Skocz do zawartości

BMW F 800 po przeróbkach - prośba o opinie, ogłoszenie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Jestem zupełnie nowy w temacie motocykli i dlatego nie chcę kupować moto bez pomocy kogoś, kto się na tym zna i jest w stanie dobrze sprawdzić motor przed zakupem. W internecie bez problemu można znaleźć usługi w zakresie sprawdzania samochodów przed zakupem, ale z motorami jest już zupełnie słabo. Dlatego kieruje do Was pytanie, czy ktoś podjąłby się pomocy przy sprawdzeniu moto przed zakupem - oczywiście odpłatnie - lub możecie polecić / dać namiary na kogoś, kto się tym profesjonalnie zajmuje w Poznaniu i okolicy.

 

Mam na oku 2 motocykle do sprawdzenia - jeden właśnie w Poznaniu (Honda NC), a drugi po sąsiedzku - w Obornikach (BMW F 800).

 

Z góry dziękuje za wszelką pomoc, namiary, polecenia, kontakty, itp. :)

 

Pozdrawiam,

wysmok

 

PS. Nie mogłem jeszcze napisać posta w forum o warsztatach (za mało postów), dlatego jeżeli źle wybrałem miejsce (to mi mimo wszystko najbardziej pasowało do tematu), to prośba i nie banowanie/usuwanie, tylko o przeniesienie do odpowiedniego wątku. :)

Edytowane przez wysmok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Jestem na etapie poszukiwania pierwszego poważnego moto dla siebie i jednym z rozważanych, już na short liście, :) jest BMW F 800 (oprócz BMW jest na niej jeszcze Yamaha XJ6 i Honda NC). Znalazłem taki, trochę pomodyfikowany egzemplarz:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-f-bmw-f800r-niski-przebieg-ksiazka-serwisowa-ID6z3qeL.html

 

Mam nadzieję, że nie obrażę fanów BMW, :) ale muszę powiedzieć, że wizualnie podoba mi się bardziej, niż seria.

 

Czy ktoś może coś wie na temat tego egzemplarza? Może widział, może coś słyszał? Bo z opisu wynika, że sprzedający nie jest handlarzem, tylko motocyklistą.

 

Z góry dziękuję za wszelkie info i opinie. Nie ukrywam, że również dotyczące wyboru BMW F 800 vs. Yamaha XJ6 i Honda NC na pierwsze moto. :)

 

Pozdrawiam,

wysmok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden temat wystarczy, nie musisz siać po całym forum

 

http://www.hrg.pl/index.php?go=kontakt

 

nie mam pojęcia, jak obecnie wygląda sytuacja, ale to adres na firmę Dominika, forumowego admina. jak poszukasz w dziale serwisów, to znajdziesz bez problemu jeszcze kilka polecanych miejsc

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, jestem użytkownikiem równocześnie kilku BMW, swojego i żony, ale żeby mnie fanem od razu....

 

Do rzeczy: Poznań i okolice to najgorsze miejsce na robienie moto zakupów.

Musisz być bardzo ostrożny, a oględziny powinien zrobić ktoś, kto nie tylko jeździ i zna dany model ale też nieco grzebie. Wtedy jest szansa, że usłyszy, nie daj Boże, jakieś niepokojące dźwięki.

Moto jest ładne, po modyfikacjach ale...

Czy przypadkiem nie jest to gruz, ładnie przyprawiony pod handel?

Jak jest zarejestrowany w Polsce to mając dane z dowodu można sprawdzić podstawową historię przeglądów i ubezpieczenia oraz przebiegi.

Spróbuj załatwić 7 ostatnich znaków Vin, to go wrzucimy na "betoniarę", zobaczymy, jak go fabryka wypuściła.

Opis też mi się nie podoba, bo te wymienione zalety, wyposażenie to zasługa producenta, a nie sprzedawacza...

74ec93cada73f4adf13100700fd096ac.jpg

 

Żużu77, R12RT '05, Cieszyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żużu nie zgodzę się. Najgorszy jest Rzeszów :) Potem Pleszew i Gniezno. Poznań dopiero na 4-tym miejscu :)

Zresztą nie ma co generalizować.

Moto76 i Cerbol - tam też możesz szukać pomocy.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi i za ocenę ogłoszenia.

 

Wysłałem już zapytania do kolegi Moto76 i serwisu Cerbol. Mam nadzieję, że uda się coś załatwić.

 

Co do polecanych warsztatów, to zgadzam się, na pewno bym znalazł tu info, natomiast zależy mi na kimś, kto wyjazdowo zajmuje się takimi zleceniami, ponieważ chciałbym mieć info o stanie motoru, czy w ogóle jest sens ruszać kilkaset kilometrów w drogę, stąd w pierwszej kolejności o to zapytuję. :)

 

Pozdrawiam,

wysmok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oględziny motocyklowe, profil na fb. Kolega zna się na rzeczy.

https://www.facebook.com/Ogl%C4%99dziny-Motocyklowe-240958099416279/

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci mogę poradzić na dzień dobry dwie rzeczy:

1. Nie szukaj okazji, bo takich nie ma a nawet jeśli są, to szanse trafienia na nie są prawie jak wygrana w totka. Czyli za dobry sprzęt musisz odpowiednio zapłacić. Zwłaszcza jak się nie znasz, to jesteś narażony na miny.

2. Szukaj na forach tematycznych czy tam danych marek. Masz np. forum motocykli BMW - może tam akurat ktoś sprzedaje coś co Cię interesuje a inni znają ten sprzęt.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Monter_, dzięki za namiar. Widzę, że zlokalizowani są we Wrocławiu, ale napisałem do nich pytanie, czy Poznań i okolice też wchodzą w grę.

 

@filipr, dzięki za podpowiedzi. Zdecydowałem się napisać właśnie tu - w wątku BMW - ponieważ F 800 mnie najbardziej kusi i dlatego zakładałem, że tu najszybciej znajdę użytkowników BMW. :)

Co do okazji - tak, wiem, znam tą zasadę. :) Co prawda póki co aut, nie motocykli, kilka już w swoim życiu kupowałem i wiem jak to wygląda. :) Te ogłoszenia nie wydają się szczególnymi okazjami, bo ceny są raczej normalne, jak za te modele, roczniki i przebiegi. Ale tak robiąc trochę dygresję, to pomimo, że okazje zazwyczaj okazują się "okazjami", to aktualnie ja jeżdżę jedną okazją, a moja żona drugą (oczywiście cały czas samochody mam na myśli). Wiem, to nie jest łatwe do trafienia i częste, ale jednak są takie przypadki w przyrodzie. :)

 

Pozdrawiam,

wysmok



Mam numer VIN: WB1021706AZS43456

 

Jeżeli ktoś ma taką możliwość, to gorąca prośba o zweryfikowanie co się da.

 

Pozdrawiam,

wysmok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę ci zdjęcia, które wygenerował program. Z takim wyposażeniem wypuściła go fabryka. Reszta to radosna twórczość właściciela...

Do oceny, jak pisałem wyżej, weź kogoś, kto zna konkretny model tej marki.50e5a650958a3825c27c8d13cc67807f.jpga606b63640a4a73c4964852e72a13932.jpg77f88c1964ab79135dbb60a35867db66.jpgd63ac3d30c013d908ca9e91e58995a22.jpg4d8d581998b5e704101f9924fcc86b68.jpg56c06f589c9c21513cfa662515430e49.jpg

 

Żużu77, R12RT '05, Cieszyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa chińska z uchwytami. Choć nieźle się prezentuje ale mało prawdopodobne, że ktoś to zmienił tylko z powodu estetyki. Z reguły jeśli tak się dzieje to sprzedawca oferuje wszystkie oryginalne części.

Tutaj nie wygląda to obiecująco.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez pisze w ogloszeniu ze jest po tuningu,a do tego nalezy tez zmiana koloru :huh:

Sa ludzie ktorzy kupuja nowy motorek,jednak fabryczna optyka nie pasuje i oddaja do warsztatow ktore specjalizuja sie w takich przerobkach :wink:

Ps.no ale moge sie tez mylic :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...