Skocz do zawartości

brak kontaktu ze sprzedajacym


akro023
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam pewien problem otoz ponad miesiac temu zakupilem motocykl na ogledzinach wszystko bylo okej z silnikiem. Po tygodniu od zakupu wymienilem olej i silnik zaczol halasowac z klekotaniem. Mysle ze w czasie zakupu byl zalany specyfikiem moto doktorem do silnika przez co ukrywal niepokojace stukanie. Bylem nawet w serwisie i powiedziano mi ze silnik nie jest w najlepszym stanie bo juz ktos cos probowal w nieprofesjonalny sposob naprawiac. Probuje co jakis czas dodzwonic sie do sprzedajacego jednak on ignoruje wszystkie sms i polaczenia.
Blisko tez nie mam do niego. Co mam zrobic w takiej sytuacji?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukać drugiego pieca. Jemu możesz już naskoczyć...wymieniłeś olej a więc ingerowałeś w silnik.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest trudna.

Jest rękojmia na sprzedaż przedmiotów używanych, ale słowo zapisane jest mocniejsze, niż powiedziane. Jak podpisałeś, że zapoznałeś się ze stanem technicznym, to szanse maleją. Zwykłe zużycie eksploatacyjne nie wchodzi w rękojmię, a dolewanie preparatów do silnika żeby nie dzwonił, jest dopuszczalne (szczególnie, jeśli te preparaty są do tego właśnie przeznaczone). Sprawdzałeś w CEPIKu historię VIN? Może tam znajdziesz haka, coś z kręconym/wymienianym licznikiem, co cwaniak przeoczył zatuszować, coś, co pozwoli Ci odstąpić od umowy.

Poszukaj w internecie porad dot. sprzedaży samochodów używanych - skala jest dużo większa, a pod względem prawnym sprawa jest identyczna. Googlaj "rękojmia samochód używany sprzedaż prywatna"

Ale najpierw wyceń sobie straty, bo może nowy piec wyjdzie taniej (w pieniądzach i w świętym spokoju), niż szarpanie się z kimś na drugim końcu kraju..

Na pewno należy zacząć batalię w sposób cywilizowany. Pierwszy etap masz za sobą (próby kontaktu telefonicznego). Bierz poprawkę na sezon urlopowy. Jak sprzedawca nie reaguje na SMS/emaile, to zły znak i można włączyć prawnika, wysłać jakieś wezwanie i postraszyć. Jak wszystko zawiedzie, to już tylko na pocieszenie możesz cwaniakowi zrobić czarny PR, szczególnie, jeśli jest handlarzem i cwaniakuje zarobkowo, tylko pisz rzeczowo, same fakty, żebyś nie oberwał rykoszetem o pomówienie.

P.

 

Edytowane przez PiotrEm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że nic nie ugrasz... Tylko stracisz nerwy, czas i kasę a skończy się tak jak chłopaki piszą wyżej. Co to za sprzęt?  Szukaj zdrowego pieca z gwarancją rozruchową. 

Pozdr.

F. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tego sie obawiam, bo nigdy nie wiadomo co sie kupi, kazdy zachwala a potem wychodzi jak wychodzi...

udalo mi sie skontaktowac ze sprzedajacym w koncu, ale on wielce twierdzi ze wszystko bylo okej jak sprzedawal, nie chcialem mu wyjezdzac i go straszyc od razu bo wiem czym by sie skonczylo, cos musze wymyslec jak do tego podejsc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie kwestia wygląda tak samo od lat, przepisy nie uległy zmianie - poczytaj poprzednie porady, jeszcze z czasów jak forumowicz-prawnik pisał; przynajmniej będziesz miał porządną wiedzę

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...