Skocz do zawartości

Dziwne ladowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam od kilku lat posiadam kawasaki kz

550ltd z 1981 roku.ostatnio postanowiłem sprawdzić ładowanie ponieważ latem podczas synchronizacji gaźników gdzie moto dość długo chodziło na wolnych obrotach pojawił się problem z rozruchem. Ewidentnie akumulator się rozładował bo nie dał rady kręcić po podłączeniu pod prostownik można było kontynuować. Po sprawdzeniu ładowania tydzień temu takie oto odczytałem wartości na wolnych obrotach około 12.3 v czyli tyle co aku po dodaniu gazu do 1500 obr wzrosło do około 12.8 i tak dalej aż w okolicach 3000-4000 tys obrotów zatrzymało się na 15.1 -15.2 i pomimo dodawania gazu ładowanie stało na tej wartości około 15.1 po cofnięciu manetki znowu spadło na wartość aku. I tu pojawia się moje pytanie czy w moim dziadku tak ma być czy padł regulator bądź coś innego? Dodam że kupiłem drugi regulator i zachowuje się dokładnie tak samo a serwisowka nic nie wspomina o pomiarze na wolnych obrotach tylko pomiar ma się odbywać w okolicach 4000 tys obrotów i wartość 14.5 czyli prawie idealna. Proszę o pomoc może miał ktoś podobny przypadek a ja przymierzam się do pomiarów między faz i całej tej weryfikacji prądnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moj chlopski rozum wszystko masz ok z ladowaniem. Nie piszesz, jak stary masz akumulator - jak masz mozliwosc, to go naladuj na full i podjedz do jakiegos sklepu z akumulatorami, zeby go sprawdzili. Wiekszosc sklepow branzowych ma przyrzad do diagnozy akumulatora.

 

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wolnych obrotach są straty, co jest normalne w tak starym motocyklu. Ja bym wywalił wtyczkę od altka i polutował przewody oraz sprawdził połączenia masowe/poprowadził dodatkową masę od rozrusznika gdzieś do ramy. Na wyższych obrotach ładowanie jest ograniczane prawidłowo.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...