylindra :mrgreen: w 251 guma bedzie wystawac z ostatniego zeberka. te zeberka dolne sa krotsze. natomist w 250 guma bedzie z obu stron trzymana.

 

tutaj fota przedstawiajaca 251: http://www.kalina.net.pl/~kicer/pliki/foto...51r/mz27big.jpg

 

niech ktos zrobi fote 250 i bedzie wsio jasne, dla tych bez wyobrazni przestrzennej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche pozno pisze ale rzadko ostatnio zagladam na forum.

Uzupelniajac: cylinder 251 ma wiecej zeber krotszych niz podobny od 250 - dokladnie o jedno. Jesli dobrze pamietam w 251 zeber krotszych jest 5 a w 250 cztery. Zebra krotsze to te ponizej wylotu okna wydechowego. A jeszcze latwiej rozroznic cylindry (wszak z reguly mamy tylko jeden przed oczyma) ogladajac odsadzenie mocowania kolanka wydechowego. Wiecie wszyscy, że glowna belka ramy 251 jest krotsza niz 250, wiadomo rowniez, ze z tej przyczyny kolanka maja zupelnie inna krzywizne. Zeby wydech maksymalnie skrocic, konstruktorzy zmienili nawet mocowanie tegoz kolanka, zyskujac dodatkowe milimetry. Mocowanie to w 251 minimalnie tylko wystaje poza obrys zeber, patrzac z boku maszyny, natomiast w 250 wystaje do przodu sporo wiecej. Po tym najlatwiej poznac z ktorym cylindrem mamy do czynienia.

A przy okazji: sa tloki na szlif wyzszy niz czwarty?? Spotkalem sie niedawno z informacja, ze mozna robic szesc nadwymiarow, podczas gdy kazda literatura podaje cztery szlify mozliwe do wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie babka w miescie ma do 5 szlifa tłoki , wiem bo ostatnio sie jej pytałem - co do tego 6 - nie wiem i nie moge sie wypowiedziec, aczkolwiek nie wydaje mi sie zeby było to prawdopodne.

 

PS. mam pytanie , wiem ze było poruszane juz na forum ale nigdzie nie znalazłem satysfakcjonującej odpowidzi tzn . czy do ramy 250 mozna wsadzic bak + siedzenie od 251 i jaka powstanie przerwa miedzy siedzeniem i bakiem ?? ( pytanie narazie czysto retoryczne, ale w przyszłosci - kto wie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji: sa tloki na szlif wyzszy niz czwarty?? Spotkalem sie niedawno z informacja, ze mozna robic szesc nadwymiarow, podczas gdy kazda literatura podaje cztery szlify mozliwe do wykonania.

 

sa ale to sa tloki nie fabryczne tylko

fatalne imitacje tlokow do MZ robione przez jakas mala odlewnie z niewiadomoczego i niewidomo jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...