Jump to content
lex198945

problemy Romet 747

Recommended Posts

Witam wszystkich mam takie pytanko kupiłem skuter Romet 747 i od nowości był.problem z filtrem paliwa bo.sie sączyło z niego i wymienilem na papierowy ale bardziej chodzi mi o to czy może on być poziomo czy pionowo bo pionowo nie.ma możliwości go zamontować wcześniejszy filtr był.z siatką i sobie.lezal ale nie wiem czy ten papierowy może też leżeć czekam

Witam wszystkich od kilku dni mam tak że szarpie przy starcie np na światłach ale na zimnym silniku nie szarpie przez 2km i.potem znów proszę o pomoc co to może być

Masz syf w sprzęgle odśrodkowym. Wymyj to zmywaczem do hamulców. 

A jak nie pomoże to do przejrzenia cała przekładnia - może być też luźny pasek (tylko wymiana ratuje), może być krzywy dzwon sprzęgła (chińczyki potrafiły tak mieć, że po pewnym czasie dzwon robił się owalny z przegrzania bo jest z kiepskiego materiału), może być syf w wariatorze i rolki nie mogą się swobodnie przesuwać, talerz wariatora też może mieć rowek. Ale zacznij od sprzęgła bo to najczęściej jest winne.

Witam wszystkich od ostatniego czasu kręci mi się koło tylne na ssaniu czyli jak.jest zimny silnik. jak już obroty spadną to przestaje czy taki obiaw jest normalny bo tak nie miałem

Olej... Znaczy sprawdź.

--
Ups, się czy to wysłało?

Zależy jak mocno się kręci. Jeśli bez problemów możesz je zatrzymać ręką to nawet nic nie kombinuj bo jest ok.

Witam wszystkich posiadam rometa 747 2020 na elektronicznym gaźniku a chodzi o to ze mi go zalewa a śrubka od regulacji mieszanki wogule reaguje na module zablokowanym reagowała a teraz mam odblokowany i nie reaguje tylko go zalewa proszę o pomoc 

47 minut temu, lex198945 napisał:

Witam wszystkich posiadam rometa 747 2020 na elektronicznym gaźniku a chodzi o to ze mi go zalewa a śrubka od regulacji mieszanki wogule reaguje na module zablokowanym reagowała a teraz mam odblokowany i nie reaguje tylko go zalewa proszę o pomoc 

Tak się kończy uwolnienie nadprogramowych demonów z chińskiej bestii.

A teraz napisz jeszcze raz, ale po Polsku.

Witam wszystkich posiadam rometa 747 euro 4 i tam jest nie typowy gaźnik delortto i śrubka od regulacji składu mieszanki wogule nie reaguje i zalewa gaźnik proszę o pomoc co może byc przyczyna 

Ale jak po polsku napisałem tak jak się dzieje inaczej nie darady poprostu śrubka od regulacji składu mieszanki nie reaguje i zalewa mi gaźnik i pali jak smok 

12 minut temu, lex198945 napisał:

Ale jak po polsku napisałem tak jak się dzieje inaczej nie darady poprostu śrubka od regulacji składu mieszanki nie reaguje i zalewa mi gaźnik i pali jak smok 

Zobacz czy przypadkiem nie zawiesiło / zacięło się automatyczne ssanie.

Sanie wyciągałem i podpinalem pod aku bo myślałem ze nie działa ale działa wysuwa sie i po kilu minutach chowa także jest dobre nie wiem gdzie jeszcze patrzeć 

1 minutę temu, lex198945 napisał:

Sanie wyciągałem i podpinalem pod aku bo myślałem ze nie działa ale działa wysuwa sie i po kilu minutach chowa także jest dobre nie wiem gdzie jeszcze patrzeć